Czym kierować się przy wyborze kokonu dla dziecka?
CiążaWyprawka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czym kierować się przy wyborze kokonu dla dziecka?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kokony dla maluchów są znane w Skandynawii już od kilkudziesięciu lat. W naszym kraju dopiero zaczynają się cieszyć się popularnością. Produkt ten ma kształt pontonu i składa się z materaca otoczonego miękkimi bokami. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia maluchowi spokojny sen, ułatwia opiekę oraz chroni przed zgnieceniem. Dzięki temu rodzice chętnie wybierają i polecają ten produkt.

Jaki materiał wybrać?

Na naszym rynku znajdziemy szeroki asortyment tych produktów. Dzięki temu możemy wybrać kokon dla dziecka według własnych upodobań. Kokony różnią się między sobą między innymi krojem, materiałem i samą konstrukcją. Wybierając ten produkt dla malucha warto wziąć pod uwagę materiał z jakiego został zrobiony. Należy pamiętać, że nasze dziecko będzie w nim spędzać kilkanaście godzin dziennie. Dlatego tkanina, którą będzie wyłożony ten produkt musi zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Najlepsze będą oczywiście tkaniny naturalne czyli bawełna, len i wiskoza bambusowa.

W trosce o zdrowie dziecka

W jaki sposób należy dbać o czystość kokonu dla dziecka? Najlepszym rozwiązaniem jest pranie w pralce razem z materacykiem. Takie rozwiązanie zapewni kompleksowe wyczyszczenie wszystkich elementów produktu. Jeśli poddamy kokon regularnemu procesowi prania, to będziemy mieć pewność, że całość jest absolutnie czysta i bezpieczna dla malucha. Jest to jedyny sposób na usunięcie resztek pokarmowych i uniknięcie rozwoju bakterii, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Jeśli kokon dla dziecka ma być praktyczny, to warto wybierać taki produkt, który można prać w całości, zarówno poduszkę, pościel jak i kołderkę. Całościowe pranie posiada również tę zaletę, że można kokon przekazać kolejnemu dziecku.

Odpowiedni rozmiar

Przy wyborze kokonu dla dziecka nie powinniśmy się kierować zasadą – im większy, tym lepszy. Produkt ten zazwyczaj będzie wykorzystywany przez pierwsze sześć miesięcy życia naszego maleństwa. Jego zadaniem jest otulenie malca by czuł się bezpiecznie, jak w matczynym brzuchu. Roczniak już tego nie potrzebuje, więc nie ma sensu kupować kokonu na wyrost. Zbyt obszerny produkt nie spełni swego zadania. Warto też pamiętać, że kokon dla dziecka ma za zadanie ochronić malucha przed zgnieceniem podczas wspólnego spania z rodzicami. Z tego powodu nie może być zbyt obszerny, gdyż zajmowałby zbyt wiele miejsca na łóżku. W takich warunkach nie będzie wygodnie dla malucha, a tym bardziej jego rodziców. Należy przyjąć, że optymalny rozmiar kokonu powinien być dostosowany do malca w 7 lub 8 miesiącu życia.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Makijaż nastolatki – czy wiesz, kiedy możesz się na niego zgodzić i jakie zasady powinnaś ustalić?
Makijaż nastolatki – czy wiesz, kiedy możesz się na niego zgodzić i jakie zasady powinnaś ustalić?
Twoja nastoletnia córka chce zacząć się malować? Zobacz, jak do tego podejść i jakie zasady z nią ustalić.
Jak działa pogotowie okulistyczne i kiedy powinniśmy z niego skorzystać?
Jak działa pogotowie okulistyczne i kiedy powinniśmy z niego skorzystać?
Poznaj szczegóły funkcjonowania pogotowia okulistycznego, dowiedz się, kiedy konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów, a także dowiedz się jak szybko uda Ci się uzyskać pomoc.
Jaką dekorację przygotować na 18 urodziny?
Jaką dekorację przygotować na 18 urodziny?
Planując organizację urodzin oczywiście szuka się pomysłu na to jak można to wydarzenie przygotować, by z jednej strony zadbać o doskonałą zabawę dla wszystkich, z drugiej zadbać o stworzenie takich warunków, w których goście będą się doskonale bawić. Takimi szczególnymi urodzinami są oczywiście te, gdy kończy się 18 lat i wchodzi się w dorosłość.
Ostatnie wpisy