5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży

Ciąża jest dla wielu rodzin bardzo wyczekiwaną nowiną. Dlatego warto poinformować o niej w wyjątkowy, zapadający w pamięć sposób. Podpowiadamy, jak można to zrobić!

Gdy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski – przyszła mama z pewnością czuje cały koktajl emocji, który niemal eksploduje. Euforia miesza się z obawą, wzruszeniem, strachem i ciekawością. Na szczęście po kilku godzinach, gdy wiadomość do nas dociera, przychodzi moment uspokojenia. Wówczas warto zastanowić się w jaki sposób poinformować partnera o tym, że zostanie ojcem, a rodziców, że za kilka miesięcy będą dziadkami. Warto zrobić to w kreatywny sposób, który później pozostanie miły wspomnieniem.

1. Pudełko pełne miłości

Ukochanemu bądź rodzicom można wręczyć „pudełko pełne miłości”. Czyli?

Wystarczy znaleźć ładne pudełko prezentowe i włożyć tam np. maleńkie buciki, skarpetki, body, maskotkę czy jakiekolwiek inne akcesoria dla maluszka. Na jednym z nich może widnieć napis „zostaniesz tatą!”, „zostaniecie dziadkami!”, „dziecko w drodze” czy „niebawem rodzina się powiększy!”. Taki tekst ewentualnie można też umieścić na wewnętrznej stronie pokrywki pojemnika. Pudełko można wręczyć bliskim podczas uroczystego obiadu, kawy czy chociażby spaceru w jakimś miłym miejscu. Warto zadbać też o to, by wręczyć je w momencie, gdy wszyscy będą mogli wspólnie cieszyć się wiadomością i celebrować tą wyjątkową chwilę. 

2. Tort z dzidziusiem, bucikami bądź grzechotką

Bardzo fajnym pomysłem na przekazanie bliskim informacji o rozwijającym się pod sercem maleństwie jest zaproszenie wszystkich na obiad, po którym postawimy na stole tort z grzechotką, dzidziusiem czy bucikami z masy cukrowej. Można do tego dołączyć napis informujący o ciąży. Jeśli nie jesteśmy mistrzami wypieków, to obecnie takie torty w swojej ofercie ma niemalże każda cukiernia. Będzie więc równocześnie smacznie i radośnie!

3. Kubek lub filiżanka z niespodzianką

Doskonałą i zarazem nieco zabawną propozycją poinformowania o powiększeniu się rodziny jest zaproszenie bliskich na kawę bądź herbatę. Napój podać możemy w specjalnie przygotowanych kubkach lub filiżankach, na których dnie można napisać (specjalnym flamastrem – do kupienia w każdym sklepie papierniczym) informację „zostaniesz tatą/babcią/dziadkiem”. Napis będzie widoczny dopiero po wypiciu naparu i z pewnością będzie niesamowitą niespodzianką!

4. Wyślij listy lub paczki do bliskich

Ciekawym pomysłem jest wysłanie listów do bliskich, szczególnie jeśli mieszkają daleko i nie mamy możliwości spotkać się z nimi osobiście. Do koperty można włożyć ręcznie robioną lub gotową pocztówkę z napisem „będziemy mieli dziecko” itp. Można także dołączyć do wiadomości urocze, małe skarpetki. Listy czy pocztówki można też wysłać do rodziców, którzy mieszkają blisko nas. Z pewnością w dobie internetu i rzadko otrzymywanych kartek od listonosza taka koperta ich zaintryguje, a jej wnętrze ucieszy!

Zamiast listu można też nadać paczkę np. z grzechotką i zdjęciem z usg. Do tego oczywiście koniecznie dołączyć kartkę, która wyjaśnia wszystko i rozwiewa wątpliwości przyszłych dziadków.

5.  Fotoksiążka

Fotoksiążki obecnie cieszą się ogromną popularnością. I słusznie, większość firm pozwala przez internet łatwo zaprojektować własną książkę ze zdjęciami, przez co będzie ona trwałą i ciekawą pamiątką. Jeśli wręczamy ją rodzicom, to możemy na początku umieścić nasze fotografie z narodzin, dzieciństwa, później z ważnych życiowych wydarzeń – matury, ślubu itp. 

Na ostatniej stronie wklejamy zdjęcie np. z usg lub z naszym brzuchem, w którym rozwija się maleństwo. Fotografię warto opatrzyć napisem rozwiewającym wątpliwości i informującym, że za kilka miesięcy dołączy do nas nowy członek rodziny. Fotoksiążka z pewnością będzie wspaniałą pamiątką, do której bliscy chętnie będą wracać w wolnych chwilach. 

Przeczytaj też: Oto kilka prostych zasad, które powinny być przestrzegane przez wszystkich odwiedzających niemowlę

Zdjęcie główne: Prostock-studio/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kreatywne zabawy z dzieckiem — pomysły na jesienne dni
Kreatywne zabawy z dzieckiem — pomysły na jesienne dni
Myślisz, jak spędzić jesienny czas z dzieckiem? Zobacz, kilka kreatywnych jesiennych zabaw.
Mleko w proszku a dieta: wartości odżywcze i zastosowanie w diecie
Mleko w proszku a dieta: wartości odżywcze i zastosowanie w diecie
Mleko w proszku to produkt, który od lat jest stosowany w diecie. W tym artykule przedstawiamy wartości odżywcze mleka w proszku, porównujemy je z wartościami innych produktów mlecznych i omawiamy, jak mleko w proszku może być stosowane w diecie sportowców czy osób na diecie wegańskiej.
Premixy tytoniowe: Odkryj pozytywne aspekty używania tego produktu
Premixy tytoniowe: Odkryj pozytywne aspekty używania tego produktu
Odkryj pozytywne aspekty używania premixów tytoniowych. Dowiedz się, jak mogą wpłynąć na Twój komfort i wybór osobistych preferencji.
Ostatnie wpisy