Czym jest laser frakcyjny i jak można go stosować?
Pielęgnacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest laser frakcyjny i jak można go stosować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lasery frakcyjne to popularne narzędzie do usuwania zmarszczek, blizn i rozstępów, a także przebarwień skóry i tatuaży. Wiązki lasera nie uszkadzają otaczających tkanek i eliminują wszelkie stare komórki.

Przyspiesza to regenerację tkanek i aktywuje naturalny proces odbudowy komórkowej. Kobiety, które chcą odmłodzić i usunąć niedoskonałości skóry, mogą zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym

Aby zapewnić komfort podczas terapii laserem frakcyjnym w Klinice Murano, na skórę nakładany jest krem znieczulający. Zabieg rozpoczyna się po około 30-45 minutach. Na czystą i suchą skórę nakładane jest promieniowanie laserowe. Jednym z najczęściej wykorzystywanych sprzętów jest laser Discovery Pico. Podczas zabiegu zaleca się stosowanie chłodzenia kontaktowego lub chłodzenia nadmuchowego podczas naświetlania laserem. System chłodzący to nowoczesne urządzenie chłodzące, które eliminuje dyskomfort podczas zabiegu. 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

W wyniku zabiegu twarz będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Może pojawić się dyskomfort i lekki ból. Skóra może być odczuwana jako szorstka i wżarta, gdy znajduje się blisko skóry.

Jaki jest okres rekonwalescencji?

Złuszczanie i gojenie trwa kilka dni. W większości przypadków wymagana jest jednak rekonwalescencja przez 3-6 dni.

Co należy zrobić dalej?

Poprzestajemy na jednym zabiegu, jeśli celem jest profilaktyka i odmłodzenie skóry. Jeśli jednak wymagamy większej regeneracji (na przykład redukcji zmarszczek lub większych porów), wówczas planujemy wykonanie serii 2-3 zabiegów. Cykl regeneracji komórek trwa 28 dni. Po tym czasie można wrócić na kolejny zabieg.

Jaki jest efekt końcowy?

Cały proces regeneracji tkanek trwa trzy miesiące. Dlatego do tego okresu nie można ocenić pełnych efektów zabiegu.

Czy muszę się obawiać tego zabiegu?

Jak można wykorzystać laser frakcyjny do usuwania zmian skórnych?

Laserowe usuwanie zmian skórnych jest często wykonywane u osób z łagodnymi zmianami lub pieprzykami, które są lekko wypukłe. Laserowe usuwanie pieprzyków oferuje wiele korzyści. Zabieg ten jest nieinwazyjny i może być wykonany przez każdego w każdym wieku. Laserowe leczenie zmian skórnych jest szybkie i nie trwa dłużej niż dwa tygodnie. Stosuje się go głównie w celach estetycznych. Laserowe usuwanie zmian skórnych jest możliwe w przypadku większości chorób skóry, w tym epidermolysis bullosa i brodawek. Nie leczy się tą metodą znamion płaskich oraz znamion uznanych za nowotworowe w badaniu histopatologicznym. Metoda ta nie może być stosowana do usuwania znamion barwnikowych lub zmian podejrzanych o czerniaka.

Lasery frakcyjne mogą być stosowane do leczenia

Lifting laserowy znany jest również jako odmładzanie lub regeneracja skóry. Laser frakcyjny CO2 jest w stanie spowolnić starzenie, zagęścić skórę i przeciwdziałać utracie jędrności.

Usuwanie blizn – laser frakcyjny CO2 może być stosowany do leczenia wszystkich blizn, w tym blizn potrądzikowych. Jest skuteczny na blizny na plecach, twarzy, ramionach i dekolcie. Urządzenie to może również usunąć blizny powstałe w wyniku urazów, operacji lub samookaleczenia.

Usuwanie rozstępów – Laser frakcyjny CO2 jest skuteczny w leczeniu różnych niedoskonałości skóry, dlatego jest wykorzystywany do likwidacji rozstępów.

Laser frakcyjny może być również stosowany do stymulacji wzrostu włosów. Stosuje się go w celu pobudzenia wzrostu włosów poprzez stymulację produkcji nowych komórek, zwiększenie odżywienia, ukrwienia i wypadania włosów.

Usuwanie tatuaży

Laseroterapia jest bezpieczna, gdy wykonuje ją osoba, która ma odpowiednie kwalifikacje. Wszystkie urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej muszą posiadać certyfikaty i atesty. Osoby niekompetentne często korzystają z laserów frakcyjnych, powodując powikłania i skutki uboczne. Skutki uboczne laseroterapii mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Jeśli parametry nie zostaną ustawione prawidłowo lub laser frakcyjny zostanie użyty niewłaściwie, blizny i rany mogą stać się trudne do zagojenia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmienne nastroje w czasie ciąży – czy wiesz, jak sobie z nimi radzić?
Zmienne nastroje w czasie ciąży – czy wiesz, jak sobie z nimi radzić?
W ciąży dokuczają Ci huśtawki nastroju? Sprawdź, jak sobie z tym radzić.
Wspólny posiłek z dzieckiem dzięki krzesełku do karmienia
Wspólny posiłek z dzieckiem dzięki krzesełku do karmienia
Chwila wspólnego spożywania posiłku z dzieckiem jest ogromną przyjemnością zarówno dla malucha, jak i rodzica. Jednak najmłodsze pociechy, które nie potrafią jeszcze w pełni jeść samodzielnie bądź nie są w stanie usiedzieć w bezpiecznej pozycji przy stole wspólnie z dorosłymi, warto posadzić w krzesełku do karmienia.
Jak wykorzystać dermokosmetyki profesjonalne w codziennej pielęgnacji skóry
Jak wykorzystać dermokosmetyki profesjonalne w codziennej pielęgnacji skóry
Odkryj tajniki profesjonalnej dermokosmetyki, które pomogą Ci zadbać o skórę w domowym zaciszu. Razem odkryjemy, jak dermokosmetyki wpływają na twoją skórę.
Ostatnie wpisy