Elektroniczna niania – czym kierować się przy jej zakupie?
Akcesoria i dodatki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Elektroniczna niania – czym kierować się przy jej zakupie?

Elektroniczna niania to coś, bez czego wielu rodziców nie wyobraża sobie życia z niemowlakiem. Zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia? W takim razie sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania.

Niania elektroniczna jest coraz bardziej popularna

Zawsze chcesz mieć na oku swoje maleństwo? To zrozumiałe. Nie musisz jednak wciąż przy nim czuwać. Podczas drzemki malucha spokojnie możesz wypić w kuchni kawę czy obejrzeć ulubiony serial na kanapie w salonie, a nawet zająć się domowymi porządkami. Wszystko to, nie tracąc z oczu dziecka i możliwości szybkiego zareagowania w razie, gdyby się przebudziło. Takie możliwości daje elektroniczna niania. To sprzęt, po który rodzice sięgają coraz chętniej. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając model dla swojej rodziny.

Niania elektroniczna – jak działa?

To sprzęt, który pozwoli Ci mieć dziecko zawsze na oku. Jak to działa? W całkiem prosty sposób! Elektroniczna niania wyposażona jest w nadajnik, który umieszczasz w miejscu przebywania dziecka, oraz odbiornik – ten z kolei jest zawsze tam, gdzie rodzic. Nadajnik przesyła do odbiornika dźwięk i obraz.

Jest to urządzenie, które przyda się zwłaszcza wtedy, gdy np. mieszkasz w dużym domu i podczas drzemki malucha postanowisz ogarnąć pranie czy wypić kawę w sporej odległości od jego pokoju.

Rodzaje niań elektronicznych

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów niań elektronicznych. Warto sprawdzić różne modele, żeby zdecydować, który sprzęt będzie najlepszy dla Ciebie. Na pewno najbardziej podstawowym i najtańszym wyborem będzie niania wyposażona jedynie w funkcję audio, bez obrazu. Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużym budżetem, a przy tym chcesz sprawić sobie nianię elektroniczną, to właśnie taka z funkcją audio będzie dobrą opcją. 

Droższym wyborem jest niania wyposażona zarówno w audio, jak i wideo. Zasięg od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów sprawia, że korzystanie z takiego urządzenia jest nadzwyczaj komfortowe i zapewnia pełen ogląd dziecięcego pokoiku. To także wspaniała opcja na wakacje. Niektórzy stawiają także na nianie elektroniczne z funkcją monitora oddechu.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia, zwróć uwagę przede wszystkim na jego zasięg. To bardzo istotne, bo niektórzy korzystają z elektronicznej niani wyłącznie w niewielkim mieszkaniu, a inni chcą zabrać ją na wakacje. Zdecyduj więc na początku, jaki zasięg Cię interesuje. Kolejnym parametrem jest oczywiście zasilanie. Wygodną opcją jest zasilanie na akumulator.

Zdj. główne: Michal Bar Haim/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ból pleców w ciąży – jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
Ból pleców w ciąży – jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
Poznaj przyczyny bólu kręgosłupa w ciąży i sprawdź, jak możesz sobie z nim poradzić.
Czy można założyć garnitur damski na wesele?
Czy można założyć garnitur damski na wesele?
Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!
5 najpiękniejszych baby shower polskich gwiazd ostatnich miesięcy
5 najpiękniejszych baby shower polskich gwiazd ostatnich miesięcy
Baby shower to coraz częstszy sposób celebracji narodzin dziecka. Zobaczcie, jak urządziły je gwiazdy i zainspirujcie się.
Ostatnie wpisy