Dziecko uczy się jeść? Te akcesoria pomogą Ci utrzymać porządek!
Akcesoria i dodatki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko uczy się jeść? Te akcesoria pomogą Ci utrzymać porządek!

Rozszerzanie diety to wielki moment dla malucha i jego rodziców. Poznawanie nowych smaków jest naprawdę ekscytujące! W jaki sposób wprowadzać pierwsze posiłki, aby nie mieć dużego problemu z bałaganem? Sięgnij po te akcesoria, bo dzięki nim twoje życie będzie łatwiejsze, a dom czystszy.

Rozszerzanie diety malucha – wielka chwila dla całej rodziny

Wiele mam niecierpliwie czeka na moment, gdy ich dziecko zacznie jeść coś poza mlekiem. Ciekawość, jak dziecko zareaguje na nowe smaki, jest ogromna! Najbardziej aktualne zalecenia są takie, aby rozszerzanie diety rozpocząć u dziecka półrocznego, nie wcześniej. 

Rozszerzaniu diety często towarzyszy niepewność rodzica odnośnie tego, na jakie produkty postawić, także jeżeli chodzi o akcesoria. Chociaż tak naprawdę można by uznać, że dziecko potrzebuje do rozszerzenia diety niewiele, to ilość przeróżnych produktów, która ma nam to zadanie ułatwić, kusi. Rzeczywiście wiele z nich może ułatwić nam życie. Sprawdź, co kupić, żeby rozszerzanie diety nie spowodowało ogromnego bałaganu w całym domu.

Krzesełko do karmienia – jaki model wybrać?

Podstawową sprawą jest wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia. Na jaki model postawić? Spróbujmy przyjrzeć się temu pod względem utrzymania takiego mebla w porządku. Mamy tu bardzo konkretną poradę!

Chociaż sklepy kuszą mnóstwem modeli krzesełek, najrozsądniejszą opcją jest postawienie na model możliwie jak najprostszy, z minimalną liczbą zakamarków, gdzie może osadzać się jedzenie. Prosty model krzesełka oferuje chociażby Ikea.

Silikonowy śliniak – to prawdziwe must-have!

Zapomnij o materiałowych śliniakach, które po każdym z pierwszych posiłków twojego malucha będą nadawały się do prania w trybie natychmiastowym. Chociaż może i prezentują się uroczo, to są po prostu bardzo niepraktyczne. Na szczęście wymyślono już lepsze rozwiązanie.

Mamy tu na myśli śliniaki silikonowe. Po zabrudzeniu wystarczy po prostu spłukać go pod bieżącą wodą – i po problemie. Czy to nie cudowne rozwiązanie?

Talerze i miski z przyssawkami

Najwięcej sprzątania będzie, gdy dziecko przewróci talerz z jedzeniem i wszystko rozsypie się po podłodze. Warto zapobiegać takim sytuacjom odpowiednio wcześniej – już na etapie zakupu akcesoriów do rozszerzania diety.

Świetnym wyborem są naczynia z przyssawkami. Nawet najbardziej aktywny bobas, machając rączkami, nie przewróci takiej miski. A Ty nie będziesz mieć bałaganu na podłodze.

Zdj. główne: Troy T/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 przesądów o urodzie kobiet w ciąży
6 przesądów o urodzie kobiet w ciąży
Jakie mity i przesądy dotyczące urody kobiet w ciąży towarzyszą nam od lat? Dementujemy i obalamy mity dotyczące pielęgnacji, kosmetyków oraz makijażu!
Jak witamina C wpływa na skórę?
Jak witamina C wpływa na skórę?
Jak dokładnie wpływa na skórę? Podpowiadamy.
Szczotkowanie ciała na sucho. Czy ten domowy zabieg można przeprowadzać w czasie ciąży?
Szczotkowanie ciała na sucho. Czy ten domowy zabieg można przeprowadzać w czasie ciąży?
Wiele mam zadaje sobie to pytanie...
Ostatnie wpisy