Reklama

Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bardzo często zachęceni kolorowymi reklamami odczuwamy potrzebę, by zakupić kolejny gadżet do domu, warsztatu, samochodu czy ogrodu. Rozważając zakup oczyszczacza powietrza, pewnie zastanawiasz się, czy nie będzie to zbędne urządzenie, które zajmie jedynie miejsce w Twoim mieszkaniu. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym omawiamy jego działanie i dokonujemy obiektywnej analizy zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu.

Oczyszczacz powietrza – co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym jest oczyszczacz powietrza. To przenośne urządzenie o kwadratowym bądź walcowatym kształcie, które ustawione w pomieszczeniu o swobodnym przepływie powietrza ma za zadanie je filtrować i eliminować różnego rodzaju zanieczyszczenia. W zależności od zastosowanej technologii i parametrów, jego funkcjonalności mogą się różnić. Najpopularniejsze są obecnie oczyszczacze, które działają w oparciu o 3-stopniową filtrację: filtry wstępne, filtry węglowe i HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air), których nazwa może nam się już dobrze kojarzyć z odkurzaczami. Zastosowane filtry mają wpływ na wydajność pracy urządzenia. Tego typu rozwiązania posiadają między innymi oczyszczacze powietrza Dyson. Profesjonalne urządzenia, które możesz mieć w swoim domu, mogą posiadać również inne funkcje, jak regulacja poziomu wilgotności powietrza, czy praca w trybie nocnym.

1. Zalety posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Oczyszczacz powietrza nie jest urządzeniem kłopotliwym. Praca urządzeń renomowanych marek jak np. oczyszczacz Dyson jest cicha i efektywna. Jeżeli wybierzesz odpowiedni oczyszczacz powietrza do swojego wnętrza, będziesz mógł zupełnie zapomnieć o jego obecności, podczas gdy będzie on wykonywał pracę na rzecz Twojego zdrowia. Przeczytaj, dlaczego warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

2. Neutralizowanie alergenów

Oczyszczacz będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami wziewnymi. Dobre urządzenie filtruje kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocza i zarodniki grzybów, które są przyczyną większości alergii. Dzięki wyeliminowaniu ich z powietrza, którym oddychasz, męczące objawy alergii mogą zmniejszyć się bądź całkowicie ustąpić. To lepsze rozwiązanie niż przyjmowanie doraźnych preparatów antyalergicznych.

3. Walka ze smogiem

Problem smogu jest bardzo powszechny. Mamy coraz większą świadomość na temat wpływu pyłów zawieszonych na nasze zdrowie. PM2.5 i PM10 to niewielkie cząsteczki, które z łatwością wchłaniane są przez organizm. W dużych aglomeracjach jest to znaczny problem środowiskowy. Jednak należy pamiętać, że w domu oddychamy tym samym powietrzem, co na zewnątrz.

4. Oczyszczanie z dymu papierosowego

Oczyszczacz powietrza jest rozsądnym rozwiązaniem dla osób przebywających w otoczeniu palaczy. Bierni palacze przyswajają dużą ilość toksycznych substancji zawartych w dymie papierosowym.

5. Nawilżanie powietrza

Niektóre urządzenia jak np. oczyszczacz Dyson posiadają funkcję nawilżania powietrza. Odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniu dobrze wpływa na samopoczucie, pomaga zwalczać problemy skórne, suchość spojówek i błon śluzowych szczególnie podczas choroby. Ma również korzystny wpływ na rośliny w pomieszczeniu.

Podsumowując, oczyszczacz powietrza jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przebywają małe dzieci i osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi natury immunologicznej, astmatycy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Avatar
Polecane artykuły
Reklama

Czy grzybicy pochwy można uniknąć?

Poznaj przyczyny powstawania grzybicy pochwy oraz sposoby, które pomogą Ci się chronić przed tym problemem.
Czytaj więcej
Reklama

Jak wybrać spacerowy wózek dziecięcy?

Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Czytaj więcej
Reklama

Holter jako uzupełnienie badań dla kobiet w ciąży

Choć zmiany w pracy serca ciężarnej kobiety często nie są powodem do niepokoju i są zjawiskiem naturalnym, które współwystępuje wraz z innymi zmianami w jej organizmie, warto pamiętać, że w tym okresie organ ten jest szczególnie obciążony, więc pojawienie się takich dolegliwości może ujawniać wystąpienie u danej pacjentki wady serca.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *