Jak przytulnie urządzić dziecięcy pokoik?
Strefa malucha
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przytulnie urządzić dziecięcy pokoik?

Artykuł sponsorowany

To, w jakim otoczeniu rozwija się Twój maluch, jest bardzo ważne, dlatego też warto  postarać się, aby pokoik dziecięcy był przytulny i estetyczny. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakich błędów unikać przy  aranżacji pokoju dla dziecka.

Pokój dziecięcy powinien być urządzony z taką samą starannością jak reszta Twojego domu. Warto więc zadbać nie tylko o podstawowe wyposażenie, ale także gry edukacyjne i estetyczne dodatki, które sprawią, że stanie się on miejscem przytulnym. Podpowiadamy, jak urządzić pokoik dziecięcy.

Dlaczego aranżacja pokoju dla malucha jest tak ważna?

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym Twoja pociecha śpi, uczy się i bawi. Można więc powiedzieć, że to właśnie tutaj dziecko zaczyna poznawać świat. Ważne jest więc, aby aranżacja pokoju mu w tym pomagała. W końcu to, w jakim otoczeniu rozwija się malec, może znacznie wpłynąć na jego późniejsze poczucie estetyki oraz upodobania. Pamiętaj także, żeby urządzić pokój w taki sposób, aby był on uniwersalny – to, co sprawdzi się w pokoju niemowlaka, niekoniecznie będzie się podobać kilkuletniemu dziecku. Warto także unikać stereotypów takich jak różowe pokoje w księżniczki dla dziewczynek oraz niebieskie pokoje w samochody dla chłopców. Unikaj także tworzenia tematycznego pokoju. Dzięki neutralnej aranżacji dasz swojemu dziecku szanse na samodzielne określenie tego, co mu się podoba, a co nie.

Przechowywanie, czyli podstawa w pokoju malucha

Aby pokój dziecka był przytulny, powinien być on uporządkowany. Mimo że jest to zadanie niełatwe, o czym wszyscy rodzice z pewnością wiedzą, nie jest ono niemożliwe. Warto więc zadbać o odpowiednią ilość szaf i szafek, które posiadają wiele szuflad. Dzięki temu wszystkie zabawki, ubranka dziecięce czy inne rzeczy, które mogłyby walać się po podłodze, będą uporządkowane i schowane. W roli takiego miejsca do przechowywanie genialnie sprawdzą się także duże worki. Są one nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale także uczą dziecko samodzielności  – do takiego worka nawet dwulatek będzie w stanie sam pochować wszystkie swoje zabawki.

Odpowiednie oświetlenie

W pokoju dziecięcym koniecznie musi znaleźć się także dobre oświetlenie. A co konkretnie znaczy „dobre oświetlenie”? Zadbaj przede wszystkim o światło główne umieszczone na suficie oraz o kilka źródeł światła bocznego, na przykład kinkiet nad łóżkiem lub lampka nocna, lampka na biurku, lampa stojąca w części z książkami itp. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie biurka lub miejsca do rysowania. Postaraj się, żeby na blat padało światło dzienne. Jeśli dziecko jest praworęczne, światło to powinno padać z lewej strony, jeśli leworęczne – z prawej. 

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Jeśli chcesz, aby pokój Twojego malucha był estetyczny i przytulny, nie może w nim zabraknąć także dekoracji. Jakie jednak wybrać? Podobnie jak w przypadku każdego innego wnętrza, ogromną rolę odgrywa aranżacja okien. Warto więc wybrać ładne zasłony dziecięce, na przykład te dostępne na stronie https://www.tekstylialand.pl/dzieciece-i-mlodziezowe-c-24_56.html. Postaraj się także, aby w pokoju pojawiło się kilka dekoracji ściennych. Możesz na przykład powiesić na ścianie rysunki swojego malucha, tablice edukacyjne, a także wywołane zdjęcia oraz karty do zdjęć.

Zdj. główne: Sven Brandsma/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Jak dbać o dziecięce paznokcie?
Jak dbać o dziecięce paznokcie?
Podpowiadamy, jak zadbać o paznokcie Twojego dziecka - sprawdź!
Korzyści wynikające z terapii psychodynamicznej. Podróż w głąb siebie
Korzyści wynikające z terapii psychodynamicznej. Podróż w głąb siebie
Poznaj sekrety terapii psychodynamicznej, które pomogą Ci odkryć i zrozumieć swoje głęboko ukryte emocje, nauczyć się z nimi radzić, a także przełożyć je na poprawę jakości życia.
Ostatnie wpisy