Strefa malucha

Jakie gry edukacyjne kupić dziecku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Gry edukacyjne to świetny sposób na zabawę z dzieckiem. Są nie tylko ciekawe i interesujące dla Twojego malucha, ale także uczą go kreatywnego i logicznego myślenia. Jakie gry edukacyjne wybrać dla swojej pociechy? Podpowiadamy, jakie zabawki oraz gry edukacyjne sprawdzą się najlepiej w zależności od wieku dziecka. 

Gry planszowe, czyli zabawa dla całej rodziny

Jedną z lepszych propozycji, jeśli chodzi o gry, które bawią i uczą, są bez wątpienia planszówki. Są one nie tylko wyjątkowo ciekawe, ale często mają także walory edukacyjne. A dodatkowo sprawiają frajdę całej rodzinie, dzięki czemu ich dodatkową zaletą jest czas spędzony wspólnie. Dlaczego jeszcze warto grać ze swoim maluchem w planszówki? Przede wszystkim możesz znaleźć gry planszowe praktycznie o każdej tematyce, dzięki czemu jest to idealny wybór dla dziecka w każdym wieku. Mogą być one bowiem wprowadzeniem do świata kolorów, liczb, liter, warzyw i owoców, zwierząt itd. lub skupiać się na nieco bardziej złożonych zagadnieniach. Ponadto gry planszowe od najmłodszych lat uczą współzawodnictwa, budowania relacji w grupie oraz rozpoznawania i reagowania na swoje emocje.

Nowoczesne gry multimedialne

Jeśli chcesz iść z duchem czasu, to możesz zdecydować się również na gry multimedialne, które znajdziesz między innymi na stronie sklepu Botland. Jedną z najciekawszych propozycji dla dzieci są bez wątpienia gry edukacyjne uczące programowania. Możesz więc zdecydować się na różnego rodzaju plansze, które zsynchronizowane są z aplikacją lub przenośne konsole, dzięki którym Twój maluch zacznie uczyć się myślenia algorytmicznego. Będzie to także znakomity trening dla części mózgu odpowiadającej za logiczne i strategiczne myślenie. 

Nauka czytania poprzez zabawę

W życiu każdego dziecka przychodzi czas na naukę czytania. Jednym maluchom przychodzi to bez większego problemu, a niektóre muszą poświęcić na to więcej czasu. Warto więc zadbać o to, aby nauka czytania była dla Twojego dziecka możliwie jak najprzyjemniejsza. Możesz więc zdecydować się na grę edukacyjną, która pomoże mu opanować umiejętność czytania szybko i bezboleśnie. Tego typu gry składają się najczęściej z kilkudziesięciu kart z sylabami i obrazkami. Karty te łączą się ze sobą, tworząc słowa. Często umożliwiają też dziecku utworzenie własnych wyrazów. Taka gra nie tylko nauczy Twojego malucha sprawnego łączenia sylab ze sobą, ale także oswoi go z poprawnym czytaniem, to znaczy od lewej do prawej.

Zdjęcie główne: pexels.com/Craig Adderley

Studentka komunikacji wizerunkowej i public relations. Fanka DIY oraz kreatywnego spędzania czasu. Miłośniczka zdrowego stylu życia oraz dumna ciocia dwójki maluchów.
Polecane artykuły
Strefa malucha

5 rzeczy przydatnych w opiece nad niemowlakiem

Poniżej przedstawiamy pięć kluczowych rzeczy, które mogą okazać się niezastąpione w pierwszych miesiącach życia dziecka.
Czytaj więcej
Strefa malucha

Jak klocki konstrukcyjne Sluban wspierają rozwój dziecka?

Odkryj, jak klocki konstrukcyjne marki Sluban mogą poprawić umiejętności dziecka. Dowiedz się, jak ta zabawka rozwija kreatywność, logiczne myślenie i zdolności motoryczne.
Czytaj więcej
Strefa malucha

Jak urządzić dziecięcy pokoik?

Trzy rzeczy, o które warto zatroszczyć się, urządzając pokój dla malucha – sprawdź, jak wykorzystać czas podczas ciąży i doskonale przygotować się na pojawienie się na świecie dziecka.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *