Strefa malucha

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jakie wybierać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne, kapelusz od słońca oraz krem z filtrem to obowiązkowy zestaw zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców w czasie letnich upałów. Oczy są bardzo wrażliwe na działanie promieni słonecznych dlatego tak ważna jest ich odpowiednia ochrona. Różnokolorowe okulary to nie tylko słodki gadżet dla naszego malucha, ale również skuteczne zabezpieczanie przed szkodliwością promieni UV. Warto podkreślić, że oczy dzieci są bardziej wrażliwe i dlatego należy zadbać o ich prawidłową ochronę zwłaszcza latem. Podpowiadamy na na zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Wielu rodziców zastanawia się czy warto kupować dziecku okulary przeciwsłoneczne. Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak! Odpowiednie okulary od słońca powinny być niezbędnym elementem stroju każdorazowa kiedy wychodzimy z domu w czasie słonecznych dni. Niemowlęta, które nie ukończyły jeszcze roku nie powinny być w ogóle wystawiane na bezpośrednią ekspozycje słońca, dlatego na spacery najlepiej udawać się w godzinach porannych lub popołudniowych.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni filtr, ale również na to z czego wykonane są oprawki. Najlepiej kiedy producent może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami i atestami bezpieczeństwa. Okularki dla maluchów powinny więc być bezpieczne, solidne, a przy tym ładne, aby dziecko chętnie je zakładało.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dziecka? Oto kilka niezbędnych wytycznych, które powinien sprawdzić każdy rodzic przed zdecydowaniem się na zakup:

  • Filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Odporność na uderzenia i upadki.
  • Ładny i nowoczesny design – dzieci chętniej noszą okulary, które przypominają te, które zakłada mama czy tata.
  • Wygodne, dostosowane do kształtu twarzy dziecka. Oprawki nie powinny powodować uczucia dyskomfortu.
  • Ciemne szkła = lepsza ochrona oczu przed promieniami.
  • Dostosowane do stylu dziecka.

Kilka sprawdzonych propozycji okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Przeczytaj też: 5 marek, które produkują piękne stroje kąpielowe dla dzieci

Zdjęcie główne: Katie E/ pexels.com

Specjalista od spraw kreatywnego marketingu. Uwielbia naturalne kosmetyki, zwłaszcza te z małych drogerii i manufaktur. Zna wiele technik pielęgnacyjnych, które sprawiają, że twarz i ciało wyglądają rewelacyjnie. Żadna nowość w świecie kosmetyków nie umknie jej uwadze.
Polecane artykuły
Strefa malucha

Jak urządzić dziecięcy pokoik?

Trzy rzeczy, o które warto zatroszczyć się, urządzając pokój dla malucha – sprawdź, jak wykorzystać czas podczas ciąży i doskonale przygotować się na pojawienie się na świecie dziecka.
Czytaj więcej
Strefa malucha

Rozszerzanie diety - pomysły na proste i zdrowe obiadki dla malucha!

Rozszerzanie diety to spore wyzwanie dla rodziców, którzy często stresują się, podając maluszkowi pierwsze stałe pokarmy. Jak więc to zrobić i jakie obiadki będą idealne dla dziecka?
Czytaj więcej
Strefa malucha

Psychorozwój dziecka – jak o niego dbać?

Pierwsze lata życia zazwyczaj są kluczowe dla rozwoju młodego człowieka. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne swojego dziecka, postaraj się okazać mu wsparcie już od pierwszych dni na drodze do stania się dorosłą osobą.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *