Kreatywne sposoby na gotowanie z dziećmi
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatywne sposoby na gotowanie z dziećmi

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przygotowywanie posiłków z dziećmi to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny, rozwijanie zainteresowań u swoich pociech i naukę zdrowego odżywiania. Dzieci, wraz ze swoją ciekawością świata chętnie „wejdą” w świat dorosłych, ucząc się gotowania i poznając nowe smaki. W tym artykule podpowiemy, jak podejść do gotowania z dziećmi w kreatywny sposób!

Dlaczego warto gotować z dziećmi?

Gotowanie z dziećmi jest dla nich idealną okazją do poznawania nowych produktów i smaków oraz nauki przygotowywania posiłków. Nauczą się one wartościowych umiejętności, jak odmierzanie składników, mieszanie i gotowanie. Podczas wspólnego przygotowywania posiłków maluchy zobaczą, że zdrowe jedzenie może być pyszne i kolorowe. My jako rodzice, zyskamy natomiast uznanie od swoich pociech jako „eksperci” w kuchni. Co najważniejsze, wspólne gotowanie to dobrze spędzony czas razem, który pozwoli na zbudowanie silnych więzi z dzieckiem i rozwinie jego zainteresowania.

Jak zaplanować dzień rodzinnego gotowania?

Zaplanowanie dnia gotowania z dziećmi może pomóc w zminimalizowaniu stresu i chaosu. Na początku dobrze jest wybrać wraz z maluchami przepis, który będziecie przygotowywać, a następnie zrobić listę potrzebnych produktów – uwzględnij w niej produkty, które urozmaicą gotowanie, np. liofilizowane owoce będące alternatywą dla sztucznych barwników. Rozpoczęcie przygody z gotowaniem razem z dziećmi może mieć swój początek w zrobieniu wspólnych zakupów. Zanim zaprosisz dziecko do wspólnego gotowania, warto jest schować niebezpieczne sprzęty kuchenne tak, by nie mogło ich ono dosięgnąć. Przypomnij też dziecku o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i staraj się dobrać narzędzia, jakimi będzie się posługiwał adekwatnie do jego wieku i umiejętności.

Kreatywne sposoby na gotowanie z dziećmi

  • Pieczenie ciasteczek

Ciasteczka będą idealnym przepisem na początek. W zależności od wieku dziecka możesz zaangażować małego kucharza do wspólnego odmierzania składników, wyrabiania ciasta i wykrawania ciastek. Mogą to być proste ciasteczka maślane lub owsiane z dodatkiem bakalii.

  • Kolorowe kaszki

Myślisz, że gotowanie kaszki będzie nudne dla Twojej pociechy? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że zaopatrzysz się w liofilizowane owoce, które w mgnieniu oka zmienią kolor i smak tradycyjnej kaszki. Możesz dodać jeden smak do całej kaszki lub pójść krok dalej i stworzyć ze swoim dzieckiem tęczową kaszkę w różnych smakach. Do tego świeże owoce, orzechy i odrobina miodu, a w kilka minut wyczarujecie razem kolorowe i smaczne śniadanie.

  • Robienie sałatki

Przygotowywanie sałatki z dzieckiem to dość klasyczny pomysł na wspólne gotowanie. Dobieranie składników, mycie i krojenie warzyw lub owoców jest angażującym zadaniem i pozwala dziecku na poznawanie nowych i zdrowych smaków. Ciekawym urozmaiceniem sałatki może być dodanie liofilizowanych warzyw lub owoców, które zmienią kolor sosu czy dressingu. Możliwości są nieograniczone!

Gotowanie z dziećmi może być kreatywne i edukacyjne nie tylko dla maluchów, ale też dla ich rodziców. Warto jest zabrać ze sobą do kuchni dobry humor i pozytywne nastawienie – pozwolić dzieciom na odrobinę samodzielności i bałaganu. Korzystając z ciekawych dodatków do potraw, takich jak liofilizowane owoce i warzywa możecie razem ugotować dania pełne koloru i smaku.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyciągnąć dzieciom kleszcza?
Jak wyciągnąć dzieciom kleszcza?
Kleszcze to niechciani „towarzysze”, którzy często przywiązują się po leśnych spacerach nie tylko do dorosłych, ale i do dzieci. Jak sobie poradzić z usunięciem tych pajęczaków z ciała dziecka? Jest kilka sposobów, podpowiadamy.
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Jakie gry edukacyjne kupić dziecku?
Jakie gry edukacyjne kupić dziecku?
Gry edukacyjne to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Podpowiadamy, jakie gry wybrać dla Twojej pociechy.
Ostatnie wpisy