Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jakie wybierać?
Strefa malucha
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jakie wybierać?

Okulary przeciwsłoneczne, kapelusz od słońca oraz krem z filtrem to obowiązkowy zestaw zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców w czasie letnich upałów. Oczy są bardzo wrażliwe na działanie promieni słonecznych dlatego tak ważna jest ich odpowiednia ochrona. Różnokolorowe okulary to nie tylko słodki gadżet dla naszego malucha, ale również skuteczne zabezpieczanie przed szkodliwością promieni UV. Warto podkreślić, że oczy dzieci są bardziej wrażliwe i dlatego należy zadbać o ich prawidłową ochronę zwłaszcza latem. Podpowiadamy na na zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Wielu rodziców zastanawia się czy warto kupować dziecku okulary przeciwsłoneczne. Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak! Odpowiednie okulary od słońca powinny być niezbędnym elementem stroju każdorazowa kiedy wychodzimy z domu w czasie słonecznych dni. Niemowlęta, które nie ukończyły jeszcze roku nie powinny być w ogóle wystawiane na bezpośrednią ekspozycje słońca, dlatego na spacery najlepiej udawać się w godzinach porannych lub popołudniowych.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni filtr, ale również na to z czego wykonane są oprawki. Najlepiej kiedy producent może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami i atestami bezpieczeństwa. Okularki dla maluchów powinny więc być bezpieczne, solidne, a przy tym ładne, aby dziecko chętnie je zakładało.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dziecka? Oto kilka niezbędnych wytycznych, które powinien sprawdzić każdy rodzic przed zdecydowaniem się na zakup:

  • Filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Odporność na uderzenia i upadki.
  • Ładny i nowoczesny design – dzieci chętniej noszą okulary, które przypominają te, które zakłada mama czy tata.
  • Wygodne, dostosowane do kształtu twarzy dziecka. Oprawki nie powinny powodować uczucia dyskomfortu.
  • Ciemne szkła = lepsza ochrona oczu przed promieniami.
  • Dostosowane do stylu dziecka.

Kilka sprawdzonych propozycji okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Przeczytaj też: 5 marek, które produkują piękne stroje kąpielowe dla dzieci

Zdjęcie główne: Katie E/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 gwiazd, które zostaną mamami w 2022 roku
5 gwiazd, które zostaną mamami w 2022 roku
Ciąże ogłaszane przez gwiazdy wzbudzają mnóstwo emocji. Sprawdzamy, które znane osobowości spodziewają się dziecka i zostaną mamami już w przyszłym roku!
Co nosić, aby po porodzie czuć się wygodnie i elegancko?
Co nosić, aby po porodzie czuć się wygodnie i elegancko?
W pierwszych tygodniach po porodzie warto zadbać o jak największy komfort i wygodę. Podpowiadamy więc, co warto nosić zaraz po narodzinach dziecka, aby czuć się wygodnie, ale także stylowo.
Internet nową przestrzenią dla usług medycznych
Internet nową przestrzenią dla usług medycznych
W dobie cyfryzacji i postępującej rewolucji technologicznej Internet staje się kluczową przestrzenią dla wielu sektorów, w tym dla opieki zdrowotnej.
Ostatnie wpisy