5 aplikacji, które przyszłe mamy zapragną pobrać natychmiastowo
CiążaPrzygotowanie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 aplikacji, które przyszłe mamy zapragną pobrać natychmiastowo

Żyjemy w czasach, gdzie prym zaczyna wieść rzeczywistość wirtualna. Wiele osób chętnie korzysta z różnych aplikacji, które np. pokazują szczegółową prognozę pogody czy pełnią rolę nawigacji. Są też takie apki, które na pewno zapragną pobrać przyszłe mamy – zobacz jakie!

W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie codzienność bez smartfona, oczywiście z dostępem do internetu. To innowacyjne urządzenie, dzięki któremu natychmiast możemy się z kimś skontaktować, znaleźć informację, która nas interesuje, czy zapisywać i sprawdzać ważne daty w kalendarzu. Telefony komórkowe ułatwiają życie, ponieważ dzięki zainstalowanym na nich aplikacjom mobilnym, śmiało możemy zastępować przedmioty codziennego użytku. Nie potrzebujemy już tradycyjnego budzika, czy nawigacji samochodowej, bo aplikacja na telefonie zawsze służy nam pomocą! Wśród popularnych aplikacji są też takie, które potrafią śledzić na bieżąco rozwój ciąży.  

Przedstawiamy 5 aplikacji ciążowych, które przyszłe mamy zapragną mieć!

„Asystent” ciążowy w postaci aplikacji komórkowej na pewno umili przyszłym mamom czas oczekiwania na poród i w dodatku będzie świetnym źródłem informacji.

1. Moja ciąża z eDziecko.pl – porady i wiedza w ciąży

Apka ,,Moja ciąża” przeprowadzi przyszłą mamę przez cały okres ciąży. Możecie na nią liczyć we wszystkich trzech trymestrach. A w czym dokładnie będzie pomocna? Pozwala na bieżąco obserwować, jak rozwija się dziecko, a to dzięki specjalnym funkcjom, które oferuje i dostępnych w niej filmach, zdjęciach i poradach. Dzięki możliwościom tej aplikacji przyszłe mamy mogą też kontrolować swoją wagę i przewidzieć jak się będzie zmieniała wraz z rozwojem maluszka. Co ważne, aplikacja działa też bez dostępu do internetu. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.

2. Asystent ciąży – aplikacja ciążowa

W aplikacji „Asystent ciąży” ciężarne znajdą wygodną i prostą listę “wyprawkową”, a także aktualne promocje z produktami dla mam i milusińskich, które obecnie obowiązują w sklepach na terenie kraju. Istotną i ciekawą kwestią jest też to, że działa w niej grupa wsparcia dla mam ze zbliżonym do siebie terminem porodu.

3. Preglife – Ciąża i dziecko

Preglife to wielozadaniowa aplikacja ciążowa, dzięki której można śledzić rozwój swojego dziecka od początku ciąży, aż do momentu porodu. Aplikacja doskonale przeprowadzi przyszłą mamę przez każdy tydzień ciąży. Dowiecie się z niej, na jakim dokładnie etapie ciąży jesteście i ile czasu zostało Wam jeszcze do planowanej daty rozwiązania. Tę aplikację również można pobrać w sklepie Google Play.

4. Czasomierz skurczy 9m

Według statystyk Google, Czasomierz skurczy 9m to najczęściej i najchętniej pobierana aplikacja na świecie, która mierzy skurcze porodowe! Apka pomoże przyszłej mamie śledzić skurcze i podpowie, kiedy będzie najwyższy czas udać się do szpitala. A co w przypadku, gdy będziesz chciała rodzić w domu? Spokojnie, ta intuicyjna, ale zarazem dokładna aplikacja powiadomi Cię, na jakim etapie porodu znajdujesz się w danym momencie. Dzięki funkcjom tej aplikacji możesz też śledzić swój poród. W jaki sposób? Dotykając zaledwie jednego przycisku na początku i na końcu każdego skurczu. 

5. Skurcze porodowe – licznik

Aplikacja Licznik Skurczy Porodowych w prosty i klarowny sposób pomaga kontrolować częstotliwość i długość skurczy, zarówno w trakcie ciąży, jak i podczas porodu. Dzięki przejrzystemu wykresowi przyszła mama szybko zorientuje się, czy jej skurcze się nasilają. Dzięki opcji wprowadzenia pomiaru ręcznie kobieta może dodać do niego wcześniejsze, niezarejestrowane skurcze. Jakie są główne funkcje tej aplikacji? To śledzenie długości i odstępów pomiędzy skurczami, graficzna prezentacja skurczy na wykresie i ręczne dodawanie długości skurczy.

Przeczytaj też: Co powinno znaleźć się w ciążowej torbie do szpitala – tworzymy check listę

Zdjęcie główne: Syda Productions/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eko produkty, które przydadzą się każdej mamie
Eko produkty, które przydadzą się każdej mamie
Zobacz, co znalazło się na naszej check-liście.
Sproszkowane warzywa Czary Mamy – porcja zdrowia dla całej rodziny!
Sproszkowane warzywa Czary Mamy – porcja zdrowia dla całej rodziny!
Warzywa to źródło wielu cennych witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinny być częścią posiłków zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli Twój maluch jest niejadkiem lub Ty nie jesteś przyzwyczajony do spożywania porcji warzyw w każdym posiłku – mamy świetne rozwiązanie. Koniecznie spróbuj sproszkowanych warzyw Czary Mamy. Zakochasz się w nich od pierwszego wejrzenia!
Czy podróż samolotem w ciąży jest bezpieczna?
Czy podróż samolotem w ciąży jest bezpieczna?
Podróż samolotem w ciąży? Tak, to możliwe, ale nie zawsze. Sprawdź, czy możesz wybrać się w taką podróż, gdy oczekujesz narodzin dziecka.
Ostatnie wpisy