Reklama

Piniaty – modne atrakcje każdej imprezy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jest nie tylko urozmaiceniem kinderbalu, ale również ciekawą atrakcją wieczoru panieńskiego lub imprezy urodzinowej. Piniata kusi tym, co skrywa we wnętrzu, choć niełatwo się do niej dostać, co stanowi dodatkowy element zabawy. Przekonaj się, że gadżet jest idealnym dopełnieniem przyjęcia.

Choć w Polsce jest nową tradycją, cieszy się dużą popularnością. Ciekawy kształt zawieszonej na sznurku piniaty nie tylko może wpisywać się stylistycznie w dekoracyjny motyw imprezy, ale oprócz słodyczy zawierać inne niespodzianki, np. małe zabawki lub owoce. Na rynku znajdziesz różne formy piniaty – możesz również wykonać ją sam.

Piniata – słodki symbol latynoskiej kultury

Pierwsze piniaty odkrył Marco Polo, który podróżując do Chin, zauważył papierowe imitacje zwierząt, wypełnione nasionami – były one symbolem powitania Nowego Roku. Po spaleniu otrzymany popiół gwarantował szczęście przez kolejne 12 miesięcy. Zwyczaj zawitał do Europy w XIV wieku – piniaty były początkowo glinianym pojemnikiem, który miał nawiązywać do ananasa. W Hiszpanii pierwsza niedziela Wielkiego Postu stała się zabawą zwaną „Tańcem Piniaty”, a gliniane pojemniki wyróżniały kolorowe dekoracje.

Chrześcijańska symbolika tego produktu wywodzi się stąd, że piniata miała oznaczać szatana, który namawiał do grzechów. Osoba atakująca zawieszony pojemnik z zasłoniętymi oczami udowadniała swoją siłę w zwalczaniu zła, a słodycze i owoce, które wypadały ze środka, były nagrodą. Współcześnie zabawa zatraciła swoją religijną symbolikę i jest atrakcyjną rozrywką każdej imprezy. Pochodzi z Meksyku, gdzie zwyczaj jej rozbijania najbardziej się zakorzenił, stając się tradycją kultury tego kraju.

Piniata – ciekawy element zabawy

Papierowy pojemnik napełniony łakociami lub niewielkimi zabawkami jest zawieszany na sznurku, a solenizant przy pomocy dedykowanego kija próbuje ją rozbić. Nie wymaga to dużej siły, a jedynym utrudnieniem jest przepaska, jaką nosi osoba, która dokonuje uwolnienia tajemniczej zawartości. Piniaty, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Piniaty-283.html zachwycają ciekawym kształtem – są niezwykle kolorowe i przedstawiające wiele charakterystycznych postaci.

Warianty dedykowane dzieciom prezentują ulubionych superbohaterów lub zwierzęta, choć na rynku dostępne są także damskie szminki, samochody, serca czy owoce. Sprawdzą się podczas każdej imprezy dziecięcej i dedykowanej dorosłym. To zaskakujące atrakcje podczas ogrodowego party, kinderbalu czy zabawy noworocznej. Przede wszystkim jednak są ciekawym dodatkiem przyjęcia urodzinowego. Zanim solenizant rozbije piniatę, zawiąż mu oczy i okręć kilka razy w kółko, by utrudnić pracę jubilatowi i przedłużyć zabawę. Jeśli jest nim kilkuletni maluszek, możesz poluzować zasady gry i nie zasłaniać dziecku oczu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ron Lach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Avatar
Polecane artykuły
Reklama

Czy grzybicy pochwy można uniknąć?

Poznaj przyczyny powstawania grzybicy pochwy oraz sposoby, które pomogą Ci się chronić przed tym problemem.
Czytaj więcej
Reklama

Jak wybrać spacerowy wózek dziecięcy?

Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Czytaj więcej
Reklama

Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym omawiamy jego działanie i dokonujemy obiektywnej analizy zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *