5 akcesoriów, przydatnych podczas nocnego karmienia
Akcesoria i dodatki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 akcesoriów, przydatnych podczas nocnego karmienia

Niemowlęta potrzebują kamienia nawet kilkanaście razy w ciągu doby. Mamy nowonarodzonych dzieci muszą przerywać swój sen, aby nakarmić swoje maleństwo. Na nocne karmienie warto się odpowiednio przygotować, aby polepszyć komfort swój oraz dziecka. Niezależnie czy karmisz dziecko piersią czy butelką, w nocy należy zapewnić mu więcej spokoju. Może pomóc przygaszone światło, mniejsza ilość bodźców oraz lekki szum w tle. Poznaj 5 przydatnych akcesoriów, które świetnie sprawdzą się w czasie nocnego karmienia.

Sklepy z artykułami dla dzieci są pełne różnych gadżetów, które mają pomóc w opiece i pielęgnacji. Kompletując wyprawkę warto pomyśleć o nocnym karmieniu. Istnieje kilka przedmiotów, które warto mieć w dziecięcym pokoju, aby zapewnić maluszkowi i sobie lepsze warunki w czasie do spokojnego karmienia.

Top 5 akcesoriów, które sprawdzą się w czasie nocnego karmienia

Lampka do karmienia

W czasie nocnego karmienie ważne jest, aby odbywało się ono przy lekkim świetle. Dzięki zachowaniu półmroku niemowlę nie będzie rozbudzone pomimo przerwanego snu. Jest to również sposób, aby dziecko uczyło się odróżniać pory dnia i wiedziało, że noc jest czasem odpoczynku, a nie aktywności. Lamka nocna pomaga mamie prawidłowo przystawić dziecko do piersi lub podać mu butelkę z mlekiem modyfikowanym. W pierwszych tygodniach życia dziecka zaleca się przez całą noc mieć pozostawić włączoną lampkę, dzięki czemu rodzice mogą lepiej widzieć śpiące w łóżeczku dziecko.

Fotel do karmienia

Urządzając pokoik lub kącik dla dziecka warto przygotować specjalne miejsce do karmienia. Idealnym rozwiązaniem będzie wygodny fotel, może to być model typu uszak lub fotel na biegunach. Ważne, aby mama mogła wygodnie w nim usiąść i żeby łatwo było w nim znaleźć dogodną pozycję do karmienia. Bardzo komfortowym rozwiązaniem będzie postawienie przy fotelu podnóżka, który pozwoli zrelaksować się mamie.

Szumiąca zabawka

Dużą pomocą w usypianiu niemowlęcia może być obecność tak zwanego białego szumu. Jest to rodzaj przyjemnego szumienia, które ma imitować dźwięki, które dziecko słyszało w okresie prenatalnym. Skojarzenie z pobytem w brzuchu mamy, połączone z lekkim bujaniem i kołysaniem może znacząco pomóc uspokoić dziecko oraz przyśpieszyć proces zasypiania. W czasie nocnych karmień warto włączyć szumiącą zabawkę, która pozwoli dziecku ponownie zapaść w sen.

Bidon z wodą

Kobiety po porodzie i ciąży powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Ważnym elementem prawidłowego odżywiania jest nawadnianie organizmu. Zwłaszcza mamy mające problemy z laktacją powinny każdego dnia wypija kilka szklanek wody. W czasie nocnego karmienia często może zaschnąć w gardle, dlatego warto mieć przygotowany wcześniej bidon z wodą. Dzięki szczelnie zamkniętej butelek nie ma obawy, że płyn niechcący się wyleje. Warto korzystać z butelek z filtrem, które są bardziej ekologiczne, niż jednorazówki wykonane z plastiku.

Poduszka do karmienia

Podstawą karmienia noworodka jest znalezienie wygodnej pozycji, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Pomocnym gadżetem może okazać się poduszka do karmienia. Odpowiedni kształt pozwala dopasować jej wysokość i położenie do własnych preferencji. Poduszka może służyć również jako podpora dla dziecka w czasie trenowania leżenia w pozycji na brzuchu.

Przeczytaj też: 10 Najpiękniejszych karuzel do łóżeczek niemowlęcych

Zdjęcie główne: Cleyder Duque/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*