Ranking najciekawszych profili parentingowych na Instagramie!
Mama online
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ranking najciekawszych profili parentingowych na Instagramie!

Mamy chętnie sugerują się poradami w internecie. Sprawdzamy, które profile parentingowe na Instagramie są warte śledzenia!

Obecnie duża część codziennego życia toczy się w internecie. Nie ma więc co się dziwić, że wiele kobiet, szczególnie świeżo upieczonych mam, chętnie śledzi profile instagramowe, które dotyczą dzieci, ich zdrowia, wychowania itp. Na takich stronach można znaleźć wiele ciekawych i wartościowych porad. Które profile warto obserwować?

Blog ojciec

Jednym z ciekawszych i zarazem bardziej znanych profili instagramowych jest Blog Ojciec prowadzony przez Kamila Nowaka. Plusem znajdujących się tu wpisów jest bez wątpienia to, że tworzy je mężczyzna, który często ma nieco inne spojrzenie na wiele spraw niż płeć piękna. Na profilu oprócz ważnych i mądrych treści znajdziemy też często śmieszne historie, żarty i anegdoty. Prowadzący Blog Ojciec stawia nacisk na słuchanie dziecka, obserwowanie jego problemów. Zachęca, by poświęcać uwagę swojemu potomstwu i wspólnie starać się szukać korzystnych rozwiązań. Do tego  w piękny sposób pokazuje, jak obecnie istotną rolę w życiu dziecka odgrywa nie tylko mama, ale i ojciec.

Nieperfekcyjnamama

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka załamuje się, bo nie potrafią stworzyć takiej rodziny, jak ta pokazywana w reklamach czy filmach. A przecież nie od dziś wiadomo, że jest to fikcja. Nieperfekcyjna mama pokazuje, że lansowanie perfekcyjnych mam i gospodyń nie ma sensu. Ukazuje prawdziwe rodzicielstwo, ale i prawdziwą miłość w rodzinie. Przypomina, by skupiać się naprawdę na tym, co ważne, a wtedy można znaleźć prawdziwą pełnię rodzicielskiego szczęścia. 

Dzieciaki Cudaki

Kolejny ciekawy profil instagramowy to Dzieciaki Cudaki. Mamy tu pokazane życie rodziców i czwórki ich pociech, z czego jedno ma Zespół Downa, a jedno jest adoptowane. Rodzina pokazuje, jak cieszyć się każdą wspólną chwilą i jak ważna jest miłość oraz wzajemne wsparcie. Prowadzący pokazują swoje życie z wszystkimi jego zaletami i wadami. Profil emanuje szczerością, a tej cechy brakuje często w internecie.

Mamaginekolog

Blog prowadzony przez mamę, która, jak nazwa profilu wskazuje, jest ginekologiem. Dlatego wiele kobiet może tu znaleźć wartościowe i fachowe porady dotyczące zdrowia swojego i swoich dzieci. Mama ginekolog jest pozytywnie nastawiona do życia, zachęca do akceptacji siebie. Nie boi się poruszać tematów ważnych i trudnych, jak np. rak.

Matkatylkojedna

Profil prowadzony jest przez mamę, która stara się wychowywać swoje potomstwo blisko natury i uczy, jak ważna jest w codziennym życiu. Pokazuje jak mądrze wychowywać dzieci z dala od miejskich wygód. Nie boi się podejmować trudnych tematów, także tych kontrowersyjnych. Odpowiada na krytykę i stara się przedstawić czytelnikom swój punkt widzenia. Aczkolwiek nie znaczy to, że nie daje się przekonać mądrymi argumentami do zmiany zdania. Zachęca do pozwolenia dzieciom, by poznawały świat na własny sposób i jest zwolenniczką teorii „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci” – oczywiście podczas zabawy.

Zdj. główne: Benyamin Bohlouli/unslash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe sposoby na przeziębienie malucha
Domowe sposoby na przeziębienie malucha
Ból gardła, kichanie, kaszel, podwyższona temperatura – to najczęstsze symptomy przeziębienia, które dopada niemal każde dziecko, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Na szczęście istnieje sporo domowych sposobów na złagodzenie uciążliwych dolegliwości.
Wybór idealnej sukienki na wesele – porady dla gości
Wybór idealnej sukienki na wesele – porady dla gości
W co ubrać się na weselę jako gość weselny? To pytanie, które spędza sen z powiek poszukującym kreacji. Sprawdź, jak poradzić sobie z tym zadaniem!
Czy opryszczka w ciąży szkodzi dziecku?
Czy opryszczka w ciąży szkodzi dziecku?
Wyskoczyła ci na ustach opryszczka? Dowiedz się, co zrobić.
Ostatnie wpisy