5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 kreatywnych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży

Ciąża jest dla wielu rodzin bardzo wyczekiwaną nowiną. Dlatego warto poinformować o niej w wyjątkowy, zapadający w pamięć sposób. Podpowiadamy, jak można to zrobić!

Gdy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski – przyszła mama z pewnością czuje cały koktajl emocji, który niemal eksploduje. Euforia miesza się z obawą, wzruszeniem, strachem i ciekawością. Na szczęście po kilku godzinach, gdy wiadomość do nas dociera, przychodzi moment uspokojenia. Wówczas warto zastanowić się w jaki sposób poinformować partnera o tym, że zostanie ojcem, a rodziców, że za kilka miesięcy będą dziadkami. Warto zrobić to w kreatywny sposób, który później pozostanie miły wspomnieniem.

1. Pudełko pełne miłości

Ukochanemu bądź rodzicom można wręczyć „pudełko pełne miłości”. Czyli?

Wystarczy znaleźć ładne pudełko prezentowe i włożyć tam np. maleńkie buciki, skarpetki, body, maskotkę czy jakiekolwiek inne akcesoria dla maluszka. Na jednym z nich może widnieć napis „zostaniesz tatą!”, „zostaniecie dziadkami!”, „dziecko w drodze” czy „niebawem rodzina się powiększy!”. Taki tekst ewentualnie można też umieścić na wewnętrznej stronie pokrywki pojemnika. Pudełko można wręczyć bliskim podczas uroczystego obiadu, kawy czy chociażby spaceru w jakimś miłym miejscu. Warto zadbać też o to, by wręczyć je w momencie, gdy wszyscy będą mogli wspólnie cieszyć się wiadomością i celebrować tą wyjątkową chwilę. 

2. Tort z dzidziusiem, bucikami bądź grzechotką

Bardzo fajnym pomysłem na przekazanie bliskim informacji o rozwijającym się pod sercem maleństwie jest zaproszenie wszystkich na obiad, po którym postawimy na stole tort z grzechotką, dzidziusiem czy bucikami z masy cukrowej. Można do tego dołączyć napis informujący o ciąży. Jeśli nie jesteśmy mistrzami wypieków, to obecnie takie torty w swojej ofercie ma niemalże każda cukiernia. Będzie więc równocześnie smacznie i radośnie!

3. Kubek lub filiżanka z niespodzianką

Doskonałą i zarazem nieco zabawną propozycją poinformowania o powiększeniu się rodziny jest zaproszenie bliskich na kawę bądź herbatę. Napój podać możemy w specjalnie przygotowanych kubkach lub filiżankach, na których dnie można napisać (specjalnym flamastrem – do kupienia w każdym sklepie papierniczym) informację „zostaniesz tatą/babcią/dziadkiem”. Napis będzie widoczny dopiero po wypiciu naparu i z pewnością będzie niesamowitą niespodzianką!

4. Wyślij listy lub paczki do bliskich

Ciekawym pomysłem jest wysłanie listów do bliskich, szczególnie jeśli mieszkają daleko i nie mamy możliwości spotkać się z nimi osobiście. Do koperty można włożyć ręcznie robioną lub gotową pocztówkę z napisem „będziemy mieli dziecko” itp. Można także dołączyć do wiadomości urocze, małe skarpetki. Listy czy pocztówki można też wysłać do rodziców, którzy mieszkają blisko nas. Z pewnością w dobie internetu i rzadko otrzymywanych kartek od listonosza taka koperta ich zaintryguje, a jej wnętrze ucieszy!

Zamiast listu można też nadać paczkę np. z grzechotką i zdjęciem z usg. Do tego oczywiście koniecznie dołączyć kartkę, która wyjaśnia wszystko i rozwiewa wątpliwości przyszłych dziadków.

5.  Fotoksiążka

Fotoksiążki obecnie cieszą się ogromną popularnością. I słusznie, większość firm pozwala przez internet łatwo zaprojektować własną książkę ze zdjęciami, przez co będzie ona trwałą i ciekawą pamiątką. Jeśli wręczamy ją rodzicom, to możemy na początku umieścić nasze fotografie z narodzin, dzieciństwa, później z ważnych życiowych wydarzeń – matury, ślubu itp. 

Na ostatniej stronie wklejamy zdjęcie np. z usg lub z naszym brzuchem, w którym rozwija się maleństwo. Fotografię warto opatrzyć napisem rozwiewającym wątpliwości i informującym, że za kilka miesięcy dołączy do nas nowy członek rodziny. Fotoksiążka z pewnością będzie wspaniałą pamiątką, do której bliscy chętnie będą wracać w wolnych chwilach. 

Przeczytaj też: Oto kilka prostych zasad, które powinny być przestrzegane przez wszystkich odwiedzających niemowlę

Zdjęcie główne: Prostock-studio/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niepłodność – jakie mogą być jej przyczyny?
Niepłodność – jakie mogą być jej przyczyny?
Światowa Organizacja Zdrowia uznała niepłodność za chorobę społeczną. Dowiedz się, jakie mogą być jej przyczyny.
Czy nadwaga wpływa na naszą płodność?
Czy nadwaga wpływa na naszą płodność?
Bezskutecznie starasz się wraz z partnerem o upragnioną ciążę? Przyczyn niepowodzenia może być wiele. Nieprawidłowa masa ciała to jedna z nich.
Jak uzupełnić dietę w kolagen?
Jak uzupełnić dietę w kolagen?
Kolagen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz młody wygląd. Dowiedz się więc, jak dzięki odpowiedniej diecie i dobrze dobranej suplementacji zadbać o jego prawidłowy poziom w organizmie.
Ostatnie wpisy