Reklama

Jakie akcesoria mogą być przydatne przy karmieniu dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Macierzyństwo jest dla każdej kobiety dużym wyzwaniem i codziennie stawia przed nową mamą kolejne trudności. Jednym z najważniejszych zadań matki jest karmienie swojego dziecka. Nie każda kobieta ma możliwość i ochotę na karmienie dziecka piersią, jednak nieważne w jaki sposób decydujesz się karmić swojego maluszka, potrzebne mogą okazać się pewne gadżety. Przekonaj się, jakie akcesoria ułatwiają karmienie dziecka.   

Laktator elektryczny  

Zdania na temat laktatora mogą być różne, ale z perspektywy mamy liczą się dwie rzeczy – to urządzenie przynosi ulgę i daje swobodę. Noworodek domaga się jedzenia mniej więcej co dwie do trzech godzin zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli karmisz wyłącznie piersią, oznacza to nie tylko nieprzespane noce, lecz także brak możliwości wyjścia z domu na dłuższą chwilę. Za pomocą laktatora możesz z łatwością odciągnąć nadmiar pokarmu i zostawić go na później, dzięki czemu w nocy to ojciec dziecka będzie mógł wstać, aby nakarmić maluszka. Laktator daje Ci także możliwość przygotowania dla dziecka mleka i wyjścia z domu na kilka godzin. Dzięki odciąganiu mleka z piersi możesz zrobić zapas pokarmu i wypić na przykład do kolacji lampkę wina bez ryzyka, że alkohol nie zdąży ulotnić się z organizmu przed kolejnym karmieniem.   

Wkładki laktacyjne   

Przy karmieniu piersią bardzo przydatne są także wkładki laktacyjne, które pochłaniają pokarm, jaki niekontrolowanie wydziela się czasem z piersi. Dzięki stosowaniu takich wkładek w biustonoszu, zapobiegniesz powstawaniu na bieliźnie i ubraniach zacieków z mleka, które trudno później doprać. Wkładki laktacyjne dają również komfort, ponieważ chłoną one wilgoć i pozostawiają skórę suchą. Zbyt długi kontakt z mokrą tkaniną może skutkować na przykład grzybicą piersi lub bolesnym podrażnieniem. 

Poduszka do karmienia  

Karmienie jest wyzwaniem zarówno dla mamy, jak i dla maluszka. Oboje muszą nauczyć się współpracować przy karmieniu, aby przebiegało ono sprawnie i bezboleśnie. Poduszki do karmienia w kształcie rogala lub długiego walca bardzo ułatwiają zadanie i mamie, i maleństwu, ponieważ zapewniają obu stronom wygodną pozycję i podparcie. Zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka, karmienie może być trudnym doświadczeniem i skomplikowanym procesem. Taki gadżet jest bardzo przydatny również ze względów bezpieczeństwa malucha. Dobre podparcie dla głowy i kręgosłupa jest niezwykle ważne, kiedy dziecko nie ma jeszcze kontroli nad ciałem i samodzielnie nie trzyma główki.  

Podgrzewacz do mleka  

Odciągnięte za pomocą laktatora mleko niestety szybko traci swoją temperaturę. Pokarm w temperaturze pokojowej może być mało atrakcyjny dla dziecka, przez co może ono niechętnie jeść. Jeśli chcesz przechowywać mleko przez dłużej niż 4 godziny, musi ono znaleźć się w lodówce, a po wyjęciu butelki z chłodziarki, pokarm jest stanowczo za zimny dla maluszka. Podgrzewanie mleka nie jest wcale taką prostą sprawą – zbyt wysoka temperatura pozbawi je bakterii probiotycznych i składników odżywczych, natomiast zbyt zimny pokarm może powodować problemy żołądkowe i ból gardła u dziecka. Specjalny podgrzewacz do mleka podniesie temperaturę butelki do idealnej wartości, dzięki czemu pokarm zachowa wszystkie wartości odżywcze i właściwości.  

Fot.: Lucy Wolski/unsplash.com

Włosomaniaczka i wielbicielka produkowania kosmetyków DIY. Od lat śledzi zmieniające się trendy modowe i makijażowe.
Aleksandra Nowak
Polecane artykuły
Reklama

Czy grzybicy pochwy można uniknąć?

Poznaj przyczyny powstawania grzybicy pochwy oraz sposoby, które pomogą Ci się chronić przed tym problemem.
Czytaj więcej
Reklama

Jak wybrać spacerowy wózek dziecięcy?

Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Czytaj więcej
Reklama

Poznaj 5 zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym omawiamy jego działanie i dokonujemy obiektywnej analizy zalet posiadania oczyszczacza powietrza w domu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *