Depilacja laserowa – bezpieczna i przebadana metoda usuwania owłosienia
Pielęgnacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa – bezpieczna i przebadana metoda usuwania owłosienia

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W opinii społeczeństwa panuje opinia, że depilacja laserowa jest mało bezpiecznym i źle przebadanym zabiegiem powodującym dużą ilość działań niepożądanych. Jednak tak naprawdę są to tylko pogłoski, które zniechęcają klientów do tego nowoczesnego zabiegu. Jeżeli tylko przestrzega się wszystkich wytycznych, można uzyskać idealnie gładką skórę wolną od odrastających włosów do końca życia!

Depilacja laserowa – zasady przeprowadzania zabiegu i garść istotnych informacji

Kluczem w funkcjonowaniu depilacji laserowej jest dobór światła, które pada na skórę w celu jej ogrzania, a następnie uszkodzenia cebulek włosowych. To temperatura jest dla nich zabójcza w konsekwencji czego przestają produkować nowe włosy. Moc lasera, a więc moc grzania dobiera się indywidualnie pod daną osobę, która odbywa zabieg. W sytuacji, kiedy klient bądź klientka posiadają jasną karnację należy uważać na podrażnienia i zaczerwienienia. Dla nich moc lasera musi być zmniejszona. Dodatkowo osoby z jasną karnacją powinny uzbroić się w cierpliwość – zwłaszcza te posiadające jasne włosy i jasną karnację.

W przypadku klientów posiadających ciemniejszą karnację sytuacja jest nieco prostsza. Moc lasera może być dla nich nieco większa gdyż trudno jest spowodować na ich skórze odparzenia podobne do tych słonecznych. W dzisiejszych czasach lasery są na tyle inteligentne, że same potrafią dobierać odpowiednią moc i długość wiązki światła do danej karnacji. Dzięki temu minimalizują błędy człowieka, który jeszcze kiedyś sam ustawiał te parametry na laserach starszej daty. 

Podsumowanie

Jak widać depilacja laserowa w ostatnich latach poszła bardziej do przodu. Automatycznie dostosowywanie mocy lasera do karnacji skóry klienta jest tylko jednym z wielu przykładów mogących pozytywnie wpływać na efektywność depilacji laserowej. Oprócz efektywności ten parametr sprawia, że cały zabieg przebiega po prostu bezpieczniej lepiej dostosowując się do każdego klienta. 

Fot.: Ana Dujmovic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 trendów, które tej jesieni powinna wypróbować każda mama
5 trendów, które tej jesieni powinna wypróbować każda mama
Modna mama to szczęśliwa mama! Sprawdź, co będzie na topie tej jesieni. Jakie ubrania warto mieć w szafie, aby zrobić doskonałe wrażenie?
Rozstępy w ciąży – dlaczego powstają i jak im zapobiegać?
Rozstępy w ciąży – dlaczego powstają i jak im zapobiegać?
Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów w ciąży? Podpowiadamy jak pielęgnować skórę w ciąży i po porodzie.
Co i kiedy ćwiczyć po porodzie?
Co i kiedy ćwiczyć po porodzie?
Powrót do formy sprzed ciąży dla wielu kobiet jest bardzo istotny. Podpowiadamy więc, jakie ćwiczenia warto wykonywać po porodzie oraz kiedy możesz wrócić do aktywności fizycznej.
Ostatnie wpisy