Lifestyle

5 książek, które przydadzą się każdej przyszłej mamie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każda mama chce się jak najlepiej przygotować na przyjście na świat potomka. Pomóc mogą w tym wartościowe publikacje. Sprawdzamy, które warto przeczytać.

Szczególnie wyczekiwanie pierwszego potomka wiąże się z ogromnymi emocjami, ale i stresem. Związany jest on przede wszystkim z licznymi pytaniami i obawami. Przyszli rodzice martwią się, czy poradzą sobie w opiece nad maluszkiem. Na szczęście są szkoły rodzenia, liczne kursy oraz książki. Tych ostatnich jest naprawdę sporo. Sprawdzamy więc, które warto przeczytać i mieć na swojej półce.

1. “Ciąża z klasą” – Chiara Hunt, Marina Fogle

Autorki prowadzą szkołę rodzenia, więc doskonale znają wszelkie obawy przyszłych mam. Codziennie odpowiadają na tysiące przeróżnych pytań związanych z ciążą i rodzicielstwem. Wyznają zasadę, że każda ciąża jest inna i nie wolno mówić o “normalnej” czy “standardowej” ciąży, bo takiej po prostu nie ma.  To samo dotyczy kwestii porodu. Każda kobieta czuje i przeżywa inaczej. I właśnie na to jest nacisk w tym poradniku.

Znajdziemy tu liczne wskazówki i informacje dotyczące nie tylko ciąży czy połogu, ale i tych odnośnie rozwoju nowo narodzonego maleństwa i jego fizjologii. W publikacji przeczytamy też wiele ciekawych, a nawet zabawnych historii z życia ich kursantek, które także mogą podbudowywać osobę ciężarną.

2. “Księga ciąży”  – William Sears, Martha Sears

Publikacja kompleksowo opisuje wszystkie zmiany, które zachodzą w ciele kobiety na poszczególnych etapach ciąży. Dzięki niej możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, np. co warto jeść w ciągu tych 9 miesięcy, a których potraw lepiej unikać (by np. nie mieć później przykrych dolegliwości). W książce opisano też najnowsze położnicze trendy oraz mnóstwo możliwości i rozwiązań dotyczących prowadzenia ciąży – na dowód tego, że każda jest unikalna i wyjątkowa. 

3. “W oczekiwaniu na dziecko” – Heidi Murkoff, Sharon Mazel

Jest to jeden z najpopularniejszych poradników dla przyszłych rodziców. Znajdziemy tu mnóstwo informacji dotyczących m.in. najnowszych badań naukowych odnośnie ciąży, porodu i wszystkiego, co z nimi związane. Bardzo dokładnie są tu opisane problemy i wątpliwości, z którymi najczęściej zmagają się rodzice – np. te dotyczące badań prenatalnych, podróży w stanie błogosławionym czy diety świeżo upieczonej mamy.

Pokazane są tu także różnorodne style życia rodzin, co jest dowodem na to, że książkowe związki nie istnieją, a już na pewno nie w tych czasach. To właśnie otwarte podejście do wielu tematów tabu sprawia, że publikacja sprzedaje się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

4. “Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach” – Kaz Cooke

Książka jest napisana z lekkim przymrużeniem oka. To idealna publikacja dla osób z poczuciem humoru, które potrzebują nie tylko fachowych porad, ale i treści, które nie będą suche i naukowe, a zabawne i często ironiczne. W tym poradniku poruszonych zostało mnóstwo typowych zagadnień, jak i tych zupełnie nieoczywistych np. “Skąd wiadomo, że to “już”? A jeśli to tylko efekt spożycia wiaderka pikantnych skrzydełek i słoiczka miodu?”.

Poza tym opisany jest tu rozwój dziecka tydzień po tygodniu. Fajnym pomysłem jest czytanie jej fragmentami, by wiedzieć, jak w danym momencie wygląda i rośnie nasze maleństwo. 

5. “Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego” – Joanna Woźniczko-Czeczott

Kobieta w ciąży z reguły jest zasypywana artykułami, filmami, poradnikami itp., które podkreślają zalety założenia rodziny. A każda mama wie, że nie zawsze jest tak różowo, szczególnie na początku. Dlatego autorka postanowiła dość brutalnie i bez koloryzowania podzielić się swoim doświadczeniem w związku ze zmianami, jakie zachodzą w ciągu 9 miesięcy, kiedy wyczekujemy na narodziny potomka. Nie obawia się trudnych tematów i chętnie udziela odpowiedzi na pytania, które wiele mam wstydzi się zadać.

Przeczytaj też: “Gdyby gwiazdy pokroju Beyoncé opowiadały o tym otwarcie, nie musiałabym tego robić” – o tym, dlaczego poród to wciąż temat tabu opowiada mama dwumiesięcznego Stasia

Zdjęcie główne: Daria Shevtsova/ pexels.com

Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonatka zagadnień beauty. Uwielbia śledzić branżę modową i kosmetyczną. Miała okazję robić opisy dla wielu znanych marek. Prywatnie - mama dwójki urwisów, z którymi uwielbia odkrywać świat na nowo!
Polecane artykuły
Lifestyle

Jak personalizowane obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego biura?

Poznaj, w jaki sposób personalizowane obrazy na płótnie mogą wprowadzić kreatywną atmosferę do twojego biura i zainspirować twoją drużynę do jeszcze większej wydajności.
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak wolontariat kompetencyjny może przyczynić się do rozwoju osoby i pomocy innym: perspektywa opieki hospicyjnej?

Przekonaj się, jak wolontariat kompetencyjny przyczynia się do Twojego rozwoju, jednocześnie pomagając innym. Dowiedz się, jak opieka hospicyjna daje nowe perspektywy.
Czytaj więcej
Lifestyle

Nauka pływania dla dzieci: Zabawy i techniki kształtujące małych mistrzów

W tym artykule zaprezentujemy różnorodne techniki i metody nauczania, które pomogą maluchom stać się małymi mistrzami pływania.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *