Lifestyle

Oto kilka prostych zasad, które powinny być przestrzegane przez wszystkich odwiedzających niemowlę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się dziecka to dla każdego młodego rodzica duża zmiana w życiu, do której trzeba się przystosować. Zmienia się również życie towarzyskie.

Przyjaciołom lub komuś z rodziny urodziło się dziecko i chcesz je jak najszybciej poznać?

Po pierwsze, nie wpadaj z niezapowiedzianą wizytą. Zapytaj, kiedy będzie odpowiednia pora. Kiedy nie dostaniesz szybko odpowiedzi lub będzie ona nieco wymijająca nie odbieraj tego źle. Jeżeli już uda ci się umówić na wizytę, to wpadnij chociaż na chwilę. Z pewnością wszystko było już dla ciebie przygotowane.

Po drugie, zachowuj odpowiednią higienę. Zaraz po wejściu umyj ręce. Jeżeli czujesz, że jesteś przeziębiony, odwołaj lub przełóż wizytę. Jest to bardzo ważne nie tylko w czasie pandemii.

Pamiętaj, że młodzi rodzice mogą nie być wyspani. Nie przeciągaj swojej wizyty. Nie oczekuj również specjalnego traktowania. Wręcz przeciwnie, na pewno wszystkim będzie miło, jeśli to ty przyniesiesz ze sobą ciasto i zaproponujesz zrobienie herbaty.

Kolejną ważną rzeczą jest twoje podejście do samego dziecka. Nie domagaj się trzymania niemowlęcia. Zwłaszcza gdy śpi, rób wszystko tak, aby się nie obudziło. Gdy nie śpi, zawsze zapytaj czy możesz je podnieść, przytulić, ponosić. Jeżeli rodzic się zgodzi, to wtedy też poinstruuje cię, w jaki sposób powinno się to zrobić.

Wszyscy rodzice są przekonani, że ich maleństwo jest najpiękniejszym, najsłodszym, najbardziej niesamowitym dzieckiem, jakie kiedykolwiek się urodziło. Zawsze dobrze jest, gdy inni ludzie to potwierdzają i mówią miłe rzeczy o ich dziecku.

Młodzi rodzice często mówią o członkach rodziny, przyjaciołach czy nawet sąsiadach i przypadkowych osobach, udzielających im rad o które nie proszą. Może to powodować ze strony rodziców frustrację lub nawet doprowadzić do konfliktu. Zamiast niechcianych porad, wspieraj swoich przyjaciół czy rodzinę, zaproponuj zrobienie zakupów lub wyprowadzenie psa na spacer. Nawet jeżeli nie skorzystają z oferty, będzie to odebrane pozytywnie. Zawsze jest dobrze mieć kogoś, na kogo można liczyć w awaryjnej sytuacji.

Przeczytaj też: 6 książeczek dla dzieci, które warto maluchowi przeczytać na dobranoc

Zdjęcie główne: Aditya Romansa/ unsplash.com

Pisze o zdrowym stylu życia i pielęgnacji. W tematykę produktów naturalnych zagłębia się od dawna. Dysponuje minimalistyczną kosmetyczką.
Julia Słapek
Polecane artykuły
Lifestyle

Wakacyjne książki dla mamy - sprawdź, co poleca redakcja

Mamy w wolnych chwilach także lubią zrelaksować się przy książce. Może to być poradnik, powieść, a nawet erotyk. Sprawdzamy, najlepsze publikacje, po które warto sięgnąć szczególnie latem!
Czytaj więcej
Lifestyle

Gdzie warto udać się z dzieckiem na wakacje? Oto 5 pełnych atrakcji miejsc w Polsce

Sezon wakacyjny w pełni, a Ty zastanawiasz się, gdzie udać się na wypoczynek z dziećmi? Zobacz nasze propozycje!
Czytaj więcej
Lifestyle

W jaki sposób chronić dziecko przed insektami i co zrobić, gdy dojdzie do ukąszenia?

Zastanawiasz się, jak chronić dziecko przed insektami? Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny, aby nic nie popsuło Wam urlopu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *