Jak stworzyć w szkole przyjazne miejsce do nauki?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak stworzyć w szkole przyjazne miejsce do nauki?

Artykuł sponsorowany

Przygotuj wyprawkę szkolną dla dziecka, która sprawi, że Twoja pociecha odnajdzie przyjemność w chodzeniu na lekcje i nauce w domu. W artykule prezentujemy kilka sposobów, które mogą w tym pomóc. 

Dzieci spędzają w szkole nawet osiem godzin dziennie, do czego dochodzi jeszcze czas, który należy przeznaczyć na zajęcia dodatkowe, przygotowanie do lekcji i odrobienie zadań domowych. Warto zrobić wszystko, co możliwe, żeby umilić dziecku chodzenie na zajęcia i pokazać mu, że edukacja ma wiele zalet.

Wyposażenie do szkoły

Warto podkreślić, że wyposażenie dla szkoły nie zawsze jest spełnieniem marzeń ucznia i rodzica. Chociaż rodzic zwykle nie ma wpływu na stan ławek i pomocy dydaktycznych w szkole, to może wyposażyć dziecko w wygodny plecak, kolorowe i estetyczne zeszyty i akcesoria, a także śniadaniówkę, która będzie umilała dziecku czas przerwy. Warto, aby w szkolnym piórniku znalazły się podstawowe akcesoria piśmiennicze, ale również kolorowe karteczki i długopisy, które będą sprzyjały nauce, wzmacniały procesy zapamiętywania oraz sprawiały, że notatki z lekcji będą bardziej przejrzyste i czytelne dla dziecka. Warto na początku roku wyposażyć pociechę w akcesoria artystyczne, które przydadzą się na zajęciach plastycznych oraz przy wykonywaniu różnych szkolnych projektów. Dobrze, jeśli w biurku dziecka znajdą się bloki rysunkowe, teczka na szkolne prace, pastele, farby i kredki. Na rynku dostępne są różne gotowe komplety i zestawy kreatywne.

Kolorowa śniadaniówka, a więc pojemnik na przechowywanie jedzenia, sprawdzi się dużo lepiej od zwykłych torebek foliowych. Wybierz model z przegródkami, który pomieści zarówno kanapki, owoce oraz coś słodkiego na deser. Uzupełnieniem śniadaniówki, z ulubionym bajkowym bohaterem Twojego dziecka, będzie bidon na napój albo butelka filtrująca wodę. Nie należy zapomnieć również o atrakcyjnym wizualnie i funkcjonalnym worku na strój gimnastyczny. Sam strój sportowy powinien być uszyty z wysokogatunkowych materiałów, aby był przewiewny i przyjemny dla delikatnej skóry dziecka.

Domowa strefa nauki 

Warto stworzyć dziecku także ergonomiczne miejsce do nauki w domu. Należy zaaranżować w pokoju dziecka kąt do nauki, który umożliwi długie siedzenie przy biurku. Najlepiej jeśli biurko zostanie ustawione przy oknie, aby zapewnić dostęp do naturalnego światła. O udanej aranżacji pokoju dla ucznia świadczy nie tylko odpowiedni wybór mebli. Jest to także optymalna organizacja miejsca do pracy. Przestrzeń wokół biurka powinna być uporządkowana, żeby nie rozpraszać uwagi dziecka. Pomocne do nauki będą różnego rodzaju akcesoria oraz materiały dydaktyczne. Warto powiesić na ścianie mapę kosmosu albo Polski oraz tabliczkę mnożenia. Kolorowe książki, słowniki i atlasy świata zmotywują pociechę do odrabiania zadań domowych, a także eksploracji nowych tematów i poszerzania szkolnej wiedzy.

Dobrym pomysłem jest również powieszenie w pokoju dziecka tablicy korkowej albo suchościeralnej, na której można umieścić plan lekcji, listę zadań domowych oraz obowiązki dziecka. Aby uatrakcyjnić Twojemu podopiecznemu naukę, wprowadź system nagradzający dziecko za jego osiągnięcia. Postęp możesz śledzić przy pomocy motywujących naklejek. Szeroki wybór nalepek papierowych i foliowych o dowolnym kształcie i wzorze oferuje sklep z naklejkami Naklejkon.pl.

Zdj. główne: note thanun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wózek idealny – czym kierować się przy jego zakupie?
Wózek idealny – czym kierować się przy jego zakupie?
Nie wiesz jaki wózek wybrać dla swojej pociechy? Dowiedz się, na co trzeba zwrócić uwagę podczas jego zakupu.
Jakie badania warto wykonać, gdy zajście w ciążę staje się problematyczne?
Jakie badania warto wykonać, gdy zajście w ciążę staje się problematyczne?
Problem niepłodności jest obecnie bardzo powszechny. Tylko w Polsce trudności z poczęciem dziecka ma nawet 1,5 mln par. Warto wówczas wykonać odpowiednie badania.
Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jakie wybierać?
Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jakie wybierać?
Okulary przeciwsłoneczne to niezbędne akcesorium w czasie letnich i słonecznych dni. Sprawdź, jakie modele będą najlepszym rozwiązaniem dla Twojego dziecka!
Ostatnie wpisy