Lifestyle

Co oznacza, że kosmetyki są eko?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdego dnia wykorzystujemy wręcz dziesiątki kosmetyków. Te oczywiście zawierają składniki korzystne dla naszej cery, czy też innych elementów naszego ciała. Nie zawsze są one jednak ekologiczne i ich pozyskiwanie czy produkowanie może być niekorzystne dla środowiska. Po czym więc poznać, że kosmetyki są eko i dlaczego warto z nich korzystać?

Kosmetyki eko — co to oznacza, po czym je poznać?

Mogłoby się wydawać, że nazwa kosmetyk eko jest używana w sposób dość luźny i nie ma żadnych regulacji dotyczących tego, jakie kosmetyki można określić tym mianem. Tak jednak nie jest. W rzeczywistości aby móc reklamować kosmetyk jako ekologiczny trzeba spełnić pewne uwarunkowania. Dotyczą one jednak nie odgórnych wymagań prawnych ustalonych przez ustawodawcę, a wymagań, które ustaliły firmy wystawiające certyfikaty. 

Certyfikatów, które mówią o tym, że jakiś kosmetyk jest ekologiczny znajdziemy całkiem sporo. Taką certyfikacją zajmują się takie organizacje jak ECOCERT, GDIH, COSMEBIO, SOIL ASSOCIATION, COSMOS, czy też NaTrue. Najlepsze certyfikaty wymagają tego, by kosmetyk naturalny zawierał aż 95% składników takiego pochodzenia. 

Znajdziemy też jednak certyfikaty, w których wymagane jest tylko co najmniej 70% składników pochodzenia naturalnego. To jednak determinuje nam tylko to, jakie kosmetyki są naturalne, a nie eko. Za kosmetyki eko najlepiej uznawać te, które oczywiście są tworzone ze składników pochodzenia naturalnego. Trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, jaką jest wpływ na środowisko. 

Kosmetyk eko powinien być więc ze składników pochodzenia naturalnego, których pozyskanie i wykorzystanie w celu stworzenia kosmetyku nie ma dużego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Do tego bardzo dobrze, gdy kosmetyki eko są też oferowane w ekologicznych opakowaniach, które zawierają jak najmniej tworzyw sztucznych i nadają się do recyklingu. W ten sposób kosmetyk na praktycznie każdym etapie swojego istnienia nie jest obciążeniem dla środowiska naturalnego. Sporo o kosmetykach eko można się dowiedzieć na przykład na stronie jestemeko.eu.

Dlaczego warto wykorzystywać kosmetyki eko?

Powody, które sprawiają, iż warto wykorzystywać kosmetyki eko, są całkiem proste. Chodzi to oczywiście o troskę o otaczające nas środowisko naturalne. Globalne ocieplenie jest faktem i w dzisiejszych czasach warto robić jak najwięcej, by spowolnić jego pogłębienie. Jednym ze sposobów na to może być właśnie zmiana swoich kosmetyków tak, by wykorzystywać jak najwięcej kosmetyków eko w trakcie codziennej pielęgnacji, które znajdziesz między innymi na stronie jestemeko.eu.

Kosmetyki eko są ponadto często bardzo dobre, gdy mowa o ich najważniejszym zastosowaniu. Dzięki dużej zawartości składników naturalnych potrafią być naprawdę korzystne na przykład dla cery, która zyska naturalne odżywienie i nie będzie bombardowana sztucznymi związkami, które na dłuższą metę będą miały na nią negatywny wpływ. Chcesz dowiedzieć się więcej o kosmetykach eko? Sprawdź stronę jestemeko.eu.

Fot.: Kier in Sight/unsplash.com

Polecane artykuły
Lifestyle

Jak personalizowane obrazy na płótnie mogą odmienić wygląd twojego biura?

Poznaj, w jaki sposób personalizowane obrazy na płótnie mogą wprowadzić kreatywną atmosferę do twojego biura i zainspirować twoją drużynę do jeszcze większej wydajności.
Czytaj więcej
Lifestyle

Nauka pływania dla dzieci: Zabawy i techniki kształtujące małych mistrzów

W tym artykule zaprezentujemy różnorodne techniki i metody nauczania, które pomogą maluchom stać się małymi mistrzami pływania.
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak nauczyć nastolatkę dbać o swoje zdrowie intymne?

W tym artykule przyjrzymy się kilku ważnym nawykom, które warto wpoić nastolatkom, aby wspierać ich zdrowie intymne.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *