CiążaWyprawka

Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to z pewnością wyjątkowy moment w życiu każdego rodzica. Jest to także okres przygotowań do powitania nowego członka rodziny. Jednym z elementów, o których należy wtedy pamiętać, jest wybór łóżeczka. Jak jednak wybrać idealnie miejsce do spania dla niemowlaka? Podpowiadamy!

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wybierając łóżeczko dla swojego maluszka, należy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Pod tym względem najlepsze będzie najbardziej tradycyjne drewniane łóżeczko ze szczebelkami. Wyjątkowo istotne jest oczywiście, aby w łóżeczku nie było żadnych drzazg, wystających śrubek i innych niewykończonych elementów. Musi być ono wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są w pełni gładkie. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo łóżeczka dla Twojego niemowlaka, możesz także zdecydować się na różnego rodzaju akcesoria takie jak ochraniacz do łóżeczka warkocz, na przykład ochraniacz do łóżeczka niebieski, który znajdziesz na stronie emizu.pl.

Zadbaj o zmysły swojego niemowlaka

Ogromną rolę w rozwoju malucha mają jego zmysły. Pamiętaj, że niemowlę bardzo intensywnie odczuwa zapachy, dlatego też łóżeczko nie może być pokryte żadną farbą lub lakierem o mocnym, drażniącym zapachu. Bardzo istotny jest także zmysł dotyku. Zadbaj wiec, by łóżeczko dla Twojej pociechy było wykonane z gładkich, łagodnie zakończonych elementów. Postaraj się również, aby w środku znajdowały się przyjemne w dotyku materac, pościel, kocyk i zabawki. Nie można także zapomnieć o kolorze łóżeczka. Powinno być ono w delikatnych, stonowanych barwach, na przykład bieli, szarości lub beżu. Dzięki temu maluszek nie będzie narażony na nadmiar bodźców, które mogą spowodować płaczliwość i kłopoty z zasypianiem.

Gdzie postawić łóżeczko?

Ważną kwestią jest także to, gdzie postawić łóżeczko dla niemowlaka. Powinno ono stać w cichym i spokojnym miejscu, aby sen maluszka nie był zakłócony bodźcami z zewnątrz. Pamiętaj także, że łóżeczko nie może być ustawione w pobliżu okna lub kaloryfera, aby niemowlakowi nie było zbyt ciepło lub zbyt zimno. Ponadto, postaraj się, aby łóżeczko stało w komfortowym miejscu również dla Ciebie – jego ustawienie nie powinno w żaden sposób utrudniać wkładania i wyciągania dziecka. 

Wyposażenie łóżeczka – co jest ważne?

Podczas wyboru łóżeczka należy także zwrócić uwagę na jego dodatkowe wyposażenie. O czym należy pamiętać w tym przypadku? Niezwykle przydatne mogą okazać się różnego rodzaju schowki. Będzie w nich można schować podstawowe artykuły pielęgnacyjne dla Twojego niemowlaka oraz pieluszki i ubranka. Dzięki różnego rodzaju schowkom maksymalnie wykorzystasz przestrzeń wokół łóżka i wszystko zawsze będziesz mieć pod ręką.

Nieodłącznym elementem łóżeczka jest również pościel. W pierwszych miesiącach życia należy zaopatrzyć malucha w wygodny śpiworek, który otuli Twojego maluch do snu. Uważa się także, że dziecko do pierwszego roku życia powinno spać bez poduszki. Zamiast niej zdecyduj się na miękki kocyk, który możesz włożyć pod materac, aby główka dziecka była lekko uniesiona. Pamiętaj także, aby wszystkie te elementy były wykonane z miękkich, a przede wszystkim bezpiecznych materiałów, na przykład naturalnej bawełny lub delikatnej tkaniny Minky.

Zdj. główne: Paul Hanaoka/unsplash.com

Studentka komunikacji wizerunkowej i public relations. Fanka DIY oraz kreatywnego spędzania czasu. Miłośniczka zdrowego stylu życia oraz dumna ciocia dwójki maluchów.
Aleksandra Michaliszyn
Polecane artykuły
CiążaPrzygotowanie

Jakie są przyczyny męskiej niepłodności?

Problem z poczęciem potomka – często leży po stronie mężczyzny. Na szczęście w wielu przypadkach niepłodność jest odwracalna. Co może powodować niepłodność?
Czytaj więcej
CiążaZdrowie

Plamienie w trakcie ciąży – czy to powód do niepokoju?

Jesteś w ciąży i niepokoi Cię plamienie? Zobacz, co może oznaczać!
Czytaj więcej
CiążaDieta

Czy zanim się dowiedziałaś o ciąży, popijałaś wino lub paliłaś? Sprawdzamy, czy takie działanie mogło być niebezpieczne dla płodu

Zdarzyło Ci się napić alkoholu i zapalić papierosa, a okazało się, że jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy zaszkodziło to Twojemu dziecku!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *