4 rzeczy, na które warto z zwrócić uwagę przy wyborze chusteczek nawilżanych dla niemowląt
Dla dzieckaPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

4 rzeczy, na które warto z zwrócić uwagę przy wyborze chusteczek nawilżanych dla niemowląt

Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Taką też przyjmuje idee wybierając produkty dla niemowląt. Oferta kosmetyków i akcesoriów dla dzieci jest bardzo bogata, dlatego wybór odpowiedniej rzeczy staje się bardzo trudny. Z czego powinny być zrobione bezpieczne i nieuczulające chusteczki nawilżające dla niemowląt? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnych chusteczek dla naszego dziecka. Jeszcze raz przypominany, zawsze warto czytać informacje umieszczone na opakowaniu, to właśnie tam znajduje się skład produktu oraz informacje o uzyskanych przez producentów certyfikatach.

Chusteczki nawilżane to niezbędny produkt, który powinien znaleźć się w każdej wyprawce. Nawet jeśli nie stosujesz ich do wycierania pupy to i tak mają one bardzo szerokie zastosowanie. Ponadto bardzo przydają się na spacerze, w podróży czy kiedy jesteś z małym dzieckiem w gościach. Chusteczki są niezwykle potrzebne kiedy dziecko zaczyna rozszerzać dietę i bardzo szybko brudzi sobie rączki i buzię. Jest to wiec produkt, który ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą maluszka. Podpowiadamy, jak wybrać chusteczki, żeby nie powodowały podrażnień i alergii skórnych u dziecka.

Jakie chusteczki nawilżane warto wybrać?

Bez szkodliwych substancji

Skóra noworodków i niemowlaków jest bardzo delikatna, dlatego wymaga odpowiedniego traktowania. Chusteczki nawilżane powinny mieć bardzo prosty skład, nie może znaleźć się w nich żadna substancja niebezpieczna dla dziecka. Warto więc unikać chusteczek perfumowanych, zawierających alkohol, ftalany, Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES), sztuczne barwniki czy niepotrzebne emulgatory. Warto postawić na chusteczki nawilżające hipoalergiczne, które składają się głównie z wody.

Delikatne w dotyku

Chusteczki powinny być szczególnie delikatne w kontakcie ze skórą. Ważna jest również odpowiednia wytrzymałość materiału, gdyż rozdzierająca się struktura to duże utrudnienie dla rodziców. Warto postawić na chusteczki miękkie i niezbyt sztywne, które bez problemu wcisną się między małe paluszki.

O działaniu pielęgnacyjnym i nawilżającym

Każdy produkt, który ma służyć dziecku powinien być przetestowany dermatologicznie. Ciekawą opcją jest wybieranie chusteczek nawilżanych wzbogaconych o naturalne składniki. Skóra niemowlęcia zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia jest bardzo delikatna, dlatego łatwo o zaczerwienienia czy stany zapalne. Niepokojące zmiany skórne wokół pieluszki należy wietrzyć, kładąc dziecko bez pampersa na nieprzemakalnej macie. Pomocą w uniknięciu takich sytuacji może być stosowanie w pielęgnacji chusteczek nasączonych w balsamie lub mleczku. Warto wybierać jednak te produkty do których użyto wyciągów z roślin, maja one najbezpieczniejsze działanie w kontakcie ze skórą dziecka.

Mocno nasączone

Chusteczki nawilżane powinny być odpowiednio nasączone płynem, aby nie powodowały nieprzyjemnych otarć. Mokra chusteczka ułatwia wykonywanie czynności higienicznych, które nie sprawiają maluchowi dyskomfortu. Wiele mam poleca chusteczki nasiąknięte wodą, które najlepiej sprawdzają się w codziennej pielęgnacji.

Przeczytaj też: Ten naturalny kosmetyk jest hitem w pielęgnacji noworodka!

Zdjęcie główne: comzeal/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Jak wybrać idealną uniwersalną wędkę spławikową dla początkujących wędkarzy?
Jak wybrać idealną uniwersalną wędkę spławikową dla początkujących wędkarzy?
Dowiedz się, jak wybierać uniwersalne wędki spławikowe idealne dla początkujących wędkarzy. Poznaj kluczowe czynniki, na które zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.
Jak wyciągnąć dzieciom kleszcza?
Jak wyciągnąć dzieciom kleszcza?
Kleszcze to niechciani „towarzysze”, którzy często przywiązują się po leśnych spacerach nie tylko do dorosłych, ale i do dzieci. Jak sobie poradzić z usunięciem tych pajęczaków z ciała dziecka? Jest kilka sposobów, podpowiadamy.
Ostatnie wpisy