4 rzeczy, które ułatwią Ci codzienną opieką nad maluchem
Akcesoria i dodatki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

4 rzeczy, które ułatwią Ci codzienną opieką nad maluchem

Artykuł sponsorowany

Istnieje mnóstwo przedmiotów i gadżetów, które znacznie ułatwią nam opiekę nad maluchem. Bardzo często jednak zapominamy o tych najbardziej podstawowych lub kupujemy te przedmioty, nie zważając na ich specyfikację, parametry i ogólną konstrukcję. Niniejszy tekst zawiera 4 absolutnie podstawowe rzeczy, dzięki którym zajmowanie się brzdącem nie będzie takie pracochłonne i stresogenne.

Leżaczki

Dla mamy, której dziecko choruje na refluks, leżaczek może być ogromnym udogodnieniem. Nie chodzi tutaj tylko o funkcję podskakiwania, ale o pochyloną pozycję dziecka. Ponieważ niemowlęta z refluksem mają trudności z położeniem się na plecach, leżaczek może być świetnym sposobem na utrzymanie malucha w pozycji pionowej. Dziecko może nawet używać leżaka do 2. roku życia. Jednak także noworodki mogą bezpiecznie siedzieć w nim, gdy masz zajęte ręce. Dzięki ergonomicznej konstrukcji głowa jest dobrze podparta i nie spoczywa niezgrabnie (i niebezpiecznie) na klatce piersiowej. Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma refluksu, leżaczek jest niezbędnym elementem, który zapewni mu rozrywkę w pobliżu, podczas gdy mama może wziąć zasłużony prysznic lub trochę odpocząć.

Wózek

Sprawdź, czy jest wózek dostosowany do wieku, wzrostu i wagi Twojego dziecka. Noworodki muszą móc leżeć prawie płasko, ponieważ nie mogą unieść głowy. Skontroluj także sprzęt pod kątem niezawodnych pasów mocujących. Najlepsze hamulce blokują tylne koła, uruchamiając mechanizmy w samych kołach, zamiast polegać na ciśnieniu w oponach. Niektóre wózki mają hamulce na jedno koło, inne na dwa. Jakiekolwiek hamulce ma wózek, sprawdź, czy są łatwe w użyciu. Nie powinien też zawierać części, które mogą przytrzasnąć dziecku palce lub stwarzać ryzyko zadławienia. Otwory na nogi powinny być na tyle małe, aby uniemożliwić dziecku przesuwanie się. Wózek powinien być prowadzony w linii prostej podczas pchania jedną ręką, a kierownica powinna znajdować się na poziomie talii lub nieco niżej.Sprawdź, czy jest stabilny. Rozstaw osi powinien być szeroki, a siedzenie powinno znajdować się nisko w ramie. Wózek nie powinien przechylać się do tyłu, gdy lekko dociskasz rączki. 

Zastanów się też nad stylem. Celujesz w bardziej nowoczesne rozwiązania, a może zadowolą Cię wózki retro?

Poduszka do karmienia

Jeśli karmisz piersią, dobra poduszka do karmienia to absolutny must have. Zapewnia Tobie i Twojemu dziecku doskonałe wsparcie podczas karmienia. We wczesnych fazach, kiedy może to być naprawdę długie, karmienie piersią potrafi nadwyrężyć Twoje ramiona. Poduszka zapobiega napięciom i bólom rąk i barków podczas tej czynności. Ponieważ dziecko ma idealną wysokość i pozycję, produkt ten pozwala od czasu do czasu pielęgnować je bez użycia rąk. Ważne jest, aby poduszka do karmienia była bezpieczna. Powinna być mocna, aby dziecko nie mogło się w niej zapaść oraz by nie staczało się i umieściło brzdąca na odpowiedniej wysokości. Poduszki do karmienia mają różne kształty i rozmiary. Może być używana w dowolnym miejscu i w podróży. 

Lampka nocna

W przypadku nocnego karmienia i szybkiej kontroli dziecka, dobrze jest mieć lampkę nocną. Jasne lampy sufitowe prawdopodobnie obudzą dziecko i utrudnią zasypianie. Niemowlęta muszą odczuwać wyraźną różnicę między nocą a dniem. Miękkie, słabe światło tworzy spokojniejszą i mniej stymulującą atmosferę, dlatego może pomóc w ustanowieniu lepszej rutyny snu. Ponadto lampki nocne mogą wspierać rozwój wizualny. Kiedy Twoje dziecko się budzi, jego oczy nie są tak męczone, jak w całkowicie ciemnym lub w całkowicie jasnym otoczeniu. Godne polecenia jest przyciemniane, ciepłe światło, które można dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo niektóre lampki nocne, pozwalają kontrolować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dziecko będzie dobrze i bezpiecznie spało. 

Przeczytaj też: Eko produkty, które przydadzą się każdej mamie

Zdjęcie główne: Helena Lopes/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować biżuterię do stylu ubioru?
Jak dopasować biżuterię do stylu ubioru?
Zdobądź wiedzę o tym, jak precyzyjnie dobierać biżuterię do swojego stylu ubioru. Dowiedz się, jak dopełnić swoją stylizację idealnie dobraną biżuterią.
W jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?
W jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?
Od jakiegoś czasu staracie się o dziecko i wciąż nie możesz zajść w ciążę? Przyjrzyj się swoim nawykom, może czas je zmienić? Sprawdź nasze rady.
5 domowych sposobów na ciążowe dolegliwości
5 domowych sposobów na ciążowe dolegliwości
Kobiety korzystają z nich od lat.
Ostatnie wpisy