Czym jest cellulit wodny? Jak go rozpoznać? Czym różni się od cellulitu tłuszczowego? Co jest powodem jego powstawania oraz jak go zwalczyć? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Cellulit wodny to problem nie tylko nieestetyczny, ale czasami także i bolesny – zanadto rozrośnięte komórki tłuszczowe wypełnione toksynami mogą sprawiać ból przy ucisku. Cellulit wodny pojawia się dość szybko jako konsekwencja niezdrowych nawyków. Na szczęście równie łatwo można się go pozbyć.
Cellulit wodny pojawia się na skutek nadmiernego gromadzenia się wody w tkance podskórnej, co prowadzi do zaburzeń krążenia krwi i limfy. W konsekwencji komórki tłuszczowe rozrastają się w nieregularnych miejscach. W nich gromadzą się toksyny, tworząc nieestetyczną „pomarańczową” skórę.
Powodem takich dolegliwości mogą być siedzący i nieregularny tryb życia, niezdrowa dieta czy używki. Inne przyczyny powstawania cellulitu wodnego to zaburzenia funkcjonowania układu krążenia lub zaburzenia hormonalne.
Cellulit wodny rozpoznasz po opuchniętej i pofałdowanej skórze, która może pojawiać się nie tylko na udach i pośladkach, ale też na brzuchu czy łydkach. W niektórych przypadkach ucisk miejsc z cellulitem może powodować ból.
Cellulit tłuszczowy pojawia się w związku z rosnącą wagą lub jej wahaniami i nieregularnym rozkładaniem się tłuszczu w okolicach ud i pośladków. Problem z cellulitem wodnym zaś dotyka nie tylko panie zmagające się z nadwagą, ale także i te szczupłe.
Cellulit wodny pojawia się częściej niż tłuszczowy, jednak zdecydowanie łatwiej go zwalczyć. Zmiana nawyków żywieniowych, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna mogą wyeliminować problem cellulitu wodnego. Oto jak walczyć z tą nieprzyjemną dolegliwością:
zdj. główne: Huha Inc./unsplash.com