Przyszłe mamy coraz bardziej interesują się pielęgnacją swojej skóry. Ostatnio sporą popularnością cieszą się maseczki na ciążowy brzuszek. Jak działają i kiedy ich używać?
Choć obecnie maseczka kojarzy się głównie z kawałkiem materiału, który ma chronić przed zakażeniem, to w dziedzinie kosmetologii słowo to wciąż oznacza wszelkiego rodzaju kremy, maści i preparaty, które mają pomóc skórze np. w regeneracji czy odżywieniu. Bardzo popularne stały się ostatnio maseczki na ciążowy brzuszek, ponieważ są świetnym rozwiązaniem pielęgnacyjnym dla kobiet, które chcą szczególnie zadbać o swoją skórę i uchronić się przed pojawiającymi się na niej rozstępami.
Wraz z rosnącym ciążowym brzuszkiem rozciąga się skóra. Jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy, może być w niezbyt dobrej kondycji. I choć na początku nie widać na naszym ciele jeszcze żadnych zmian, a wielkość brzucha praktycznie nie ulega zmianie, to już na tym etapie warto nakładać na skórę regenerujące maseczki, by nie musieć w przyszłości walczyć z rozstępami. Panie, które są wysportowane i mają mocne mięśnie brzucha, nie muszą się zbytnio martwić o to, że ich skóra na brzuchu będzie w gorszym stanie. Gorzej jeśli wiodły raczej kanapowy tryb życia i mają bardzo słabe mięśnie brzucha.
Warto mieć świadomość, że wielkość ciążowego brzuszka w dużej mierze zależy od nas samych, a raczej naszych nawyków żywieniowych i tych związanych z aktywnością fizyczną. Nadmiar tkanki tłuszczowej najszybciej „lokuje” się właśnie na brzuchu, więc jeśli przytyjesz dość sporo w trakcie ciąży, a nie zabezpieczysz swojej skóry np. maseczkami, to rozstępy mogą stać się Twoją zmorą, a powrót do figury sprzed ciąży też nie będzie należał do najłatwiejszych.
Maseczki na ciążowy brzuch oferuje wiele salonów kosmetycznych, ale równie dobrze można zafundować sobie takie brzuszkowe spa w zaciszu własnego domu. Przecież chcesz, by skóra na Twoim brzuchu po porodzie wciąż była gładka i miała jednolity koloryt, prawda? Więc zadbaj o nią jeszcze w trakcie ciąży. Wiele przyszłych mam nakłada na brzuch te same produkty co na skórę twarzy. Oczywiście wybierają te, które są bezpieczne i mają dobry skład. To całkiem dobry pomysł, ponieważ takie preparaty zawierają składniki aktywne, które pomagają szybko uporać się z różnymi zmianami skórnymi. Należy jednak czytać zalecenia producenta i dobierać produkty do typu skóry, bo niestety kosmetyki mogą podrażnić skórę. Pamiętajmy, że to, co służy np. skórze twarzy, nie zawsze będzie dobrze działało na skórę ciała. Dlatego lepiej kupować specjalne maski na ciążowy brzuszek, a są one dostępne w wielu drogeriach i aptekach. Ich zaletami są: intensywne nawilżenie i wspomaganie redukcji rozstępów, a także zmiękczenie i łagodzenie uczucia ściągnięcia i swędzenia skóry na brzuchu.
Rosnący w Twoim brzuchu maluch sprawia, że skóra brzucha zaczyna się rozciągać. To proces, do którego powinnaś ją dobrze przygotować. Dlatego trzeba ją odżywić, nawilżyć, a także natłuścić. Zanim zaaplikujesz na ciążowy brzuszek maseczkę, to możesz najpierw wykonać peeling. Jak? Zmieszaj łyżkę miodu z niewielką ilością drobnego cukru trzcinowego i tak powstałą pastę wmasuj w brzuch. Następnie śmiało możesz nałożyć na skórę brzucha gotową maskę w kremie, najlepiej o właściwościach odżywczo-nawilżających. Możesz też sama przygotować taką maskę. Na przykład z rozgniecionego banana, do którego dodasz łyżeczkę oleju z wiesiołka i sok np. z liści aloesu. Maskę na ciążowy brzuch można przygotować też z jogurtu naturalnego zmieszanego z miodem i łyżką oleju lnianego.
Przeczytaj też: Tego kosmetyku na rozstępy używała Maffashion w trakcie ciąży!
Zdjęcie główne: fotoduets/ adobestock.com