Reklama

Piniaty – modne atrakcje każdej imprezy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jest nie tylko urozmaiceniem kinderbalu, ale również ciekawą atrakcją wieczoru panieńskiego lub imprezy urodzinowej. Piniata kusi tym, co skrywa we wnętrzu, choć niełatwo się do niej dostać, co stanowi dodatkowy element zabawy. Przekonaj się, że gadżet jest idealnym dopełnieniem przyjęcia.

Choć w Polsce jest nową tradycją, cieszy się dużą popularnością. Ciekawy kształt zawieszonej na sznurku piniaty nie tylko może wpisywać się stylistycznie w dekoracyjny motyw imprezy, ale oprócz słodyczy zawierać inne niespodzianki, np. małe zabawki lub owoce. Na rynku znajdziesz różne formy piniaty – możesz również wykonać ją sam.

Piniata – słodki symbol latynoskiej kultury

Pierwsze piniaty odkrył Marco Polo, który podróżując do Chin, zauważył papierowe imitacje zwierząt, wypełnione nasionami – były one symbolem powitania Nowego Roku. Po spaleniu otrzymany popiół gwarantował szczęście przez kolejne 12 miesięcy. Zwyczaj zawitał do Europy w XIV wieku – piniaty były początkowo glinianym pojemnikiem, który miał nawiązywać do ananasa. W Hiszpanii pierwsza niedziela Wielkiego Postu stała się zabawą zwaną „Tańcem Piniaty”, a gliniane pojemniki wyróżniały kolorowe dekoracje.

Chrześcijańska symbolika tego produktu wywodzi się stąd, że piniata miała oznaczać szatana, który namawiał do grzechów. Osoba atakująca zawieszony pojemnik z zasłoniętymi oczami udowadniała swoją siłę w zwalczaniu zła, a słodycze i owoce, które wypadały ze środka, były nagrodą. Współcześnie zabawa zatraciła swoją religijną symbolikę i jest atrakcyjną rozrywką każdej imprezy. Pochodzi z Meksyku, gdzie zwyczaj jej rozbijania najbardziej się zakorzenił, stając się tradycją kultury tego kraju.

Piniata – ciekawy element zabawy

Papierowy pojemnik napełniony łakociami lub niewielkimi zabawkami jest zawieszany na sznurku, a solenizant przy pomocy dedykowanego kija próbuje ją rozbić. Nie wymaga to dużej siły, a jedynym utrudnieniem jest przepaska, jaką nosi osoba, która dokonuje uwolnienia tajemniczej zawartości. Piniaty, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Piniaty-283.html zachwycają ciekawym kształtem – są niezwykle kolorowe i przedstawiające wiele charakterystycznych postaci.

Warianty dedykowane dzieciom prezentują ulubionych superbohaterów lub zwierzęta, choć na rynku dostępne są także damskie szminki, samochody, serca czy owoce. Sprawdzą się podczas każdej imprezy dziecięcej i dedykowanej dorosłym. To zaskakujące atrakcje podczas ogrodowego party, kinderbalu czy zabawy noworocznej. Przede wszystkim jednak są ciekawym dodatkiem przyjęcia urodzinowego. Zanim solenizant rozbije piniatę, zawiąż mu oczy i okręć kilka razy w kółko, by utrudnić pracę jubilatowi i przedłużyć zabawę. Jeśli jest nim kilkuletni maluszek, możesz poluzować zasady gry i nie zasłaniać dziecku oczu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ron Lach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Avatar
Polecane artykuły
Reklama

Jaką dekorację przygotować na 18 urodziny?

Planując organizację urodzin oczywiście szuka się pomysłu na to jak można to wydarzenie przygotować, by z jednej strony zadbać o doskonałą zabawę dla wszystkich, z drugiej zadbać o stworzenie takich warunków, w których goście będą się doskonale bawić. Takimi szczególnymi urodzinami są oczywiście te, gdy kończy się 18 lat i wchodzi się w dorosłość.
Czytaj więcej
Reklama

Motocykle elektryczne dla dzieci - prezent dla młodych fanów motoryzacji

Urodziny lub dzień dziecka to okazje zmuszające do wyszukiwania ciekawych prezentów dla dzieci. Ostatnimi czasu coraz popularniejszym podarunkiem stały się niewielki motocykle elektryczne przeznaczone dla najmłodszych. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na taki prezent.
Czytaj więcej
Reklama

Prezent na święta - jak wybrać idealny?

Święta Bożego Narodzenia to z pewnością jeden z piękniejszych okresów w roku dla każdego z nas. To właśnie wtedy mamy okazję spotkać się z całą rodziną i spędzić ze sobą wspólnie czas.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *