Jak współcześnie można nadać włosom nowy wygląd?
Dla mamyPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak współcześnie można nadać włosom nowy wygląd?

Artykuł sponsorowany

Włosy dla wielu kobiet są narzędziem do wyrażania siebie i kreowania własnego stylu. Niestety częste zmiany koloru, stylizacja ciepłem i inwazyjne fryzury mocno niszczą strukturę włosa. Z kolei odważne cięcia mogą szybko się znudzić lub stracić atrakcyjny wygląd, a ponowne zapuszczenie włosów to wiele miesięcy, jeśli nie lat, intensywnej pielęgnacji i pracy nad nimi. Na szczęście nowoczesne rozwiązania w świecie stylizacji włosów pozwalają na szybkie i bardzo radykalne zmiany wizerunku bez negatywnych skutków dla naturalnych pasm. Oto kilka sposobów na to, jak nadać włosom nowy wygląd, dzięki współczesnym gadżetom.   

Treski i toppery  

Dla pań, które kochają dużą objętość włosów i marzą o gęstej fryzurze doczepiana treska będzie wspaniałym sposobem, by ten efekt osiągnąć. Dzięki doczepom możesz nawet kilkakrotnie zagęścić włosy i naprawdę mocno unieść je u nasady. Dodatkowo możesz w ten sposób przedłużyć swoje naturalne włosy bez długotrwałego zapuszczania. To bezpieczny i błyskawiczny sposób na zmianę wyglądu.

Umiejętnie założona treska w innym kolorze niż naturalne włosy, będzie wyglądać jak delikatne refleksy lub pasemka. Dodatkowo topper może wyglądać zupełnie tak, jak grzywka. Jeśli nie chcesz więc podejmować trwałej decyzji i obcinać grzywki, taki tymczasowy dodatek wspaniale pomoże Ci zmienić nieco image. Doczepiana grzywka do doskonała opcja dla osób z kręconymi włosami, u których estetycznie wyglądająca fryzura tego typu jest bardzo trudna, a czasem nawet wręcz niemożliwa do osiągnięcia. 

Przedłużenia do włosów   

Doczepiane włosy jeszcze do niedawna kojarzyły się z tandetą, ale to coraz szybciej się zmienia. Wysokiej jakości dopinki wyglądają bardzo naturalnie i świetnie blendują się z naturalnymi włosami. Spinki doczepione do sztucznych pasm są obecnie tak subtelne, że w ogóle nie odznaczają się na tle przykrywających ich włosów i wystarczy tylko trochę wprawy, żeby doczepy były zupełnie niezauważalne. Związane w kucyki włosy również możesz przedłużać za pomocą specjalnych dopinek. Z takich trików korzystają największe gwiazdy, jak na przykład Ariana Grande lub Jennifer Lopez. 

Peruki 

Jeżeli lubisz często zmieniać zarówno długość, jak i kolor włosów, nie musisz już narażać ich na ciągły kontakt z chemikaliami oraz nożyczkami. W szybki, bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla włosów sposób możesz modyfikować swój wygląd za pomocą peruk. To coraz bardziej popularna metoda, a w Stanach Zjednoczonych to już praktycznie standard. Sklep z perukami oferuje bardzo szeroki wybór zarówno kolorów, jak i długości włosów.

Przed założeniem peruki pamiętaj tylko, by zapleść włosy w ochronną fryzurę, która nie tylko zabezpieczy je przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także sprawi, że naturalne włosy nie będą wystawać spod czepka. Obecnie dobrej jakości peruki nie kosztują już tak kosmicznych sum jak kilka lat temu. Nawet syntetyczne włosy wyglądają obecnie naprawdę fantastycznie i nie odbiegają od peruk naturalnych. Zarówno wizualnie, jak i w dotyku włosie syntetyczne jest współcześnie bardzo zbliżone do włosów ludzkich sprzedawanych na peruki. 

Częste zmiany wizerunku i zabawy ze swoim wyglądem to pokusa, z którą spotyka się wiele kobiet. Przefarbowanie lub ścięcie włosów to jedna z najbardziej popularnych metod, jednak często dziewczyny żałują później tej decyzji lub nudzą się nowym imagem. Właśnie dlatego peruki, toppery i dopinki to doskonały sposób, by dać się na chwilę ponieść impulsowi, a kiedy zatęsknisz za naturalnym wyglądem, łatwo do niego wrócić.

Zdj. główne: Adam Winger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Torebki do pracy i na przyjęcie – sprawdzone modele
Torebki do pracy i na przyjęcie – sprawdzone modele
Chcesz wiedzieć, jaką torebkę wziąć do pracy, a jaką na przyjęcie? Podpowiadamy!
Zasady doboru biustonosza
Zasady doboru biustonosza
Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby zawsze kupować idealne biustonosze. Podpowiadamy!
Jak przygotować stylowy kinderbal?
Jak przygotować stylowy kinderbal?
Przygotowanie przyjęcia dla dzieci nie musi być męczarnią. Trzeba jednak wszystko zaplanować i się tego planu później trzymać. Dzięki temu kinderbal może być później doskonałą zabawą!
Ostatnie wpisy