Dla mamy

Jak ujędrnić brzuch po porodzie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Brzuch po porodzie często nie wygląda najlepiej. Co zrobić, by był jędrny i dobrze się prezentował?

Wiele kobiet po porodzie zmaga się z kompleksami. Nie ma co się dziwić, ich sylwetka odbiega od tej sprzed ciąży. Obwisła skóra na brzuchu, często cellulit i nadprogramowe kilogramy. Do tego zmęczenie związane z opieką nad noworodkiem. To wszystko nie wpływa dobrze na kobiecą psychikę. Warto jednak podjąć starania, by ujędrnić obwisłą skórę.

Co się dzieje z brzuchem kobiety po urodzeniu dziecka?

Gdy potomek przyjdzie na świat, wówczas macica dość szybko wraca do stanu sprzed ciąży. W organizmie zachodzi wtedy wiele zmian i procesów. I to dość nagłych, gdyż po porodzie macica waży 1 kg, a po tygodniu od tego czasu o połowę mniej. Podczas połogu macica maleje około 1 cm dziennie. Zaledwie po upływie 6 tygodniu osiąga już swoją standardową wielkość, która wynosi od 50 do 100 g.

Tuż po porodzie kobieta traci zazwyczaj około 5–6 kg masy ciała. W ciągu najbliższych dni dochodzą kolejne kilogramy, związane głównie z utratą płynów. Skóra jednak nie nadąża za tym wszystkim, przez co w wielu przypadkach niezbyt estetycznie zwisa, jest niezbyt jędrna i pomarszczona. 

Zabiegi ujędrniające brzuch:

Radiofrekwencja 

Panie, które chcą dość szybkich efektów, mogą skorzystać z pomocy medycyny estetycznej i fal radiowych. Kilka zabiegów radiofrekwencji, które polegają na użyciu promieniowania elektromagnetycznego, przyczynia się do drgań cząsteczek w tkance, a co za tym idzie, produkcji i gromadzenia ciepła. Dzięki temu włókna kolagenowe są znacznie bardziej napięte. Dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu.

Liposukcja laserowa

Popularnym zabiegiem stosowanym przez młode mamy jest liposukcja laserowa. Jest to mechaniczne usuwanie tkanki tłuszczowej przy użyciu promieniowania laserowego. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

Laser frakcyjny

Pomóc może też użycie lasera frakcyjnego, który wykorzystuje fototermolizę. Dzięki konwersji energii świetlnej w ciepłą oraz podgrzaniu tkanek dochodzi do ich pobudzenia. To zaś przyczynia się do ich odnowy.

Domowe sposoby na ujędrnienie skóry

Zabiegi medycyny estetycznej przynoszą efekty szybko, jednak są dość kosztowne. Dlatego wiele kobiet stawia na domowe sposoby. 

Pomóc powrócić do sylwetki sprzed ciąży mogą regularne ćwiczenia. Nie tylko brzuszki, ale w też jakakolwiek inna aktywność fizyczna. Warto postawić też na długie spacery z wózkiem, a nawet jogging. Trzeba jednak mieć na uwadze, że po cesarskim cięciu konieczne jest odczekanie, zanim zacznie się ćwiczyć. Dobrym pomysłem jest też skonsultowanie tego z lekarzem prowadzącym, który stwierdzi, czy nasz organizm zregenerował się na tyle, że można zacząć uprawiać jakikolwiek sport. 

Pomóc mogą też masaże olejkami, w drogeriach czy aptekach można znaleźć specjalistyczne olejki ujędrniające skórę. Bardzo ważne jest, by robić to regularnie – najlepiej rano i wieczorem.

Pomocna może być także dieta. Powinna być zdrowa, bogata w witaminy i minerały. Na talerzu warto, by codziennie znalazło się dużo warzyw i owoców.

Zdj. główne: Eugene Chystiakov/unsplash.com

Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonatka zagadnień beauty. Uwielbia śledzić branżę modową i kosmetyczną. Miała okazję robić opisy dla wielu znanych marek. Prywatnie - mama dwójki urwisów, z którymi uwielbia odkrywać świat na nowo!
Justyna Fiedoruk
Polecane artykuły
Dla mamyPielęgnacja

W jaki sposób kolagen rybi będzie oddziaływał na nasz organizm?

Niejednokrotnie wskazywano na to, że to właśnie kolagen rybi może okazać się o wiele bardziej efektywnym wsparciem naszego organizmu. Jak będzie on na niego oddziaływał?
Czytaj więcej
Dla mamyPielęgnacja

Jak zapobiegać nadmiernemu poceniu się w ciąży? 3 skuteczne sposoby

Walczysz z nadmierną potliwością w ciąży i szukasz sprawdzonego sposobu, jak sobie z tym poradzić? Poznaj nasze propozycje!
Czytaj więcej
Dla mamyPielęgnacja

W trakcie ciąży mogą się pojawiać na skórze plamy. Jak się ich pozbyć?

Chcesz pozbyć się przebarwień, które pojawiły się na Twojej skórze podczas ciąży? To możliwe! Sprawdź, z jakich metod możesz skorzystać.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *