Pranie i przechowywanie ubranek dziecięcych – poradnik
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pranie i przechowywanie ubranek dziecięcych – poradnik

Artykuł sponsorowany

Zanim zaczniesz cokolwiek pakować, zacznij od upewnienia się, że odzież lub koce są całkowicie czyste i wolne od plam. Wypierz lub wyczyść każdy element na sucho. Jeśli nie masz pewności, czy przedmiot jest czysty, warto go ponownie przeczyścić, aby był całkowicie umyty. Zwróć szczególną uwagę na poplamione miejsca i upewnij się, że ubrania są całkowicie suche przed zapakowaniem. Wilgoć nie jest Twoim przyjacielem!

Jeśli zauważysz plamy podczas sprawdzania rzeczy, natychmiast je usuń. Stają się one znacznie trudniejsze do usunięcia im dłużej pozostają na tkaninie. 

Pranie

Wybielacz tlenowy jest bezpieczny w użyciu zarówno do białych, jak i kolorowych ubrań i może być stosowany do wszystkich tkanin z wyjątkiem jedwabiu i wełny. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, aby określić, ile produktu należy użyć na litr wody. Całkowicie zanurz ubranie i pozwól mu namoczyć się przez co najmniej osiem godzin. Sprawdź plamę. Jeśli jej nie ma, umyj ubranie jak zwykle. Jeśli pozostanie, stwórz świeży roztwór i powtórz. Usunięcie plamy może wymagać powtórzenia zabiegu kilka razy.

W przypadku elementów do czyszczenia na sucho, zanieś je do specjalisty i wskaż problematyczne obszary. Ponieważ czyszczenie na sucho jest trochę mylące (używany jest roztwór do czyszczenia na mokro); jeszcze raz upewnij się, że przedmioty są całkowicie suche przed schowaniem. Najlepiej odczekać dzień lub dwa przed zapakowaniem, aby upewnić się, że tkanina jest sucha.

Przechowywanie

Ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju pojemnika do przechowywania, aby zapobiec żółknięciu. Jednym z rozwiązań jest użycie pudełek na dokumenty archiwalne. Są one zwykle wykonane z papieru bezkwasowego i są całkowicie bezpieczne w użyciu. Jeśli jednak obawiasz się zgniecenia pudła lub kosztów, kup plastikowy pojemnik do przechowywania. Pudełko musi być wykonane z odlewanego polipropylenu, aby było bezpieczne dla Twoich ubrań. Poszukaj numeru 5 w trójkącie recyklingu lub liter „PP”, aby upewnić się, że masz odpowiedni rodzaj plastiku, który nie będzie emitował szkodliwych dla tkaniny chemikaliów. Będziesz także musiał kupić bibułkę. Musi być bezkwasowa i wolny od ligniny. Lignina to związek chemiczny pozyskiwany z drewna.

Umyj i wysusz ręce przed dotknięciem ubrań, aby pozbyć się balsamów lub kremów, które mogą poplamić ubranie. Jeśli na ubraniach są metalowe guziki, zdejmij je i przechowuj oddzielnie, owijając je w chusteczkę. Metal może rdzewieć lub korodować i powodować plamy.

Rozpocznij od lekkiego wypchania kapeluszy lub bufiastych rękawów bezkwasową bibułką. Następnie połóż każdą część garderoby na osobnej warstwie chusteczki.

Składana bibułka bezkwasowa

Owiń każdy przedmiot chusteczką, dodając więcej w razie potrzeby. Upewnij się, że każdy fałd jest amortyzowany przez bibułkę. Zapobiegnie to mocnym zagnieceniom. Umieść każdy osobno zapakowany element odzieży w pojemniku do przechowywania.

Powtórz kroki z każdym pojedynczym elementem. Jeśli lubisz zapach lawendy, kilka gałązek owiń bibułką lub użyj saszetki i dodaj do pudełka. Nie pozwól, aby lawenda dotykała bezpośrednio ubrań. Działa ona jako naturalny środek odstraszający owady, a także nadaje delikatny zapach.

Wybierz chłodne, suche miejsce do przechowywania. Unikaj obszarów o ekstremalnych temperaturach, takich jak strychy, piwnice i garaże. Idealnym miejscem jest przestrzeń z dala od zewnętrznych ścian i rur, które mogą pęknąć. Mogą to być meble dziecięce. Co najmniej raz w roku sprawdzaj przechowane rzeczy. Poszukaj wszelkich plam, które mogą się pojawić i szybko je usuń. 

Przeczytaj też: Jak dbać o czystość w pokoju niemowlaka?

Zdjęcie główne: Lisa/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smycz dla dziecka – bezpieczne rozwiązanie czy przesada?
Smycz dla dziecka – bezpieczne rozwiązanie czy przesada?
Smycz dla dziecka od lat budzi wiele emocji. Jedni uważają ją za doskonały gadżet, który pozwala zapewnić bezpieczeństwo maluchowi, inni są zdania, że jest to poniżające dla małego człowieka. Czy warto je kupować?
Jak odczytać wynik testu ciążowego? Co oznacza jedna kreska, a co dwie?
Jak odczytać wynik testu ciążowego? Co oznacza jedna kreska, a co dwie?
Test ciążowy - jak wykonać go poprawnie i jak interpretować jego wynik? Sprawdź, co oznacza jedna kreska, a co dwie na teście ciążowym.
Kosz Mojżesza dla noworodka – podpowiadamy, jaki model wybrać
Kosz Mojżesza dla noworodka – podpowiadamy, jaki model wybrać
Czy kosz Mojżesza to niezbędna rzecz, która powinna znaleźć się w każdej wyprawce dla noworodka?
Ostatnie wpisy