Zdrowie

Ciało po ciąży – dlaczego wciąż jest to temat tabu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gwiazdy i celebrytki prześcigają się w wstawianiu na swoje profile w mediach społecznościowych idealnego ciała zaraz po porodzie. Płaski brzuch, brak widocznych rozstępów i jędrna skóra, niestety nie tak wygląda ciało każdej mamy po porodzie. Pierwsze o czym powinnaś pamiętać, to to, że jesteś bohaterką, która 9 miesięcy nosiła dziecko pod sercem, a później wydała je na świat. Ciało po porodzie się zmieni i najwyższy czas, aby zacząć mówić o tym głośno.

Większość kobiet widzi dużą różnicę między swoim ciałem przed i po porodzie. Dużą rolę w procesie zmian odgrywa genetyka, dlatego nie mamy często wpływu na to jak będzie wyglądać metamorfoza. Ważną częścią bycia mamą jest nauka akceptacji swojego ciała i wyglądu. To, że masz malutkie dziecko nie powinno wpływać na twoje poczucie własnej wartości oraz atrakcyjności. Insta mamy coraz częściej publikują zdjęcia swojego ciała po porodzie bez filtrów i upiększaczy, pokazują również we wpisach, jak trudne i wymagające bywa macierzyństwo. To fantastyczny sposób, aby okazać wsparcie innym kobietom, które ciągle porównują się z idealnymi ciałami czy perfekcyjnie prowadzonymi domami.

Brzuch po ciąży nie zawsze wygląda idealnie

Sarah Nicole Landry to blogerka, która ma blisko 2 miliony obserwatorów na Instagramie. Jest mamą, która nie boi się pokazywać prawdziwego oblicza swojego ciała. Sama podkreśla, że w pełni akceptuje swoje ciało i głośno mówi o tym, że social media mogą być bardzo dołujące, dla mam które nie wpisują się w kanon promowany przez celebrytki. Warto pamiętać, że każda kobieta ma inne ciało, które inaczej regeneruje się i może wyglądać inaczej. Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu, więc młode mamy powinny być raczej podziwiane i doceniane, a nie oceniane przez pryzmat tego, jak szybko udało im się wrócić do formy.

Przeczytaj też: “Gdyby gwiazdy pokroju Beyoncé opowiadały o tym otwarcie, nie musiałabym tego robić” – o tym, dlaczego poród to wciąż temat tabu opowiada mama dwumiesięcznego Stasia

Zdjęcie główne: Anete Lusina/ pexels.com

Specjalista od spraw kreatywnego marketingu. Uwielbia naturalne kosmetyki, zwłaszcza te z małych drogerii i manufaktur. Zna wiele technik pielęgnacyjnych, które sprawiają, że twarz i ciało wyglądają rewelacyjnie. Żadna nowość w świecie kosmetyków nie umknie jej uwadze.
Anna Sacharewicz
Polecane artykuły
CiążaZdrowie

Depresja poporodowa i w ciąży. Skąd się bierze, jak się objawia i jak się ją leczy?

Czytaj więcej
CiążaZdrowie

Ile razy i jak często można podchodzić do zapłodnienia in vitro?

Nieudana próba in vitro potrafi rozczarować. Niestety, taka sytuacja zdarza się dość często. Dowiedz się, jak postępować w takiej sytuacji.
Czytaj więcej
PielęgnacjaZdrowie

Zapalenie piersi to problem, który dotyka wiele młodych mam. Co warto o nim wiedzieć?

Zmagasz się z zapaleniem piersi? Sprawdź, w jaki sposób powinnaś postępować, aby jak najszybciej zażegnać problem, który dotyka wiele młodych mam.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *