Cellulit wodny – jak go skutecznie zwalczyć?
Dla mamyPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit wodny – jak go skutecznie zwalczyć?

Czym jest cellulit wodny? Jak go rozpoznać? Czym różni się od cellulitu tłuszczowego? Co jest powodem jego powstawania oraz jak go zwalczyć? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Cellulit wodny to problem nie tylko nieestetyczny, ale czasami także i bolesny – zanadto rozrośnięte komórki tłuszczowe wypełnione toksynami mogą sprawiać ból przy ucisku. Cellulit wodny pojawia się dość szybko jako konsekwencja niezdrowych nawyków. Na szczęście równie łatwo można się go pozbyć.

Cellulit wodny – czym jest i jak powstaje?

Cellulit wodny pojawia się na skutek nadmiernego gromadzenia się wody w tkance podskórnej, co prowadzi do zaburzeń krążenia krwi i limfy. W konsekwencji komórki tłuszczowe rozrastają się w nieregularnych miejscach. W nich gromadzą się toksyny, tworząc nieestetyczną „pomarańczową” skórę. 

Powodem takich dolegliwości mogą być siedzący i nieregularny tryb życia, niezdrowa dieta czy używki. Inne przyczyny powstawania cellulitu wodnego to zaburzenia funkcjonowania układu krążenia lub zaburzenia hormonalne.

Czym cellulit wodny różni się od tłuszczowego?

Cellulit wodny rozpoznasz po opuchniętej i pofałdowanej skórze, która może pojawiać się nie tylko na udach i pośladkach, ale też na brzuchu czy łydkach. W niektórych przypadkach ucisk miejsc z cellulitem może powodować ból. 

Cellulit tłuszczowy pojawia się w związku z rosnącą wagą lub jej wahaniami i nieregularnym rozkładaniem się tłuszczu w okolicach ud i pośladków. Problem z cellulitem wodnym zaś dotyka nie tylko panie zmagające się z nadwagą, ale także i te szczupłe. 

Jak pozbyć się cellulitu wodnego?

Cellulit wodny pojawia się częściej niż tłuszczowy, jednak zdecydowanie łatwiej go zwalczyć. Zmiana nawyków żywieniowych, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna mogą wyeliminować problem cellulitu wodnego. Oto jak walczyć z tą nieprzyjemną dolegliwością:

  • odpowiednia dieta – ograniczenie, a najlepiej wyeliminowanie soli z codziennych posiłków oraz rezygnacja z produktów wysoko przetworzonych, takich jak fast foody, chipsy, gotowane dania paczkowane czy wysokokaloryczne przekąski;
  • zdrowe nawyki żywieniowe – regularne, pełnowartościowe posiłki i wprowadzenie do codziennej diety produktów, które sprzyjają walce z cellulitem, a będą to rzeczy bogate w przeciwutleniacze i składniki detoksykujące organizm, takie jak: warzywa, owoce, orzechy, nasiona, kiełki i ryby;
  • dostateczna ilość płynów – bardzo istotnym czynnikiem w walce z cellulitem jest codzienne przyjmowanie płynów. Oprócz wody czy wody z cytryną zaleca się pić również zieloną herbatę, która doskonale nawadnia organizm i ma właściwości detoksykujące. Przez regularne nawadnianie swojego organizmu zapobiegasz gromadzeniu się wody w komórkach ciała;
  • ruch i ćwiczenia fizyczne – aktywność fizyczna jest skutecznym remedium na cellulit wodny. Aerobik, pływanie, jazda na rowerze czy bieganie są szczególnie polecanymi rodzajami aktywności w walce z cellulitem. Poza tym wszelkiego rodzaju ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud i pośladków będą sprzyjały eliminacji cellulitowego problemu;
  • kosmetyki wspomagające walkę z cellulitem – obok zmiany nawyków żywieniowych i regularnego uprawiania ćwiczeń możemy dodatkowo sięgnąć po specjalne kosmetyki, które pomagają pozbyć się pomarańczowej skórki. Wybrane balsamy czy kremy powinny być aplikowane zaraz po kąpieli, kiedy rozszerzone pory skóry pozwalają kosmetykom szybciej się wchłonąć.

zdj. główne: Huha Inc./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kąpiel w krochmalu noworodka. Co trzeba o niej wiedzieć?
Kąpiel w krochmalu noworodka. Co trzeba o niej wiedzieć?
Na pewno słyszałaś o kąpieli w krochmalu. Ta metoda na problemy skórne u dziecka była dobrze znana naszym babciom czy mamom. Sprawdź, dlaczego warto ją poznać!
Wiara w Świętego Mikołaja – dlaczego jest dobra i jak tłumaczyć ją dziecku?
Wiara w Świętego Mikołaja – dlaczego jest dobra i jak tłumaczyć ją dziecku?
Czy wiara w Świętego Mikołaja jest potrzebna? Jak ją podtrzymywać u starszych dzieci? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Odpowiadamy, dlaczego wiara w Mikołaja jest tak ważna dla dzieci oraz czy oszukiwanie maluchów jest złe, nawet jeśli robi się to w dobrej wierze.
Jaką dekorację przygotować na 18 urodziny?
Jaką dekorację przygotować na 18 urodziny?
Planując organizację urodzin oczywiście szuka się pomysłu na to jak można to wydarzenie przygotować, by z jednej strony zadbać o doskonałą zabawę dla wszystkich, z drugiej zadbać o stworzenie takich warunków, w których goście będą się doskonale bawić. Takimi szczególnymi urodzinami są oczywiście te, gdy kończy się 18 lat i wchodzi się w dorosłość.
Ostatnie wpisy