Jakie książki kupić dziecku? Fajne propozycje
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie książki kupić dziecku? Fajne propozycje

Artykuł sponsorowany

Dzieci są ciekawe świata! Warto to wykorzystywać i już od najmłodszych lat zachęcać do eksploracji ciekawymi lekturami. Od pierwszych ilustrowanych encyklopedii po tzw. Książki Odkrywców, sprawdźmy, co warto kupić na półkę naszego małego poszukiwacza przygód!

Książka książce nierówna

Czytanie rozwija zdolności językowe, wyobraźnię, zdolność skupiania się i rozumienia. Dodatkowo wspólne czytanie pomaga formować bliższe więzi między dzieckiem a czytającym opiekunem.

Nie zmienia to faktu, że właściwa książka może jeszcze zwiększyć te efekty. Książki poszerzające wiedzę dla dzieci muszą być doskonałe zarówno pod względem wizualnym – ich ilustracje będą zachęcać do przeglądania nawet nieczytające dzieci – jak i treściowym. Pracujący przy nich autorzy powinni dbać o to, aby teksty były dopasowane do wieku dziecka. Wiedza powinna być przekazywana prostymi zdaniami, które mogą być rozłożone na stronach w niedużych partiach, tak, aby książeczka mogła służyć również za pomoc przy nauce czytania. Jakie książki spełniają te wymogi?

Encyklopedie – dla małych poszukiwaczy przygód

Dwunastotomowa encyklopedia świata zapisana drobnym drukiem to zdecydowanie przesada – ale już imienna „Encyklopedia dla dzieci ciekawych świata” to doskonały pomysł! Taka nie za gruba książeczka zawiera garść podstawowej wiedzy na różne tematy – od przyrodniczych ciekawostek po podstawy znajomości innych kultur. To propozycja dla dzieci, których zainteresowania zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jedna książka pozwoli im zapoznać się z wieloma tematami naraz, a jeśli któryś temat przyciągnie uwagę malucha na dłużej – da rodzicom pojęcie, jakich książek szukać dla swojej pociechy.

A dla odkrywców – ich księga!

Księgi odkrywców są nieco bardziej skupione na konkretnym typie wiedzy, w porównaniu do encyklopedii. To solidna podstawa z takich dziedzin, jak geografia czy architektura – może pojawić się też trochę historii! Księga odkrywców jest idealna dla dzieci zafascynowanych podróżami, innymi krajami, ale również architekturą i historią – w końcu nic nie wydarzyło się w próżni.

Imienne księgi – wyjątkowa wiedza dla wyjątkowych dzieci

Dzieci odkrywają swoją indywidualność praktycznie równolegle do zdobywania wiedzy o świecie. Dlaczego im tego nie ułatwić? Książki z imiennymi dedykacjami, takie jak ta na

https://planetadzieci.pl/produkt/ksiazka-wiedzy-wydanie-dla-dzieci-specjalna-dedykacja-na-okladce/, dają dzieciom pierwsze doświadczenia związane z posiadaniem własnej rzeczy i odpowiedzialnością za nie. Satysfakcja ze zdobywania wiedzy połączy się wtedy z poczuciem, że dorośli szanują indywidualność dziecka, a także uznają je za wystarczająco dojrzałe, by posiadać rzeczy na własność.

Bajki edukacyjne

Wbrew pozorom, bajki też mogą zostać spersonalizowane tak, by stać się skarbem dziecka, a co równie ważne – pomóc mu odkryć świat. Bajki dla małych odkrywców, przygody zwierząt dla małych przyrodników, wreszcie klasyczne baśnie dla przyszłych humanistów – bajki mogą pomóc rozwijać pasje dzieci prawie równie skutecznie, co encyklopedie. Przykładem może być np. książka zawierające ciekawostki o świecie i opisujące je w bardzo przystępny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Levi’s i Disney zaprojektowali kolekcję, którą każda mama powinna mieć w swojej szafie
Levi’s i Disney zaprojektowali kolekcję, którą każda mama powinna mieć w swojej szafie
Poznaj szczegóły kolaboracji legendarnej marki Levi's i Disneya, której efektem jest świetna denimowa kolekcja w której królują postacie z bajek.
Sinsay wplata militarny trend do dziecięcej kolekcji… i robi to naprawdę dobrze
Sinsay wplata militarny trend do dziecięcej kolekcji… i robi to naprawdę dobrze
Jesteśmy przekonane, że kolekcja ta wpadnie w oko niejednemu maluchowi.
5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży
5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży
Ciąża - wiadomość, na którą nasi bliscy często czekają z niecierpliwością. Warto więc poinformować swoją rodzinę w kreatywny sposób, który zapadnie wszystkim w pamięć. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy