W jaki sposób kolagen rybi będzie oddziaływał na nasz organizm?
Dla mamyPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób kolagen rybi będzie oddziaływał na nasz organizm?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kolagen rybi, to trzeciorzędowe białko, które wyizolowane zostało – jak sama nazwa wskazuje – z ryb. Jest to jedyny kolagen, który nawet po rozpuszczeniu w wodzie utrzymuje swoją aktywność biologiczną. Na przestrzeni ostatnich lato to właśnie ten rodzaj kolagenu był przedmiotem badan wielu naukowców i specjalistów. Skupiano się głównie na tym, w jaki sposób może on wpłynąć na nasz organizm, a także w jak dużym stopniu jesteśmy wstanie ten kolagen przyswoić. Niejednokrotnie wskazywano na to, że to właśnie kolagen rybi może okazać się o wiele bardziej efektywnym wsparciem naszego organizmu. Jak będzie on na niego oddziaływał?

Kolagen rybi – jak wpływa na nasze kości i stawy?

Kolagen to białko, które głównie kojarzymy z pięknym i młodym wyglądem. Niemniej jednak kolagen produkowany przez nasz organizm odgrywa również kluczową rolę kontekście naszych stawów. Jest on budulcem kości, a także jednym ze składników mazi stawowej, która odpowiada za zmniejszenie tarcia poszczególnych elementów w naszych stawach. Po 25 roku życia produkcja kolagenu w organizmie zwalnia, a co za tym idzie, doprowadza to do powstania ubytków. Wówczas z powodzeniem możemy uzupełnić je właśnie przy pomocy kolagenu rybiego. W toku wieloletnich badań udowodnione zostało, że trzeciorzędowy kolagen izolowany z ryb, jest kolagenem naturalnym, który przyczyni się do:

  • odbudowy struktury chrząstki stawowej;
  • zwiększenia produkcji mazi stawowej;
  • redukcji uczucia porannego sztywnienia stawów;
  • wzmocnienia kości;
  • poprawy ruchomości stawów.

Jak więc widać, kolagen naturalny, morski powinien stać się jednym z nieodłącznych suplementów w naszej diecie. Jest on polecany nie tylko osobom, które odczuwają już dolegliwości związane ze stawami, ale także w ramach profilaktyki, która zapobiegnie dewastacji struktur stawowych wynikających z postępujących procesów starzenia się organizmu.

Kolagen rybi i jego wpływ na naszą skórę

Wspomniane już zostało, że kolagen to białko kojarzone głównie z młodym i pięknym wyglądem. Jest to jak najbardziej stwierdzenie zasadne, gdyż wiązania i włókna kolagenowe odpowiadają przede wszystkim za napięcie i gładkość naszej skóry. Każdy z nas wie, że wraz z wiekiem na twarzy pojawiają się pierwsze „chomiki”, zmarszczki oraz bruzdy, które wynikają właśnie z osłabienia i zaniku włókien kolagenowych. Jeśli więc chcemy w pewien sposób te naturalne procesy starzenia się organizmu zatrzymać, wówczas ponownie powinniśmy zainteresować się kolagenem rybim. Jest on rekomendowany przez wielu lekarzy i specjalistów, a z ich opiniami na jego temat można zapoznać się dokładniej na stronie: https://www.kolagen.pl/i277,kolagen-opinie-lekarzy.html. W jaki sposób on będzie wpływał na stan naszej cery? Otóż warto wskazać przede wszystkim na:

  • wsparcie syntezy kolagenu w tkankach skóry, dzięki czemu odzyska ona dawną jędrność oraz napięcie;
  • wypełnienie drobnych zmarszczek i zmniejszenie widoczności głębszych bruzd;
  • poprawienie kondycji cery – powoli zanikać będą wszelakie niedoskonałości;
  • „zatrzymanie zegara biologicznego” – wskazuje się na to, że kolagen rybi jest wstanie skutecznie spowolnić procesy starzenia się komórek skóry, a także niektóre z nich skutecznie cofnąć.

Znów można więc wskazać na to, że suplementacja kolagenu rybiego okaże się jednym z najlepszych rozwiązań w momencie, kiedy chcemy zachować młody i promienny wygląd naszej skóry na wiele lat. Z racji tego, że kolagen rybi jest produktem całkowicie naturalnym, może być on bezpiecznie stosowany celem profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kopnięcia fantomowe po urodzeniu dziecka – skąd się biorą i na czym polegają?
Kopnięcia fantomowe po urodzeniu dziecka – skąd się biorą i na czym polegają?
Na czym polegają fantomowe kopnięcia i dlaczego wiele mama po porodzie ich doświadcza. Sprawdź tego przyczynę!
Przegląd strojów kąpielowych dla kobiet w ciąży. Gwarantujemy, że i bez brzuszka będziesz chciała je zakładać
Przegląd strojów kąpielowych dla kobiet w ciąży. Gwarantujemy, że i bez brzuszka będziesz chciała je zakładać
Modne i wygodne. Sprawdź nasze wybory.
Jakie badania warto wykonać, gdy zajście w ciążę staje się problematyczne?
Jakie badania warto wykonać, gdy zajście w ciążę staje się problematyczne?
Problem niepłodności jest obecnie bardzo powszechny. Tylko w Polsce trudności z poczęciem dziecka ma nawet 1,5 mln par. Warto wówczas wykonać odpowiednie badania.
Ostatnie wpisy