Reklama

Depilacja laserowa – bezpieczna i przebadana metoda usuwania owłosienia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W opinii społeczeństwa panuje opinia, że depilacja laserowa jest mało bezpiecznym i źle przebadanym zabiegiem powodującym dużą ilość działań niepożądanych. Jednak tak naprawdę są to tylko pogłoski, które zniechęcają klientów do tego nowoczesnego zabiegu. Jeżeli tylko przestrzega się wszystkich wytycznych, można uzyskać idealnie gładką skórę wolną od odrastających włosów do końca życia!

Depilacja laserowa – zasady przeprowadzania zabiegu i garść istotnych informacji

Kluczem w funkcjonowaniu depilacji laserowej jest dobór światła, które pada na skórę w celu jej ogrzania, a następnie uszkodzenia cebulek włosowych. To temperatura jest dla nich zabójcza w konsekwencji czego przestają produkować nowe włosy. Moc lasera, a więc moc grzania dobiera się indywidualnie pod daną osobę, która odbywa zabieg. W sytuacji, kiedy klient bądź klientka posiadają jasną karnację należy uważać na podrażnienia i zaczerwienienia. Dla nich moc lasera musi być zmniejszona. Dodatkowo osoby z jasną karnacją powinny uzbroić się w cierpliwość – zwłaszcza te posiadające jasne włosy i jasną karnację.

W przypadku klientów posiadających ciemniejszą karnację sytuacja jest nieco prostsza. Moc lasera może być dla nich nieco większa gdyż trudno jest spowodować na ich skórze odparzenia podobne do tych słonecznych. W dzisiejszych czasach lasery są na tyle inteligentne, że same potrafią dobierać odpowiednią moc i długość wiązki światła do danej karnacji. Dzięki temu minimalizują błędy człowieka, który jeszcze kiedyś sam ustawiał te parametry na laserach starszej daty. 

Podsumowanie

Jak widać depilacja laserowa w ostatnich latach poszła bardziej do przodu. Automatycznie dostosowywanie mocy lasera do karnacji skóry klienta jest tylko jednym z wielu przykładów mogących pozytywnie wpływać na efektywność depilacji laserowej. Oprócz efektywności ten parametr sprawia, że cały zabieg przebiega po prostu bezpieczniej lepiej dostosowując się do każdego klienta. 

Fot.: Ana Dujmovic/unsplash.com

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Avatar
Polecane artykuły
Reklama

Czy grzybicy pochwy można uniknąć?

Poznaj przyczyny powstawania grzybicy pochwy oraz sposoby, które pomogą Ci się chronić przed tym problemem.
Czytaj więcej
Reklama

Jak wybrać spacerowy wózek dziecięcy?

Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Czytaj więcej
Reklama

Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym omawiamy jego działanie i dokonujemy obiektywnej analizy zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *