5 czynności, które wypełnią dziecku czas w deszczowe dni
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 czynności, które wypełnią dziecku czas w deszczowe dni

Artykuł sponsorowany

Idzie wiosna, więc w Polsce zbliża się pora pluchy i deszczu przed wiosennym rozkwitem ogrodów i łąk. Przecież, jak śpiewał Kabaret Starszych Panów, w czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Każdy rodzic wie, że nie ma gorszego nastroju u dziecka niż nuda. W deszczowe dni wyjście na plac zabaw czy spacer nie jest możliwe, przez co poskromienie nudy staje się jeszcze większym wyzwaniem. Nie chcemy dawać dziecku telefonu czy włączać bajki, rozrywki dla dzieci powinny być rozwijające i kreatywne – migające, kolorowe obrazy z ekranu są tego przeciwieństwem. Zatem czym zająć dziecko w czasie deszczu? Podpowiadamy!

Rysowanie i kolorowanie

To zajmująca i rozwijająca rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieciaków. Maluchy mogą zająć się kolorowankami z ulubionymi postaciami z bajki albo książeczki, a dzieci w wieku szkolnym i wczesna młodzież mogą zająć się rysowaniem. Rysowanie i kolorowanie jest niezwykle ważne dla rozwoju koordynacji ręka-oko, tak że każde dziecko powinno mieć nawet od najmłodszych lat kontakt z kredkami. Dla starszych dzieci, które rozwinęły już wyobraźnię przestrzenną, świetną rozrywką będzie rysowanie. To zajęcie doskonali i pozwala odkrywać talent i rozwija kreatywność. Starszaki mogą kształtować swoje umiejętności na przykład na kursach. Kurs rysowania mangi będzie dla dziecka nie tylko rozwijający, lecz także dostarczy świetnej zabawy. Dostarczy to też dziecku podstaw do dalszego rysowania i być może zasieje ziarno, z którego wykiełkuje wielka pasja.

Malowanie farbami

To kolejne zajęcie dla dzieci w każdym wieku. Dla maluszka, który dopiero co uczy się posługiwać pędzlem, to co prawda bardzo brudna, ale odkrywcza zabawa. Jeśli nie boisz się bałaganu i konieczności mycia podłóg, ścian, stołu, krzeseł, dziecka i sprzętów domowych w promieniu pięciu metrów, daj swojemu maleństwu farby, pędzel i kartkę. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu przedmiotów, których nie da się łatwo wyprać lub wyczyścić. Starsze dzieciaki z pewnością ucieszą się z możliwości namalowania czegoś pięknego. Malowanie jest nieco trudniejsze od rysowania, więc dziecko będzie musiało popracować trochę nad kontrolowaniem pędzli i farb, którymi pracują. Wszelkie przybory, potrzebne dziecku do malowania znajdziesz na maluje.pl.

Anita Jankovic/ unsplash.com

Zabawy plastyczne

Kreatywne zabawy to nie tylko rysowanie i malowanie. Dziecko, przy pomocy odpowiednich materiałów i tutoriali, może wyczarować pięknie zdobione kubki, pudełka, ozdoby do domu lub swojego pokoju. Brokat, piórka, koronki, guziki, wstążki, pieczątki i kolorowe papiery obudzą w Twoim dziecku kreatywność i wyzwolą fantazję. Studio 75 oferuje wszystkie potrzebne materiały i przybory do scrapbookingu, którymi wyczarujesz z dzieckiem wspaniałe ozdoby i jeszcze piękniejsze wspomnienia.

Gry planszowe

Rozwijającą i wartościową zabawą dla dziecka będzie także granie w gry planszowe. Uczą one logicznego i strategicznego myślenia, przewidywania, współzawodnictwa wygrywania, ale też przegrywania, co jest bardzo ważne we wczesnych latach życia. Minusem gier planszowych jest to, że niewiele z nich pozwala na granie samemu, więc zajmą one dziecku czas tylko, kiedy Ty też masz wolną chwilę żeby z nim pograć. Ewentualnym kompanem do zabawy może być rodzeństwo w podobnym wieku. 

Domowy plac zabaw

Jeśli nie możesz z dzieckiem odwiedzić placu zabaw z powodu deszczu, fantastyczną alternatywą jest stworzenie domowego miejsca szaleństw. Karuzela z krzesła obrotowego, zjeżdżalnia z materaca wspartego o oparcie kanapy i fort z krzeseł, poduszek i koca to dla każdego dziecka niesamowita frajda. To bardzo prosty sposób na zajęcie dziecka i zwalczenie nudy w domu. Po takich szaleństwach w domowym wesołym miasteczku, dziecko na pewno utnie sobie długą drzemkę.

Deszczowe dni są trudne dla dzieci, nuda w połączeniu z uwięzieniem w domu to przepis na huśtawki nastroju u najmłodszych i frustrację u starszaków. Na szczęście jest wiele sposobów na to, żeby zająć dziecko w czasie deszczu i zapewnić mu ciekawe i wartościowe rozrywki.

Przeczytaj też: Chcesz aby dziecko podzielało twoją miłość do czytania? Podpowiemy, jak do tego doprowadzić

Zdjęcie główne: Wirestock/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu
Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Jak laser pomaga w odzyskiwaniu czystej skóry?
Jak laser pomaga w odzyskiwaniu czystej skóry?
Odkryj, jak technologia laserowa odmieniająca rynek kosmetyczny, pomaga osiągnąć zaskakujące efekty w odzyskiwaniu czystej i młodej skóry!
Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?
Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?
Dziecko w przedszkolu spędza wielokrotnie większą część dnia. Dlatego kluczowe jest, by mało w tym czasie na stopach dobre kapcie.Tylko które wybrać spośród setek, a nawet tysięcy różnych modeli dostępnych w sklepach?
Tagi
Ostatnie wpisy