Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bardzo często zachęceni kolorowymi reklamami odczuwamy potrzebę, by zakupić kolejny gadżet do domu, warsztatu, samochodu czy ogrodu. Rozważając zakup oczyszczacza powietrza, pewnie zastanawiasz się, czy nie będzie to zbędne urządzenie, które zajmie jedynie miejsce w Twoim mieszkaniu. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym omawiamy jego działanie i dokonujemy obiektywnej analizy zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu.

Oczyszczacz powietrza – co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym jest oczyszczacz powietrza. To przenośne urządzenie o kwadratowym bądź walcowatym kształcie, które ustawione w pomieszczeniu o swobodnym przepływie powietrza ma za zadanie je filtrować i eliminować różnego rodzaju zanieczyszczenia. W zależności od zastosowanej technologii i parametrów, jego funkcjonalności mogą się różnić. Najpopularniejsze są obecnie oczyszczacze, które działają w oparciu o 3-stopniową filtrację: filtry wstępne, filtry węglowe i HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air), których nazwa może nam się już dobrze kojarzyć z odkurzaczami. Zastosowane filtry mają wpływ na wydajność pracy urządzenia. Tego typu rozwiązania posiadają między innymi oczyszczacze powietrza Dyson. Profesjonalne urządzenia, które możesz mieć w swoim domu, mogą posiadać również inne funkcje, jak regulacja poziomu wilgotności powietrza, czy praca w trybie nocnym.

1. Zalety posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Oczyszczacz powietrza nie jest urządzeniem kłopotliwym. Praca urządzeń renomowanych marek jak np. oczyszczacz Dyson jest cicha i efektywna. Jeżeli wybierzesz odpowiedni oczyszczacz powietrza do swojego wnętrza, będziesz mógł zupełnie zapomnieć o jego obecności, podczas gdy będzie on wykonywał pracę na rzecz Twojego zdrowia. Przeczytaj, dlaczego warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

2. Neutralizowanie alergenów

Oczyszczacz będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami wziewnymi. Dobre urządzenie filtruje kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocza i zarodniki grzybów, które są przyczyną większości alergii. Dzięki wyeliminowaniu ich z powietrza, którym oddychasz, męczące objawy alergii mogą zmniejszyć się bądź całkowicie ustąpić. To lepsze rozwiązanie niż przyjmowanie doraźnych preparatów antyalergicznych.

3. Walka ze smogiem

Problem smogu jest bardzo powszechny. Mamy coraz większą świadomość na temat wpływu pyłów zawieszonych na nasze zdrowie. PM2.5 i PM10 to niewielkie cząsteczki, które z łatwością wchłaniane są przez organizm. W dużych aglomeracjach jest to znaczny problem środowiskowy. Jednak należy pamiętać, że w domu oddychamy tym samym powietrzem, co na zewnątrz.

4. Oczyszczanie z dymu papierosowego

Oczyszczacz powietrza jest rozsądnym rozwiązaniem dla osób przebywających w otoczeniu palaczy. Bierni palacze przyswajają dużą ilość toksycznych substancji zawartych w dymie papierosowym.

5. Nawilżanie powietrza

Niektóre urządzenia jak np. oczyszczacz Dyson posiadają funkcję nawilżania powietrza. Odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniu dobrze wpływa na samopoczucie, pomaga zwalczać problemy skórne, suchość spojówek i błon śluzowych szczególnie podczas choroby. Ma również korzystny wpływ na rośliny w pomieszczeniu.

Podsumowując, oczyszczacz powietrza jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przebywają małe dzieci i osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi natury immunologicznej, astmatycy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy biżuteria może podkreślić twój codzienny styl?
Czy biżuteria może podkreślić twój codzienny styl?
Odkryj jak dobrze dobrana biżuteria może stać się esencją Twojego codziennego stylu, podkreślając Twój charakter i osobowość.
Paznokcie do porodu – czy wolno zrobić sobie manicure lub pedicure?
Paznokcie do porodu – czy wolno zrobić sobie manicure lub pedicure?
To pytanie nurtuje wiele przyszłych mam.
Klasyczne elementy garderoby, które nigdy nie wychodzą z mody
Klasyczne elementy garderoby, które nigdy nie wychodzą z mody
Trendy w modzie często zmieniają się z sezonu na sezon, ale istnieją pewne elementy garderoby, które są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Dzięki nim możemy stworzyć klasyczną, elegancką i stylową garderobę, która będzie nam służyć przez wiele lat. W tym artykule przedstawimy kilka elementów garderoby, które są uważane za klasyki i nigdy nie tracą na wartości.
Ostatnie wpisy