Lifestyle

Pomysły na aktywny czas spędzony z dzieckiem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli wychowujesz gromadkę dzieci, musisz zadbać o ich czas wolny. Najlepiej, aby spędziły go w aktywny i kreatywny sposób.

Zabawa na świeżym powietrzu 

Jeśli jesteś rodzicem lub spędzasz dużą ilość czasu z najmłodszymi, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak szybko potrafią się nudzić. Dlatego twoim zadaniem, jako osoby starszej, jest pokazanie im ciekawych gier i zabaw, którymi wypełnią swoje wolne chwile. W ciepłe dni warto zabrać je na świeże powietrze. Aktywność fizyczna, która sprawdzi się na dworze to: 

  • puszczenia wielkich mydlanych baniek;
  • budowanie domku na drzewie; 
  • oglądanie spadających gwiazd; 
  • pikniki w plenerze; 
  • puszczanie latawca; 
  • skakanie przez skakankę lub gumę;
  • gra w klasy; 
  • zabawa w chowanego. 

Są to bardzo proste zabawy, które na pewno pamiętasz również ze swojego dzieciństwa. Ich zaletą jest fakt, że nie wymagają nakładu finansowego, są całkowicie darmowe. Wystarczy trochę kreatywności, odrobinę czasu i chęci. Rowery biegowe dla dzieci to kolejny ciekawy pomysł na aktywne spędzenia czasu z dzieckiem. Dzięki nim w ciepłe dni możesz z całą rodziną jechać na wycieczkę krajoznawczą. 

Zabawy z dzieckiem w domu 

Chłodne dni uniemożliwiają zabawę na dworze. Wtedy trzeba zagospodarować czas dzieci w domu. Jest to o tyle trudniejsze zadanie, ponieważ znają one każdy jego kąt. Zabawa w chowanego w czterech ścianach szybko może okazać się nudna dla najmłodszych, ponieważ znać będę każdą twoją kryjówkę. Jak zatem zająć aktywnie twoje dziecko? 

Możesz pomyśleć nad zabawą z kolorowankami. Rozbudzisz wtedy kreatywność najmłodszych i pozwolisz mu na wypracowanie swojej ręki. Nie musi ograniczać się to tylko do kredek. Użyjcie brokatu, plasteliny lub mazaków  Gry planszowe czy karciane zaangażują do zabawy całą rodzinę, co gwarantuje radość i uśmiech dziecka. 

Zabawy w chłodne i zimowe dni nie muszą ograniczać się tylko do siedzenia w domu. Warto pomyśleć nad ciekawymi miejscami, w których dziecko będzie mieć możliwość poznania czego nowego, lub po prostu zabawy. Takimi miejscami są parki trampolin, sale zabaw czy parki nauki. Wybór będzie zależeć od wieku dziecka i miejscowości, w której mieszkacie. 

Można wspomóc się również stronami takimi jak https://atrakcje.pl/, na której znajdziesz już gotowe inspiracje na aktywny czas spędzony z dzieckiem. Pamiętaj, że danie dziecku telefonu czy tabletu nie rozwiąże problemu. Lepiej zaangażować go w ciekawą zabawę lub wycieczkę, niż posadzić na kanapie z elektroniką w ręku. 

Fot.: Vitolda Klein/unsplash.com

Na co dzień psia mama. Hobbystycznie wykonuje manicure hybrydowy, a popularne drogerie kosmetyczne mogą być jej drugim domem.
Natalia Rozmiarek
Polecane artykuły
Lifestyle

Co oznacza, że kosmetyki są eko?

Każdego dnia wykorzystujemy wręcz dziesiątki kosmetyków. Te oczywiście zawierają składniki korzystne dla naszej cery, czy też innych elementów naszego ciała. Nie zawsze są one jednak ekologiczne i ich pozyskiwanie czy produkowanie może być niekorzystne dla środowiska. Po czym więc poznać, że kosmetyki są eko i dlaczego warto z nich korzystać?
Czytaj więcej
Lifestyle

Eleganckie prezenty na Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Jest to czas, kiedy mężczyźni wręczają upominki bliskim sobie paniom. Jakie prezenty będą najlepszym i na pewno trafionym pomysłem?
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak ubrać noworodka, jeśli wychodzimy ze szpitala zimą?

Rodzisz zimą i chcesz wiedzieć, czego będziesz potrzebować podczas pierwszej podróży z noworodkiem do domu? Oto nasze porady!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *