Chore dziecko w domu. Jak zorganizować mu czas?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chore dziecko w domu. Jak zorganizować mu czas?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy wszyscy są narażeni na różnego rodzaju infekcje, ponieważ w tym okresie w naszym otoczeniu znajduje się więcej sezonowych patogenów, a ze względu na to, że przebywamy praktycznie całe dnie w pomieszczeniach, zwiększają się nasze szanse na zachorowanie. Dorośli często są jednak bardziej odporni na sezonowe infekcje niż dzieci, u których nierzadko już po pierwszych kilku dniach spędzonych w szkole lub przedszkolu rozwijają się symptomy przeziębienia, lub grypy. W takim przypadku maluch musi zostać w domu. Jak jednak zorganizować czas choremu dziecku w domu? Podpowiadamy.

Układanie puzzli podczas choroby

Szukając sposobów na zorganizowanie czasu maluchowi, podczas gdy jest on chory i musi zostać w domu, warto stawiać zarówno na tradycyjne metody, jak i nowoczesne rozwiązania. Tradycję z nowoczesnością łączą w sobie na przykład puzzle online dostępne na stronie Puzzle Factory. Witryna ta udostępnia tysiące różnych wzorów, które dzieci mogą układać, siedząc podczas choroby w domu. Puzzle online są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych puzzli ze względu na to, że dostępnych jest tutaj wiele wzorów, dzięki czemu maluch ma możliwość wyboru interesującej ilustracji w każdym momencie, również kiedy uzna, że wzór do ułożenia jest dla niego zbyt trudny, zbyt łatwy lub mu się nie podoba. Wystarczy, że wtedy kilka razy kliknie odpowiednie odnośniki na witrynie i wybierze kolejną układankę.

Strona, na której można układać puzzle online, udostępnia wiele różnych wzorów z kategorii zwierząt, roślin, budowli, krajobrazów, filmów, pojazdów, żywności, bajek, ludzi i wielu innych opcji. Dlatego każdy maluch znajdzie wzór, który będzie mu się podobał. Układanie puzzli to również nauka przez zabawę, ponieważ witryna udostępnia też układanki edukacyjne, dzięki którym dziecko może nauczyć się schematu poszczególnych układów w organizmie ludzkim, flag różnych państw czy mapy Polski.

Rysowanie podczas choroby

Kiedy dziecko musi siedzieć w domu, ponieważ jest chore, lecz nie leży cały czas w łóżku i zaczyna mu się nudzić, warto podsunąć mu kredki, flamastry, farby oraz inne akcesoria plastyczne, aby mogło zająć czas wolny poprzez rysowanie ulubionych superbohaterów, postaci z bajek czy kolorowanie już gotowych ilustracji. Jest to rozrywka, która podobnie jak puzzle jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Maluchy mogą wybierać proste kolorowanki, starsze dzieci z kolei, które stawiają na skomplikowane wieloelementowe puzzle zazwyczaj preferują kolorowanki, które wymagają więcej uwagi i zaangażowania.

Jeżeli tylko dziecko ma siłę na to, by bawić się lub uczyć podczas choroby, warto zorganizować mu czas w taki sposób, aby okres rekonwalescencji nie był dla niego nudny. Stawiając na gry i zabawy, a także aktywności, które pobudzają kreatywność, zdolność logicznego myślenia i zapamiętywania, wspieramy rozwój dziecka. Nauka poprzez zabawę nie będzie mu się również kojarzyła ze szkołą czy nieprzyjemnymi obowiązkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biustonosze do karmienia i ubranka niemowlęce w dużych rozmiarach – wygodne i praktyczne rozwiązania dla mam
Biustonosze do karmienia i ubranka niemowlęce w dużych rozmiarach – wygodne i praktyczne rozwiązania dla mam
Dla mam noszących duże rozmiary, znalezienie odpowiedniego biustonosza do karmienia lub ubranek dla niemowląt może być trudnym zadaniem. W tym artykule przedstawiamy najlepsze rozwiązania dla mam poszukujących wygodnych i praktycznych ubrań w dużych rozmiarach.
„Warto, by początkowo dziecko mył tata”. O pielęgnacji skóry niemowlaków rozmawiamy z położną
„Warto, by początkowo dziecko mył tata”. O pielęgnacji skóry niemowlaków rozmawiamy z położną
O pielęgnacji maluchów rozmawialiśmy z położną POZ, Dominiką Kaczmarek.
9 najpiękniejszych ciążowych sukienek z sieciówek, których nie będziecie chciały ściągnąć przez całą jesień
9 najpiękniejszych ciążowych sukienek z sieciówek, których nie będziecie chciały ściągnąć przez całą jesień
Są stylowe, mają przystępne ceny, a na dodatek kupicie je w popularnych brandach. Zobaczcie sukienkową galerię, którą dla Was przygotowałyśmy.
Ostatnie wpisy