Kiedy po raz pierwszy powinno się kupić dziecku telefon komórkowy i na jaki sprzęt warto wówczas postawić?
Strefa malucha
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy po raz pierwszy powinno się kupić dziecku telefon komórkowy i na jaki sprzęt warto wówczas postawić?

Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Spróbujmy na nie odpowiedzieć!

Pierwszy telefon komórkowy – kiedy kupić go dziecku?

Czasy, w których żyjemy, są powiązane z nowymi technologiami. To już nie ten moment, kiedy w każdym domu jest telefon stacjonarny, a budki telefoniczne właściwie przestały istnieć. Dzisiaj na topie są już tylko telefony komórkowe, czy raczej smartfony. Bez nich naprawdę trudno jest wyobrazić nam sobie codzienność. Każdy rodzic w końcu zada więc sobie to pytanie: kiedy kupić dziecku pierwszy telefon komórkowy?

Najlepszy moment na zakup telefonu dla dziecka – kiedy?

To na nas spoczywa odpowiedzialność za nasze dzieci i ta decyzja należy w pełni do nas. W przypadku dzieci głównym powodem zakupu pierwszego telefonu komórkowego na pewno powinna być potrzeba komunikacji z rodzicem. Pamiętaj o tym, że to, że większość dzieci w klasie już ma telefony, nie jest najlepszym powodem do tego zakupu. Smartfon to odpowiedzialność dla dziecka, ale także dla rodzica, który musi przygotować je do rozsądnego korzystania z telefonu. 

Powody, aby kupić dziecku telefon

Może będzie to pójście do szkoły albo na zajęcia dodatkowe, a może pierwszy samodzielny wyjazd np. na kolonie czy obóz. Chodzi o to, abyście – Ty i dziecko – mogli mieć ze sobą kontakt. Jeżeli chodzi o wiek, kiedy dzieci najczęściej dostają pierwszy smartfon, to przeważnie jest to czas po siódmych urodzinach, maksymalnie po dziesiątych. 

Pierwszy telefon dla dziecka – kwestie bezpieczeństwa

Jak uchronić dziecko przed zgubnym wpływem nowych technologii i cyberprzestępczością? Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą weryfikować treści przeglądane przez dziecko w sieci. Przydatnym narzędziem jest także kontrolowanie lokalizacji dziecka. Wybierz sprzęt, który to umożliwia.

Telefon na prezent

Bez wątpienia dobrą okazją do podarowania dziecku pierwszego telefonu są urodziny czy święta. Telefon na prezent – jesteśmy na tak! Można na przykład złożyć się na taki prezent z innymi członkami rodziny i dzięki temu wybrać odpowiedni model, który świetnie się sprawdzi i pomoże także w dbaniu o bezpieczeństwo.

Przykład idzie z góry

Nie jest tak, że technologia to potwór czyhający na współczesne dzieci. To od nas, rodziców, zależy to, w jaki sposób młodzież będzie korzystała ze smartfonów. Jeżeli dziecko widzi Cię ciągle zajętą telefonem, nie dziw się, że też popadnie w uzależnienie. Warto dawać dobry przykład tego, że smartfon to narzędzie służące do komunikacji oraz rozrywki. Psychologowie dziecięcy nie mają wątpliwości. Zakup smartfona powinien być poprzedzony rozmową z dzieckiem. Warto już na początku mądrze wyznaczyć granice i szczerze porozmawiać o wspólnych obawach i oczekiwaniach.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Objawy towarzyszące ząbkowaniu u niemowlęcia
Objawy towarzyszące ząbkowaniu u niemowlęcia
Ząbkowanie u niemowląt to bardzo ważny etap w rozwoju. U każdego dziecka przebiega on w inny sposób. Dlatego istotne jest, aby rodzice wiedzieli, jakie są najważniejsze objawy ząbkowania i na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę.
Wiara w Świętego Mikołaja – dlaczego jest dobra i jak tłumaczyć ją dziecku?
Wiara w Świętego Mikołaja – dlaczego jest dobra i jak tłumaczyć ją dziecku?
Czy wiara w Świętego Mikołaja jest potrzebna? Jak ją podtrzymywać u starszych dzieci? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Odpowiadamy, dlaczego wiara w Mikołaja jest tak ważna dla dzieci oraz czy oszukiwanie maluchów jest złe, nawet jeśli robi się to w dobrej wierze.
Wiosenno-letnia, ciążowa kolekcja Reserved jest tak stylowa, że zapragniesz mieć brzuszek znacznie dłużej, niż 9 miesięcy
Wiosenno-letnia, ciążowa kolekcja Reserved jest tak stylowa, że zapragniesz mieć brzuszek znacznie dłużej, niż 9 miesięcy
Czyżby Święty Mikołaj przyszedł w tym roku wcześniej?
Ostatnie wpisy