Stylowa mama

Zasady doboru biustonosza

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każda kobieta powinna wiedzieć, jak samodzielnie dobrać idealny biustonosz dla siebie. Nie jest to skomplikowane zadanie, jednak wymaga zwracania uwagi na kilka istotnych elementów. Dobrze dobrany biustonosz nie tylko odpowiednio trzyma biust, lecz dodatkowo niweluje ból pleców czy też otarcia na skórze. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby zawsze kupować idealne biustonosze. Podpowiadamy!

Szerokość pod biustem – od tego trzeba zacząć!

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba się zainteresować, jest szerokość pod biustem. Bez problemu można ją wyliczyć, korzystając z miarki krawieckiej. Nie chodzi o szerokość pleców i biustu, a o obszar zaraz pod piersiami. To punkt wyjścia, od którego wiele zależy. Dopiero po ustaleniu rozmiaru pod biustem, można zajmować się pozostałymi danymi. Do tego zadania potrzebna jest jedynie miarka, którą mierzy się obszar bezpośrednio pod piersiami. Ważne jest to, aby miarka była ustawiona równo, na tej samej linii z przodu, jak i z tyłu. Jeśli będzie krzywo, wyjdzie zły wynik, który uniemożliwi dobranie idealnego biustonosza. 

Ważne jest to, aby rozmiar pod biustem był ciaśniejszy niż luźniejszy. Nie ma być to ugniatanie, uciskanie i zaciskanie ciała. Biustonosz nie może być tak opięty, aby powodować ból czy dyskomfort. Warto również zwrócić uwagę na poziom wdechu w trakcie mierzenie. Powinniśmy móc bez problemu wziąć pełny wydech i wdech. Nie można mierzyć się na pełnym wydechu ani nienaturalnym wdechu, ponieważ to przekłada się na złe wyniki, które utrudniają dobór biustonosza.

Jak odczytać wynik? Wybiera się najbliższy temu, który jest na metce. Czyli jeśli wyjdzie 73 cm, jest to bliżej 75, a nie 70. To samo przy 88. Należy zdecydować się na 90, a nie na 85. Warto jednak sprawdzać stan w sklepie. Jeśli rozmiar mniejszy będzie na nas dobry, można go wybrać. Trzeba się najpierw upewnić czy nie ciśnie, nie gniecie i nie ociera ciała. Wiele jest zależne od układu tkanki tłuszczowej i mięśniowej pod piersiami. W przypadku miękkiej tkanki lepiej wybierać większe rozmiary. Wiele ciekawych biustonoszy znaleźć można na stronie https://valetta.pl/collections/biustonosze. Bogaty wybór pomoże w zakupach każdej kobiecie. Sklep Valetta opinie ma zamieszczone na swojej stronie, więc możesz od razu zapoznać się z tym, co o danym produkcie sądzą konsumenci.

Rozmiar miseczki – czyli kolejny krok w doborze

Mając już ustaloną odpowiednią szerokość pod biustem, warto zmierzyć rozmiar na wysokości piersi. Wielkość, czy też rozmiar miseczki, jest w dużej mierze zależna od różnicy między obwodem pod biustem, a na wysokości piersi. Można ją zmierzyć również za pomocą miarki krawieckiej, aby następnie bez problemu dobrać biustonosz do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Każda miseczka zależna jest również od obwodu pod biustem. Ktoś z miseczką G może mieć niewiele większy biust niż ktoś z miseczką C, jednak obie panie mogą różnić się obwodem poniżej piersi. Przy wyborze każdego biustonosza należy brać to pod uwagę ten aspekt. 

Pamiętajmy, że rozmiar miseczki to tylko litera, którą trzeba dopasować do ciała, a nie ciało do niej. Jego dopasowanie najczęściej odbywa się na podstawie tabelek – każdy sklep może mieć inne, ale dostępne są również opcje uniwersalne, np. brytyjskie. Przykładowe tabelki można sprawdzić np. przeglądając ofertę sklepu Valetta. Według nich kobieta, która ma pod biustem 70, a w biuście 89 cm, będzie nosić rozmiar D. Inna kobieta, która ma pod biustem 80, a w piersiach 89, będzie nosić AA. Wybierając biustonosz, należy pamiętać o tym, że miseczki muszą zasłaniać całe piersi, a nie tylko ich połowę. Zapewnia to odpowiedni komfort noszenia i niweluje uczucie dyskomfortu, np. w postaci ucisku pod pachami czy na piersiach. 

Fot.: Anna Tarazevich/pexels.com

Polecane artykuły
Stylowa mamaZakupy

Jak wybrać idealne body dla swojej sylwetki?

Czy chcesz dobrze wyglądać i czuć się komfortowo? Dowiedz się, jak wybrać idealne body, dopasowane do twojej sylwetki! Poznaj sekrety, które pomogą ci dokonać najlepszego wyboru.
Czytaj więcej
InspiracjeStylowa mama

Jak wybrać idealne obuwie na każdą okazję? Poradnik dla całej rodziny

Poznaj sekrety wyboru idealnych butów dla każdego członka rodziny i na każdą okazję, by zapewnić komfort, styl i praktyczność.
Czytaj więcej
InspiracjeStylowa mama

Jak wybrać idealną sukienkę midi na jesienne wydarzenia?

Odkryj jak wybrać idealną sukienkę midi na jesienne wydarzenia. Przeczytaj poradnik o stylach, kolorach i fasonach, które zawsze wyglądają stylowo i na czasie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *