Jak dbać o czystość w pokoju niemowlaka?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o czystość w pokoju niemowlaka?

Artykuł sponsorowany

Gryzaki, kubeczki do picia, drewniane zabawki – wszystkie mogą zawierać niezliczone ilości bakterii. W połączeniu z kurzem, skórą i roztoczami pokój dziecięcy może szybko stać się jednym z najbrudniejszych pomieszczeń w domu. 

Oprócz stosowania takich akcesoriów, jak mop obrotowy do czyszczenia podłóg, czy innych do mycia większych powierzchni, trzeba także zwrócić uwagę na umycie mniejszych rzeczy.

Najpierw maluch!

Przed i po zabawie należy umyć ręce dziecka łagodnym mydłem. To samo dzieje się, gdy korzysta z łazienki, je, wydmuchuje nos, bawi się na świeżym powietrzu lub przytula zwierzęta. Wczesne nauczenie dzieci regularnego mycia rąk zapewni im bezpieczeństwo w ich pokojach i domu. Umieść “stację higieniczną” obok drzwi pokoju dziecka (upewnij się, że jest poza jego zasięgiem). Weź ze sobą żel antybakteryjny i ręczniki papierowe. Dobrze jest przechowywać spraye do szybkiego mycia w pokoju dziecięcym. Możesz dzięki temu wytrzeć wszystko, gdy dziecko się bawi.

Przewijak

Przy każdej zmianie pieluch należy spryskać powierzchnię przewijaka środkiem do czyszczenia wielu powierzchni, a następnie wytrzeć ściereczką lub ręcznikiem papierowym.. Dla wygody wybierz wodoodporny przewijak. Raz lub dwa razy w tygodniu przetrzyj całą powierzchnię wodą z płynem do mycia naczyń. Jeśli Twoja mata ma zdejmowaną pokrywę, możesz również umyć ją w wannie lub pod prysznicem.. 

Zabawki

Ponieważ dzieci używają ust do odkrywania świata, ważne jest, aby zdezynfekować ich ulubione zabawki. Nie zalecamy używania chusteczek dezynfekujących, ponieważ można je pomylić z chusteczkami dla niemowląt. Zamiast tego spryskaj zabawkę sprayem do wielu powierzchni, a następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym.

Pieluchy

Musi istnieć dobry system utylizacji pieluch, który oddziela zapachy i odpady, aby utrzymać sterylność w pokoju dziecięcym. Powinnaś także ustawić oddzielną barierę dla brudnej pościeli i odzieży. Zabrudzone rzeczy należy prać osobno w gorącej wodzie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii na inne ubrania. Aby wyczyścić pojemnik do przenoszenia pieluch, wlej do kosza sodę oczyszczoną, pozostaw na noc, a następnie spłucz wodą.

Regularnie zmieniaj pościel 

Wydzieliny stają się pożywką dla bakterii i specyficznych zapachów. Nawet jeśli pościel wygląda na czystą, należy ją wyprać i zmieniać przynajmniej raz w tygodniu. Niewielki wyciek moczu i pieluch może powodować wzrost niewidocznych bakterii w łóżeczku, a cząsteczki kurzu i brudu mogą osadzać się na pościeli, co może powodować podrażnienia skóry i alergie. Po wypraniu delikatnym detergentem pościel suszy się do wyschnięcia na słońcu. Światło słoneczne może być używane jako naturalny środek dezynfekujący.

Wyeliminuj bałagan i chaos

Mniej zanieczyszczeń można wyczyścić szybciej, więc zamiast pokazywać wszystkie zabawki dla niemowląt, lepiej jest zapewnić od pięciu do dziesięciu. Pomoże to nie tylko w utrzymaniu czystości w pokoju dziecięcym, ale także sprawi, że dziecko będzie zainteresowane jego zabawkami. 

Przed przejściem do kolejnego zestawu zabawek należy namoczyć plastikowe i gumowe elementy w misce z gorącą wodą i wsypać do niej delikatny proszek do prania. Odczekaj kilka minut, następnie wymieszaj destylowany biały ocet z ciepłą wodą, a następnie zostaw w roztworze zabawkę na 15 minut. Spłucz zimną wodą i przechowuj w suchym miejscu.

Postaw na ochronę środowiska 

Bardzo ważne jest, aby dzieci były zdrowe i bezpieczne, zwłaszcza gdy istnieje możliwość infekcji lub choroby. Konwencjonalne środki czyszczące są pełne niebezpiecznych chemikaliów, a te pospolite związki chemiczne odparowują w normalnych warunkach atmosferycznych. Może to pogorszyć jakość powietrza w pomieszczeniach i spowodować chorobę dziecka. Przyjazne dla środowiska środki czyszczące są nie tylko bardziej korzystne dla Twojego dziecka, ale także bardziej korzystne dla środowiska. 

Przeczytaj też: Tak gwiazdy urządziły pokoje swoich dzieci. Zobaczcie te źródła inspiracji

Zdjęcie główne: Євгенія Височина/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kreatywne zabawy z dzieckiem — pomysły na jesienne dni
Kreatywne zabawy z dzieckiem — pomysły na jesienne dni
Myślisz, jak spędzić jesienny czas z dzieckiem? Zobacz, kilka kreatywnych jesiennych zabaw.
Zapalenie piersi to problem, który dotyka wiele młodych mam. Co warto o nim wiedzieć?
Zapalenie piersi to problem, który dotyka wiele młodych mam. Co warto o nim wiedzieć?
Zmagasz się z zapaleniem piersi? Sprawdź, w jaki sposób powinnaś postępować, aby jak najszybciej zażegnać problem, który dotyka wiele młodych mam.
Kiedy należy zrobić test ciążowy, aby wynik był wiarygodny?
Kiedy należy zrobić test ciążowy, aby wynik był wiarygodny?
Kiedy jest odpowiedni moment, aby wykonać test ciążowy? Sprawdź ile musisz zaczekać dni po stosunku zanim zdecydujesz się domowy test ciążowy.
Ostatnie wpisy