Co zrobić, by mleko z piersi nie plamiło ubrań?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, by mleko z piersi nie plamiło ubrań?

Karmisz piersią i zdarza się, że mleko plami Twoje ubrania? Nie martw się – są na to sposoby. Poznaj je i już nigdy nie przejmuj się plamami z mleka! 

Karmienie piersią – dlaczego warto?

Bez wątpienia karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia noworodków i niemowląt. Mleko mamy dostarcza wszystkie niezbędne składniki, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać. Jest to pokarm w pełni dostosowany do potrzeb małego organizmu, dostarczający 

m.in. aminokwasy i enzymy odpowiedzialne za prawidłowy rozwój mózgu oraz trawienie. Chociaż karmienie mlekiem modyfikowanym jest także odpowiednim wyborem, jeżeli wyłączne karmienie piersią nie jest możliwe, to zdecydowanie zaleca się naturalny sposób odżywiania maluszków.

Jak długo karmić piersią?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, a eksperci mają zróżnicowane opinie. Jak długo karmić piersią? Na pewno warto postawić na wyłączne karmienie w ten sposób do czasu rozszerzania diety, czyli przez pierwsze pół roku życia malucha. Wiele mam kontynuuje karmienie piersią do roku, a nawet do dwóch lat. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, ale na pewno karmienie powinno trwać tak długo, jak chcą tego mama i dziecko. To sprawa indywidualna i tak właśnie powinna być rozpatrywana. 

Mleko z piersi plami ubrania – co robić?

Młoda mama decydująca się na karmienie piersią musi także nastawić się na różne trudne sytuacje, a jedną z nich jest to, że mleko z piersi może plamić ubrania. Co zrobić, aby tego uniknąć? Na szczęście są na to odpowiednie sposoby. Producenci artykułów higienicznych proponują specjalne wkładki, które umieszcza się w staniku. Do wyboru mamy jednorazowe produkty, które wyrzucamy od razu, gdy zbyt nasiąkną mlekiem, ale nie jest to jedyna opcja. 

Mamy, które chcą być bardziej eko, chętnie korzystają z wielorazowych wkładek laktacyjnych, które regularnie się pierze. Jeszcze przed porodem zaopatrz się w takie akcesoria, bo będą one bardzo przydatne szczególnie w pierwszych miesiącach macierzyństwa. Śmiało można stwierdzić, że wkładki laktacyjne to podstawa wyprawki przyszłej mamy. To, czy będziesz używać wkładek jednorazowych, czy postanowisz być bardziej eko i sięgniesz po te wielorazowe, jest już kwestią indywidualną. Oba warianty spełnią swoją rolę i uchronią Cię przed niemiłymi niespodziankami.

Czym sprać z ubrań kobiece mleko?

Jeżeli jednak zdarzy się, że Twoje mleko poplami ubrania – Twoje lub np. dziecka, nie ma sensu panikować. Na szczęście współczesne środki do czyszczenia ubrań świetnie dają sobie radę. Gdy mleko poplami ubranie, ważne jest to, aby działać możliwie jak najszybciej. Namocz zabrudzone ubranie w letniej wodzie, a potem zabrudzone miejsce posyp sodą oczyszczoną. Następnie szoruj to miejsce za pomocą np. szczoteczki do zębów.

Zdj. główne: Timothy Meinberg/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o włosy dzieci, by były mocne, gęste i lśniące?
Jak dbać o włosy dzieci, by były mocne, gęste i lśniące?
Przeczytaj, co jest najważniejsze w tym temacie.
5 książek, które przydadzą się każdej przyszłej mamie
5 książek, które przydadzą się każdej przyszłej mamie
Ciąża to czas, kiedy każda kobieta jak najlepiej chce się przygotować do nowej roli. Pomóc w tym mogą z pewnością wartościowe książki i poradniki. Sprawdzamy więc, które warto przeczytać.
Co podarować przyszłej mamie na baby shower? Oto 3 praktyczne prezenty, które na pewno okażą się przydatne
Co podarować przyszłej mamie na baby shower? Oto 3 praktyczne prezenty, które na pewno okażą się przydatne
Dostałaś zaproszenie na baby shower i nie wiesz, co sprezentować przyszłej mamie? Oto 3 prezenty, które z pewnością się jej przydadzą.
Ostatnie wpisy