Ciąża

Nie tylko mdłości i brak okresu. Poznaj nietypowe objawy ciąży

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sądzisz, że o objawach ciąży wiesz już wszystko i nic Cię nie zaskoczy? Sprawdź, co może wskazywać na odmienny stan, a o czym być może nie miałaś do tej pory pojęcia!

Nietypowe objawy ciąży Cię zadziwią

Temat potencjalnej ciąży i macierzyństwa towarzyszy kobietom od młodości. Jeżeli nie we własnym kontekście, to na pewno wiele słyszą o tym z rozmów starszych od siebie osób z rodziny czy wśród znajomych.

Lista rzeczy, które mogą wskazywać na odmienny stan, jest doskonale znana. Brak okresu, mdłości – to są pierwsze sygnały dla przyszłej mamy. Także bolesność i tkliwość piersi oraz rozdrażnienie i rosnące zmęczenie mogą świadczyć o tym, że kobieta spodziewa się dziecka. Są jednak także zupełnie nietypowe objawy ciąży, które naprawdę mogą Cię zaskoczyć!

Bóle głowy

Czy wiesz, że mnóstwo kobiet jeszcze nawet nie wie, że jest w ciąży, a już uskarża się na… silne bóle głowy? Tak, to właśnie jeden z nietypowych objawów ciąży. Nawet nie spodziewasz się, że boląca głowa może być oznaką zapłodnienia. Silny nacisk na skroń lub ból z tyłu głowy to niestety nic przyjemnego, ale wszystko to po prostu wina ciążowych hormonów i zatrzymania się wody w tkankach. 

Jak poradzić sobie z ciążowym bólem głowy? Przecież jest to czas, kiedy niewskazane jest stosowanie większości leków przeciwbólowych. Postaw na mało inwazyjne metody. Odpoczywaj w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, stosuj okłady na czoło. Masaż skroni również jest dobrym pomysłem.

link

Chrapanie i zatkany nos

Zauważyłaś, że ostatnio sporo chrapiesz i masz zatkany nos? Lepiej zrób test ciążowy. Wszystko to może być wina większego niż zwykle ukrwienia błon śluzowych w nosie. Przez to stają się one opuchnięte, więc dużo trudniej będzie Ci oddychać przez nos.

Oczywiście chrapanie nie jest zagrożeniem dla ciąży, jednak jest mało komfortowe. Pomocne mogą okazać się tu spraye z solą fizjologiczną. Pamiętaj również o odpowiednim nawilżeniu pomieszczenia, w którym przebywasz i śpisz.

Ciemne plamki na skórze

Ciąża wiąże się niekiedy ze zmianami skórnymi – tzw. ciemne plamki. Choć mogą spędzać Ci sen z powiek, nie martw się. Samoistnie znikną już po porodzie. Ich występowanie jest związane ze zwiększoną ilością melaniny w twoim organizmie. Nie przejmuj się więc tymi zmianami, w razie czego pomoże Ci po prostu kryjący makijaż.

Ślinotok

Tego się pewnie nie spodziewałaś! Tak, ślinotok to jeden z nietypowych objawów odmiennego stanu. Zwykle towarzyszy on przyszłym mamom, którym dokuczają również mdłości. Chociaż lekarze nie są zgodni co do tego, dlaczego występuje, jak zwykle wszystko można po prostu zrzucić na hormony. Jeżeli chcesz sobie ulżyć, często myj zęby, ssij cukierki czy żuj gumę. Na pocieszenie: to mija po pierwszym trymestrze.

Poznaj też inne nietypowe objawy ciąży

Wymienione przez nas objawy ciąży, to nie jedyne nietypowe atrakcje, jakie czekają cię podczas stanu błogosławionego. Wśród nietypowych objawów ciąży wiele kobiet wymienia także m.in. bezsenność, silne upławy z pochwy, drętwiejące ręce czy to, że kobieta często traci równowagę. Warto pamiętać o tym, że wszelkie objawy ciąży, choć bywają nieprzyjemne, po prostu szybko mijają. Staraj się więc nie przejmować. 

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Pasjonująca się copywritingiem i marketingiem internetowym żona i mama dwuletniego syna. Uwielbia świat dziecięcej literatury i gadżetów i zawsze jest z nim na bieżąco.
Monika Zysk
Polecane artykuły
CiążaPrzygotowanie

Jakie są przyczyny męskiej niepłodności?

Problem z poczęciem potomka – często leży po stronie mężczyzny. Na szczęście w wielu przypadkach niepłodność jest odwracalna. Co może powodować niepłodność?
Czytaj więcej
CiążaZdrowie

Plamienie w trakcie ciąży – czy to powód do niepokoju?

Jesteś w ciąży i niepokoi Cię plamienie? Zobacz, co może oznaczać!
Czytaj więcej
CiążaDieta

Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu

Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *