Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się:
Wśród setek modeli wózków dziecięcych znajdziemy wózki spacerowe, wózki z gondolą, wózki składane oraz nie posiadające tej funkcji. Różny jest także rozmiar i ilość kół oraz całe schematy ram.
Kupując wózek dziecięcy warto zastanowić się na jaki czas go kupujemy. Jeśli chcemy mieć go na dłużej, to warto wybrać wózek typu 3 w 1, który jednocześnie jest wózkiem z gondolą, wózkiem spacerowym oraz posiada fotelik samochodowy. Z drugiej strony można też najpierw kupić wózek z gondolą, osobno fotelik samochodowy, a dopiero później wózek spacerowy. To również dobre rozwiązanie, ponieważ wózek spacerowy można dobierać już trochę pod innym kątem. Wózek typu gondola musi być przede wszystkim stabilny i wygodny dla dziecka. Wózek spacerowy z kolei powinien być też wygodny dla rodziców. Jeśli jest wózkiem spacerowym składanym to powinien być jak najlżejszy, aby jego przenoszenie nie sprawiało nam trudności. Wózek spacerowy powinien również być wyposażony w pokrycie przeciwdeszczowe, odpowiedni daszek oraz wygodne siedzisko, które będzie się rozkładało. Ważne są także kółka w wózku. Mogą to być kółka nieruchome lub kółka, które będą się obracać dookoła własnej osi. Takie wózki z ruchomymi przednimi kółkami są o wiele bardziej sterowne, choć nie zawsze dobrze sobie radzą na trudnej nawierzchni. Dlatego też wózek spacerowy dobrze jest dobierać w zależności od miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie są same proste chodniki, to możemy wybrać wózek z ruchomymi kółkami. Jeśli jednak mieszkamy na wsi lub poza miastem to dobrze jest wybrać wózek ze sztywnymi kółkami, wtedy lepiej będzie nam się poruszało po trudnym terenie. Do tego dobrze, aby był to wózek dziecięcy spacerówka z dużymi kółkami, posiadającymi odpowiednie amortyzatory. Wtedy poruszanie się z wózkiem po trudnym terenie nie będzie problemem.
Wybór najlepszego modelu zależy od tego jakie mamy potrzeby, gdzie mieszkamy, gdzie będziemy się z nim przemieszczać. Z drugiej strony warto zapytać znajomych o to, jaki wózek oni wybrali i wykorzystują, bo wtedy łatwiej będzie nam wybrać wózek dla dziecka. Dzięki wskazówkom możemy szybko wybrać najlepszy model dla siebie. Warto też mieć na uwadze opinie internautów dostępne w sieci. Dzięki nim możemy ocenić, które wózki dziecięce spacerowe będą dla nas najlepsze, a które mają wady sprawiające, że nie będą odpowiednie do naszych potrzeb. Opierając się na takich opiniach i doświadczeniach znajomych możemy bez trudu kupić wózek online, bez wychodzenia z domu, ponieważ wszystkie parametry techniczne oraz dodatkowe informacje mamy w opisach produktów. W ten sposób łatwo i szybko kupimy odpowiedni dla nas wózek w korzystnej cenie.
Gdy już wiemy jakie wózki spacerowe nas interesują, czy będzie to lekki wózek spacerowy, czy wózek spacerówka z większymi kołami do jazdy po trudnym terenie, możemy zacząć poszukiwania odpowiedniego modelu i sklepu. Jedna z marek, którą warto się zainteresować jest bez wątpienia producent wysokiej jakości modeli wózków spacerowych – Cybex. W ofercie tego producenta znajdziemy wiele modeli wózków. Jest to zarówno lekka spacerówka jak i bardzie terenowe modele, przydatne poza miastem.
Gdy zdecydujemy się już na konkretny model, wystarczy wpisać nazwę wybranego wózka spacerowego w wyszukiwarkę. Przed naszymi oczami pojawi się bogata oferta wielu sklepów internetowych posiadających nasz model (np. Cybex Platinum). Wybierając odpowiedni sklep warto przyjrzeć się nie tylko cenie, ale również kosztom dostawy, ewentualnej gwarancji, czy możliwości zakupu części zamiennych. W dłuższym okresie to może mieć znaczny wpływ na ostateczny koszt zakupu wózka. A przecież ważne jest, żeby wybrany przez nas sprzęt był niezawodny.
Fot.: materiał prasowy Klienta.