Reklama

Czym kierować się przy wyborze kokonu dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kokony dla maluchów są znane w Skandynawii już od kilkudziesięciu lat. W naszym kraju dopiero zaczynają się cieszyć się popularnością. Produkt ten ma kształt pontonu i składa się z materaca otoczonego miękkimi bokami. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia maluchowi spokojny sen, ułatwia opiekę oraz chroni przed zgnieceniem. Dzięki temu rodzice chętnie wybierają i polecają ten produkt.

Jaki materiał wybrać?

Na naszym rynku znajdziemy szeroki asortyment tych produktów. Dzięki temu możemy wybrać kokon dla dziecka według własnych upodobań. Kokony różnią się między sobą między innymi krojem, materiałem i samą konstrukcją. Wybierając ten produkt dla malucha warto wziąć pod uwagę materiał z jakiego został zrobiony. Należy pamiętać, że nasze dziecko będzie w nim spędzać kilkanaście godzin dziennie. Dlatego tkanina, którą będzie wyłożony ten produkt musi zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Najlepsze będą oczywiście tkaniny naturalne czyli bawełna, len i wiskoza bambusowa.

W trosce o zdrowie dziecka

W jaki sposób należy dbać o czystość kokonu dla dziecka? Najlepszym rozwiązaniem jest pranie w pralce razem z materacykiem. Takie rozwiązanie zapewni kompleksowe wyczyszczenie wszystkich elementów produktu. Jeśli poddamy kokon regularnemu procesowi prania, to będziemy mieć pewność, że całość jest absolutnie czysta i bezpieczna dla malucha. Jest to jedyny sposób na usunięcie resztek pokarmowych i uniknięcie rozwoju bakterii, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Jeśli kokon dla dziecka ma być praktyczny, to warto wybierać taki produkt, który można prać w całości, zarówno poduszkę, pościel jak i kołderkę. Całościowe pranie posiada również tę zaletę, że można kokon przekazać kolejnemu dziecku.

Odpowiedni rozmiar

Przy wyborze kokonu dla dziecka nie powinniśmy się kierować zasadą – im większy, tym lepszy. Produkt ten zazwyczaj będzie wykorzystywany przez pierwsze sześć miesięcy życia naszego maleństwa. Jego zadaniem jest otulenie malca by czuł się bezpiecznie, jak w matczynym brzuchu. Roczniak już tego nie potrzebuje, więc nie ma sensu kupować kokonu na wyrost. Zbyt obszerny produkt nie spełni swego zadania. Warto też pamiętać, że kokon dla dziecka ma za zadanie ochronić malucha przed zgnieceniem podczas wspólnego spania z rodzicami. Z tego powodu nie może być zbyt obszerny, gdyż zajmowałby zbyt wiele miejsca na łóżku. W takich warunkach nie będzie wygodnie dla malucha, a tym bardziej jego rodziców. Należy przyjąć, że optymalny rozmiar kokonu powinien być dostosowany do malca w 7 lub 8 miesiącu życia.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Avatar
Polecane artykuły
Reklama

Depilacja laserowa – bezpieczna i przebadana metoda usuwania owłosienia

Kluczem w funkcjonowaniu depilacji laserowej jest dobór światła, które pada na skórę w celu jej ogrzania, a następnie uszkodzenia cebulek włosowych.
Czytaj więcej
Reklama

Czy grzybicy pochwy można uniknąć?

Poznaj przyczyny powstawania grzybicy pochwy oraz sposoby, które pomogą Ci się chronić przed tym problemem.
Czytaj więcej
Reklama

Jak wybrać spacerowy wózek dziecięcy?

Wybieranie wózka dziecięcego może wydawać się nieco trudne. Na rynku mamy wiele modeli wózków dziecięcych, nie tylko spacerowych, ale także głębokich. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innego wózka.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *