5 aplikacji, które przyszłe mamy zapragną pobrać natychmiastowo
CiążaPrzygotowanie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 aplikacji, które przyszłe mamy zapragną pobrać natychmiastowo

Żyjemy w czasach, gdzie prym zaczyna wieść rzeczywistość wirtualna. Wiele osób chętnie korzysta z różnych aplikacji, które np. pokazują szczegółową prognozę pogody czy pełnią rolę nawigacji. Są też takie apki, które na pewno zapragną pobrać przyszłe mamy – zobacz jakie!

W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie codzienność bez smartfona, oczywiście z dostępem do internetu. To innowacyjne urządzenie, dzięki któremu natychmiast możemy się z kimś skontaktować, znaleźć informację, która nas interesuje, czy zapisywać i sprawdzać ważne daty w kalendarzu. Telefony komórkowe ułatwiają życie, ponieważ dzięki zainstalowanym na nich aplikacjom mobilnym, śmiało możemy zastępować przedmioty codziennego użytku. Nie potrzebujemy już tradycyjnego budzika, czy nawigacji samochodowej, bo aplikacja na telefonie zawsze służy nam pomocą! Wśród popularnych aplikacji są też takie, które potrafią śledzić na bieżąco rozwój ciąży.  

Przedstawiamy 5 aplikacji ciążowych, które przyszłe mamy zapragną mieć!

„Asystent” ciążowy w postaci aplikacji komórkowej na pewno umili przyszłym mamom czas oczekiwania na poród i w dodatku będzie świetnym źródłem informacji.

1. Moja ciąża z eDziecko.pl – porady i wiedza w ciąży

Apka ,,Moja ciąża” przeprowadzi przyszłą mamę przez cały okres ciąży. Możecie na nią liczyć we wszystkich trzech trymestrach. A w czym dokładnie będzie pomocna? Pozwala na bieżąco obserwować, jak rozwija się dziecko, a to dzięki specjalnym funkcjom, które oferuje i dostępnych w niej filmach, zdjęciach i poradach. Dzięki możliwościom tej aplikacji przyszłe mamy mogą też kontrolować swoją wagę i przewidzieć jak się będzie zmieniała wraz z rozwojem maluszka. Co ważne, aplikacja działa też bez dostępu do internetu. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.

2. Asystent ciąży – aplikacja ciążowa

W aplikacji „Asystent ciąży” ciężarne znajdą wygodną i prostą listę “wyprawkową”, a także aktualne promocje z produktami dla mam i milusińskich, które obecnie obowiązują w sklepach na terenie kraju. Istotną i ciekawą kwestią jest też to, że działa w niej grupa wsparcia dla mam ze zbliżonym do siebie terminem porodu.

3. Preglife – Ciąża i dziecko

Preglife to wielozadaniowa aplikacja ciążowa, dzięki której można śledzić rozwój swojego dziecka od początku ciąży, aż do momentu porodu. Aplikacja doskonale przeprowadzi przyszłą mamę przez każdy tydzień ciąży. Dowiecie się z niej, na jakim dokładnie etapie ciąży jesteście i ile czasu zostało Wam jeszcze do planowanej daty rozwiązania. Tę aplikację również można pobrać w sklepie Google Play.

4. Czasomierz skurczy 9m

Według statystyk Google, Czasomierz skurczy 9m to najczęściej i najchętniej pobierana aplikacja na świecie, która mierzy skurcze porodowe! Apka pomoże przyszłej mamie śledzić skurcze i podpowie, kiedy będzie najwyższy czas udać się do szpitala. A co w przypadku, gdy będziesz chciała rodzić w domu? Spokojnie, ta intuicyjna, ale zarazem dokładna aplikacja powiadomi Cię, na jakim etapie porodu znajdujesz się w danym momencie. Dzięki funkcjom tej aplikacji możesz też śledzić swój poród. W jaki sposób? Dotykając zaledwie jednego przycisku na początku i na końcu każdego skurczu. 

5. Skurcze porodowe – licznik

Aplikacja Licznik Skurczy Porodowych w prosty i klarowny sposób pomaga kontrolować częstotliwość i długość skurczy, zarówno w trakcie ciąży, jak i podczas porodu. Dzięki przejrzystemu wykresowi przyszła mama szybko zorientuje się, czy jej skurcze się nasilają. Dzięki opcji wprowadzenia pomiaru ręcznie kobieta może dodać do niego wcześniejsze, niezarejestrowane skurcze. Jakie są główne funkcje tej aplikacji? To śledzenie długości i odstępów pomiędzy skurczami, graficzna prezentacja skurczy na wykresie i ręczne dodawanie długości skurczy.

Przeczytaj też: Co powinno znaleźć się w ciążowej torbie do szpitala – tworzymy check listę

Zdjęcie główne: Syda Productions/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się przy wyborze dziecięcych butów na lato?
Czym kierować się przy wyborze dziecięcych butów na lato?
Lato to pora roku, podczas której powinniśmy szczególnie dbać o komfort stóp swoich dzieci. Czym się kierować przy wyborze obuwia dla naszych pociech?
6 marek, w których znajdziesz najpiękniejsze ubrania dla przyszłych mam
6 marek, w których znajdziesz najpiękniejsze ubrania dla przyszłych mam
Znasz te marki? Jakie jeszcze dodałabyś do naszej listy?
Czy w ciąży można się opalać?
Czy w ciąży można się opalać?
Jesteś w ciąży i wybierasz się na urlop? Sprawdź, czy powinnaś podczas niego unikać odpoczynku na plaży.
Ostatnie wpisy