Lifestyle

Jak stworzyć w szkole przyjazne miejsce do nauki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przygotuj wyprawkę szkolną dla dziecka, która sprawi, że Twoja pociecha odnajdzie przyjemność w chodzeniu na lekcje i nauce w domu. W artykule prezentujemy kilka sposobów, które mogą w tym pomóc. 

Dzieci spędzają w szkole nawet osiem godzin dziennie, do czego dochodzi jeszcze czas, który należy przeznaczyć na zajęcia dodatkowe, przygotowanie do lekcji i odrobienie zadań domowych. Warto zrobić wszystko, co możliwe, żeby umilić dziecku chodzenie na zajęcia i pokazać mu, że edukacja ma wiele zalet.

Wyposażenie do szkoły

Warto podkreślić, że wyposażenie dla szkoły nie zawsze jest spełnieniem marzeń ucznia i rodzica. Chociaż rodzic zwykle nie ma wpływu na stan ławek i pomocy dydaktycznych w szkole, to może wyposażyć dziecko w wygodny plecak, kolorowe i estetyczne zeszyty i akcesoria, a także śniadaniówkę, która będzie umilała dziecku czas przerwy. Warto, aby w szkolnym piórniku znalazły się podstawowe akcesoria piśmiennicze, ale również kolorowe karteczki i długopisy, które będą sprzyjały nauce, wzmacniały procesy zapamiętywania oraz sprawiały, że notatki z lekcji będą bardziej przejrzyste i czytelne dla dziecka. Warto na początku roku wyposażyć pociechę w akcesoria artystyczne, które przydadzą się na zajęciach plastycznych oraz przy wykonywaniu różnych szkolnych projektów. Dobrze, jeśli w biurku dziecka znajdą się bloki rysunkowe, teczka na szkolne prace, pastele, farby i kredki. Na rynku dostępne są różne gotowe komplety i zestawy kreatywne.

Kolorowa śniadaniówka, a więc pojemnik na przechowywanie jedzenia, sprawdzi się dużo lepiej od zwykłych torebek foliowych. Wybierz model z przegródkami, który pomieści zarówno kanapki, owoce oraz coś słodkiego na deser. Uzupełnieniem śniadaniówki, z ulubionym bajkowym bohaterem Twojego dziecka, będzie bidon na napój albo butelka filtrująca wodę. Nie należy zapomnieć również o atrakcyjnym wizualnie i funkcjonalnym worku na strój gimnastyczny. Sam strój sportowy powinien być uszyty z wysokogatunkowych materiałów, aby był przewiewny i przyjemny dla delikatnej skóry dziecka.

Domowa strefa nauki 

Warto stworzyć dziecku także ergonomiczne miejsce do nauki w domu. Należy zaaranżować w pokoju dziecka kąt do nauki, który umożliwi długie siedzenie przy biurku. Najlepiej jeśli biurko zostanie ustawione przy oknie, aby zapewnić dostęp do naturalnego światła. O udanej aranżacji pokoju dla ucznia świadczy nie tylko odpowiedni wybór mebli. Jest to także optymalna organizacja miejsca do pracy. Przestrzeń wokół biurka powinna być uporządkowana, żeby nie rozpraszać uwagi dziecka. Pomocne do nauki będą różnego rodzaju akcesoria oraz materiały dydaktyczne. Warto powiesić na ścianie mapę kosmosu albo Polski oraz tabliczkę mnożenia. Kolorowe książki, słowniki i atlasy świata zmotywują pociechę do odrabiania zadań domowych, a także eksploracji nowych tematów i poszerzania szkolnej wiedzy.

Dobrym pomysłem jest również powieszenie w pokoju dziecka tablicy korkowej albo suchościeralnej, na której można umieścić plan lekcji, listę zadań domowych oraz obowiązki dziecka. Aby uatrakcyjnić Twojemu podopiecznemu naukę, wprowadź system nagradzający dziecko za jego osiągnięcia. Postęp możesz śledzić przy pomocy motywujących naklejek. Szeroki wybór nalepek papierowych i foliowych o dowolnym kształcie i wzorze oferuje sklep z naklejkami Naklejkon.pl.

Zdj. główne: note thanun/unsplash.com

Magistrantka sztuki pisania. Miłośniczka eksperymentów z makijażem i koreańskiej pielęgnacji. W modzie stawia na klasykę i minimalizm.
Polecane artykuły
Lifestyle

Droga do zdrowia: Odkryj tajniki życia zdrowego i aktywnego

Droga do zdrowia: Odkryj tajniki zdrowego i aktywnego życia. Zdrowie to klucz do pełni szczęścia i satysfakcji!
Czytaj więcej
Lifestyle

Co oznacza, że kosmetyki są eko?

Każdego dnia wykorzystujemy wręcz dziesiątki kosmetyków. Te oczywiście zawierają składniki korzystne dla naszej cery, czy też innych elementów naszego ciała. Nie zawsze są one jednak ekologiczne i ich pozyskiwanie czy produkowanie może być niekorzystne dla środowiska. Po czym więc poznać, że kosmetyki są eko i dlaczego warto z nich korzystać?
Czytaj więcej
Lifestyle

Eleganckie prezenty na Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Jest to czas, kiedy mężczyźni wręczają upominki bliskim sobie paniom. Jakie prezenty będą najlepszym i na pewno trafionym pomysłem?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *