Ciążowa wyprawka do szpitala to bardzo ważna sprawa. Muszą się w niej znaleźć środki higieny osobistej, ubrania, czy niezbędne dokumenty. Jeśli o niczym nie zapomnisz, będziesz spokojniejsza. Da Ci to również poczucie kontroli nad stresującą sytuacją.
Na początek musisz sprawdzić stronę szpitala, w którym będziesz rodzić. Powinny znaleźć się tam informacje o tym, co oferują młodym matkom. Niezależnie od tego, czy rodzisz poprzez cesarskie cięcie, czy naturalnie, lista potrzebnych rzeczy jest bardzo podobna.
Najlepiej zacząć się pakować już w 36 tygodniu ciąży. W tym czasie cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i bezstresowo. To niezwykle ważne, aby być przygotowanym na każdą sytuację. Zawsze mogą się zdarzyć nieprzewidziane wydarzenia, a Ty będziesz na nie gotowa.
Ciążową wyprawkę należy pakować razem z ojcem dziecka tak, aby on również był świadom tego, co gdzie się znajduje. Pamiętaj, aby walizka lub torba była średniej wielkości. Ma to duże znaczenie, ponieważ szpitalne sale nie należą do największych. Wyprawka powinna się zmieścić pod szpitalne łóżko, aby nie zajmowała niepotrzebnie miejsca gdzieś obok. Całość należy spakować na standardowy pobyt w szpitalu, czyli 2-3 dni. Check lista, którą przygotowaliśmy, starczy na ten czas. Wyprawka powinna być podzielona na trzy części:
Jeśli ojciec dziecka będzie Ci towarzyszył podczas pobytu w szpitalu, podczas pakowania należy uwzględnić także jego.
Przedłużenie pobytu w szpitalu również może się zdarzyć. Podczas pakowania przygotujcie razem niezbędne rzeczy w jednym miejscu, np. salonie. Gdy zajdzie taka konieczność, ktoś z bliskich może Ci podrzucić wcześniej przygotowane rzeczy.
Szykując szpitalną wyprawkę, radzimy oddzielnie spakować dokumenty i osobno wyniki badań.
Nie bierz również nadwyżki ubrań, partner lub ktoś bliski bez problemu może Ci je podrzucić.
Nie zapomnij również o rzeczach, które uprzyjemnią Ci pobyt, takich jak ładowarka do telefonu, słuchawki z muzyką, czy czytnik ebooków.
Do torby należy spakować również niezbędne rzeczy dla noworodka. Podczas pobytu w szpitalu przyda się:
Przeczytaj też: Wyprawka dla noworodka – tworzymy stylową check listę
Zdjęcie główne: nataliaderiabina/ adobestock.com