Jak dbać o delikatną skórę niemowlęcia – wybieramy najlepsze kosmetyki
Pielęgnacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o delikatną skórę niemowlęcia – wybieramy najlepsze kosmetyki

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skóra niemowląt jest niezwykle delikatna, podatna na podrażnienia i stany zapalne, ponieważ nie tylko jest jeszcze bardzo cienka, ale nie posiada również odpowiedniej bariery ochronnej. Taką zdobywa dopiero po 3 roku życia dziecka. Jakie kosmetyki myjące do kąpieli wybierać i jak pielęgnować skórę najmłodszych każdego dnia? Dowiedz się już teraz.

Skład kosmetyków dla dzieci

Wybierając kosmetyki dla niemowląt, nie patrz na piękne opakowanie ani zapach, lecz priorytetem w tym zakresie zawsze powinien być ich skład. Kosmetyki dedykowane najmłodszym powinny być hipoalergiczne, dzięki czemu nie wywołują podrażnień, zaczerwienienia, świądu ani uczuleń. Nie mogą zawierać alkoholu, sztucznych barwników i aromatów. Powinny być pozbawione parabenów, silikonów, SLS, SLES, PEG. Najlepiej, jeśli zawierają wyciągi roślinne i nie są testowane na zwierzętach. Właśnie takie są kosmetyki dla niemowlaka ze sklepu Cocoshki. Pamiętaj, aby wybierać je również, uwzględniając rodzaj skóry dziecka czy problemy skórne, jakie mają być zniwelowane.

Właściwości kosmetyków dla dzieci

Z łatwością znajdziesz kosmetyki organiczne do skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, na ciemieniuchę czy dla dziecka, które boryka się z Atopowym Zapaleniem Skóry. Większość tych z najlepszej jakości składem przeznaczona jest dla maluchów już od pierwszego dnia ich życia.

Wybieraj kosmetyki zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli łagodny żel myjący do mycia ciała, szampon do delikatnych włosków i skóry głowy, płyny do kąpieli, a także środki do pielęgnacji skóry, takie jak kremy, balsamy i specjalne środki kosmetyczne na odparzenia.

Rola emolientów w zakresie codziennej pielęgnacji skóry niemowlęcia

Za podrażnienie skóry niemowląt odpowiada brak naturalnej bariery ochronnej skóry oraz jej znaczne przesuszenie. Emolienty są kosmetykami dedykowanymi, dzięki którym takim stanom udaje się skutecznie zapobiegać. To preparaty, które chronią skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Na rynku dostępne są w różnej postaci kremów, emulsji, balsamów czy płynów do kąpieli. 

Jakich błędów unikać podczas codziennej pielęgnacji skóry niemowląt?

Przede wszystkim nie wykorzystuj kosmetyków o złym składzie ani preparatów dla osób dorosłych. Nie stosuj środków kosmetycznych o konkretnym przeznaczeniu bez potrzeby. Przykładem może być stosowanie na skórę środków antyseptycznych, kiedy ta nie jest uszkodzona albo kremów na odparzenia, jeśli takie nie występują.

Zawsze chroń skórę małego dziecka przed działaniem silnych promieni słonecznych. W ramach codziennej pielęgnacji skóry wykorzystuj nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale zwracaj też uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest ubranko niemowlęcia. Najlepiej sprawdza się bawełna organiczna, bambus i muślin. Wszelkie elementy garderoby powinny być odpowiednio dobrane do warunków pogodowych, skóra dziecka nie może być przegrzewana, co prowadzi do potliwości i problemów skórnych ani też nadmiernie wychładzana.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co założyć na chrzest? 3 propozycje dla mamy
Co założyć na chrzest? 3 propozycje dla mamy
Każda mama chce ładnie wyglądać na chrzcie swojego dziecka. Jej strój powinien być jednak także wygodny, przecież maleństwo wymaga ciągłej uwagi i opieki. Sprawdź, co warto założyć.
Dlaczego warto pić w ciąży miętową herbatę?
Dlaczego warto pić w ciąży miętową herbatę?
Miętowa herbata powinna trafić na kuchenną półkę przyszłych mam. Dlaczego? Sprawdźcie!
Jak radzić sobie z samotnością podczas ciąży?
Jak radzić sobie z samotnością podczas ciąży?
Siedzenie przez kilka miesięcy w domu, nuda, sprawiają, że pogarsza się kondycja psychiczna ciężarnej. Jak więc poradzić sobie z nudą i brakiem towarzystwa? Sposobów jest wiele!
Ostatnie wpisy