W jaki sposób kolagen rybi będzie oddziaływał na nasz organizm?
Dla mamyPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób kolagen rybi będzie oddziaływał na nasz organizm?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kolagen rybi, to trzeciorzędowe białko, które wyizolowane zostało – jak sama nazwa wskazuje – z ryb. Jest to jedyny kolagen, który nawet po rozpuszczeniu w wodzie utrzymuje swoją aktywność biologiczną. Na przestrzeni ostatnich lato to właśnie ten rodzaj kolagenu był przedmiotem badan wielu naukowców i specjalistów. Skupiano się głównie na tym, w jaki sposób może on wpłynąć na nasz organizm, a także w jak dużym stopniu jesteśmy wstanie ten kolagen przyswoić. Niejednokrotnie wskazywano na to, że to właśnie kolagen rybi może okazać się o wiele bardziej efektywnym wsparciem naszego organizmu. Jak będzie on na niego oddziaływał?

Kolagen rybi – jak wpływa na nasze kości i stawy?

Kolagen to białko, które głównie kojarzymy z pięknym i młodym wyglądem. Niemniej jednak kolagen produkowany przez nasz organizm odgrywa również kluczową rolę kontekście naszych stawów. Jest on budulcem kości, a także jednym ze składników mazi stawowej, która odpowiada za zmniejszenie tarcia poszczególnych elementów w naszych stawach. Po 25 roku życia produkcja kolagenu w organizmie zwalnia, a co za tym idzie, doprowadza to do powstania ubytków. Wówczas z powodzeniem możemy uzupełnić je właśnie przy pomocy kolagenu rybiego. W toku wieloletnich badań udowodnione zostało, że trzeciorzędowy kolagen izolowany z ryb, jest kolagenem naturalnym, który przyczyni się do:

  • odbudowy struktury chrząstki stawowej;
  • zwiększenia produkcji mazi stawowej;
  • redukcji uczucia porannego sztywnienia stawów;
  • wzmocnienia kości;
  • poprawy ruchomości stawów.

Jak więc widać, kolagen naturalny, morski powinien stać się jednym z nieodłącznych suplementów w naszej diecie. Jest on polecany nie tylko osobom, które odczuwają już dolegliwości związane ze stawami, ale także w ramach profilaktyki, która zapobiegnie dewastacji struktur stawowych wynikających z postępujących procesów starzenia się organizmu.

Kolagen rybi i jego wpływ na naszą skórę

Wspomniane już zostało, że kolagen to białko kojarzone głównie z młodym i pięknym wyglądem. Jest to jak najbardziej stwierdzenie zasadne, gdyż wiązania i włókna kolagenowe odpowiadają przede wszystkim za napięcie i gładkość naszej skóry. Każdy z nas wie, że wraz z wiekiem na twarzy pojawiają się pierwsze „chomiki”, zmarszczki oraz bruzdy, które wynikają właśnie z osłabienia i zaniku włókien kolagenowych. Jeśli więc chcemy w pewien sposób te naturalne procesy starzenia się organizmu zatrzymać, wówczas ponownie powinniśmy zainteresować się kolagenem rybim. Jest on rekomendowany przez wielu lekarzy i specjalistów, a z ich opiniami na jego temat można zapoznać się dokładniej na stronie: https://www.kolagen.pl/i277,kolagen-opinie-lekarzy.html. W jaki sposób on będzie wpływał na stan naszej cery? Otóż warto wskazać przede wszystkim na:

  • wsparcie syntezy kolagenu w tkankach skóry, dzięki czemu odzyska ona dawną jędrność oraz napięcie;
  • wypełnienie drobnych zmarszczek i zmniejszenie widoczności głębszych bruzd;
  • poprawienie kondycji cery – powoli zanikać będą wszelakie niedoskonałości;
  • „zatrzymanie zegara biologicznego” – wskazuje się na to, że kolagen rybi jest wstanie skutecznie spowolnić procesy starzenia się komórek skóry, a także niektóre z nich skutecznie cofnąć.

Znów można więc wskazać na to, że suplementacja kolagenu rybiego okaże się jednym z najlepszych rozwiązań w momencie, kiedy chcemy zachować młody i promienny wygląd naszej skóry na wiele lat. Z racji tego, że kolagen rybi jest produktem całkowicie naturalnym, może być on bezpiecznie stosowany celem profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia po porodzie – jaka forma ruchu będzie najlepsza dla świeżo upieczonej mamy?
Ćwiczenia po porodzie – jaka forma ruchu będzie najlepsza dla świeżo upieczonej mamy?
Niedawno zostałaś mamą, a już chciałabyś wrócić do dobrej formy oraz popracować nad nienaganną sylwetką? Sprawdź, kiedy możesz rozpocząć treningi i jakie ćwiczenia wybierać.
Czy poduszki do spania w ciąży to coś, w co naprawdę warto zainwestować?
Czy poduszki do spania w ciąży to coś, w co naprawdę warto zainwestować?
Podpowiadamy, dlaczego zakup ciążowej poduszki to najlepszy prezent dla przyszłej mamy.
Dekadę temu okrzyknięto ją najpiękniejszym dzieckiem na świecie! Jak dziś wygląda?
Dekadę temu okrzyknięto ją najpiękniejszym dzieckiem na świecie! Jak dziś wygląda?
Dekadę temu Thylane Blondeau okrzyknięto najpiękniejszym dzieckiem na świecie. Czy dziś wciąż zachwyca urodą?
Ostatnie wpisy