Jak ograniczyć plątanie się włosów u dziecka? 5 cennych wskazówek
Dla dzieckaPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ograniczyć plątanie się włosów u dziecka? 5 cennych wskazówek

Czy Wasze dzieci nie lubią myć włosów? Czy czesanie łączy się z bólem i płaczem? Jeśli tak, wypróbujcie 5 sposobów na redukcję splątanych włosów Waszego dziecka.

1. Używajcie delikatnego szamponu

Co to znaczy „delikatnego”? Chodzi o te naturalne, niezawierające szkodliwych składników, np. glikolu propylenowego, SLSów czy dietanoloaminy. Włosy dziecka są bardzo wrażliwe i nie potrzebują silnie myjących detergentów.

2. Nie trzyjcie włosów ręcznikiem

Myjcie włosy swojego dziecka delikatnie, a po kąpieli owińcie głowę ręcznikiem i powoli dociskajcie. Chodzi o to, by nadmiar wody wsiąkł w materiał. Mocne pocieranie może jeszcze bardziej splątać kosmyki.

3. Zadbajcie o odpowiednią szczotkę

I tutaj musicie skorzystać z metody prób i błędów. Znajdźcie idealną szczotkę dla swojej pociechy. Możecie wybrać te z naturalnego włosia (można ich używać na kosmykach suchych i mokrych oraz prostych i kręconych) lub postawić na modne produkty, które nie tylko rozczesują włosy, lecz także je pielęgnują (zapobiegają puszczeniu i elektryzowaniu).

4. Rozczesujcie włosy przed i po umyciu

Rozplątywanie zawsze zaczynajcie od przeczesania włosów palcami – część kołtunów rozplącze się wtedy samo. Pamiętajcie o tej czynności przed myciem i po, aby nie plątać dodatkowo czupryny.

5. Stosujcie specjalny spray ułatwiający rozczesywanie

Profesjonalny produkt nawilży włosy i domknie ich łuski, dzięki czemu grzebień lub szczotka z łatwością poradzą sobie z poszczególnymi kosmykami.

Zastanówcie się również nad zmianą poszewki na poduszkę. Jeśli będzie wykonana z satyny lub jedwabiu, zapobiegnie elektryzowaniu się włosów w nocy. Pomóc w tym może też związanie kosmyków w luźny warkocz.

Przeczytajcie też: Tak gwiazdy urządziły pokoje swoich dzieci. Zobaczcie te źródła inspiracji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa pogotowie okulistyczne i kiedy powinniśmy z niego skorzystać?
Jak działa pogotowie okulistyczne i kiedy powinniśmy z niego skorzystać?
Poznaj szczegóły funkcjonowania pogotowia okulistycznego, dowiedz się, kiedy konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów, a także dowiedz się jak szybko uda Ci się uzyskać pomoc.
Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?
Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?
Każdy człowiek, nawet mały, ma prawo do tego, by rozwiązywać swoje problemy emocjonalne pod okiem pomocnego specjalisty. Przekonaj się, czym zajmuje się psycholog dziecięcy i czy warto korzystać z jego usług.
Jak się ubrać w ciąży zimą?
Jak się ubrać w ciąży zimą?
Kobieta w ciąży musi o siebie szczególnie dbać. Co powinna nosić w okresie zimowym, by nie zmarznąć, ale i nie przegrzać organizmu?
Ostatnie wpisy