Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?
CiążaZdrowie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

Artykuł sponsorowany

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą pojawić się u ludzi w każdym wieku. Choć prawdą jest, że dorosłe życie stawia przed człowiekiem dużo więcej trudności, niż dzieciństwo, należy wziąć pod uwagę, że osoby dorosłe mają dużo więcej doświadczenia życiowego i narzędzi emocjonalnych do tego, by poradzić sobie z przeciwnościami losu. Dzieci potrzebują bardzo dużego wsparcia ze strony rodziców, jednak nie w każdym wypadku to wystarcza. W takiej sytuacji należy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Zobacz, czym zajmuje się psycholog dziecięcy.   

Problemy z emocjami u dzieci  

Dzieciństwo to bardzo trudny czas, jeśli chodzi o stany emocjonalne. Słynny bunt dwulatka to bardzo męczący zarówno dla rodziców, jak i malucha okres, w którym dziecko odkrywa swoją autonomię, podkreśla ją i zaczyna próbować stawiać granice. Często dzieje się to w sposób bardzo gwałtowny, a każdy sprzeciw lub brak zrozumienia spotyka się ze złością, a czasem nawet agresją. Od tego momentu niestety proces autonomizacji dziecka nie zwalnia. Kiedy w okresie dojrzewania do równania trzeba dodać jeszcze huśtawki nastrojów wywołane burzą hormonów, dla wielu dzieciaków okazuje się to być za dużo. Stany depresyjne, problemy z komunikacją z rodzicami czy rówieśnikami oraz kłopoty z kontrolowaniem złości – z tym najczęściej borykają się dzieci i młodzież. Psycholog dziecięcy Warszawa może pomóc młodemu człowiekowi opanować mętlik w głowie i poskromić swoje emocje, co pozwoli na poprawę jego stanu. 

Rozwód rodziców   

Dla każdego człowieka, często niezależnie od wieku, rozwód rodziców to bardzo trudne doświadczenie. Czasem małżeństwo nie może dłużej trwać i ludzie muszą się rozejść, jednak obecność dzieci bardzo mocno komplikuje ten proces. Bez względu na to, czy rozstanie przebiega spokojnie i w przyjacielskich warunkach, czy w atmosferze wiecznych kłótni i krzyków, warto odwiedzić z dzieckiem psychologa rodzinnego. Specjalista najlepiej oceni to, jak dziecko radzi sobie z całą sytuacją oraz pomoże mu przejść przez ten trudny okres w zdrowy i bezpieczny sposób. Na stronie https://www.centrum-ja.com.pl/psycholog-dzieciecy-i-rodzinny/ możesz znaleźć więcej informacji na temat terapii nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodzin.   

Jąkanie   

Jest to sprawa nieoczywista, ponieważ w przypadku problemów z mową większość osób udaje się intuicyjnie do logopedy. Rzeczywiście, logopeda, a konkretniej specjalista od jąkania, czyli balbutolog, może pomóc zamaskować jąkanie. Niektóre terapie są na tyle skuteczne, że problem nie jest słyszalny dla napotkanych osób. Niewiele osób wie jednak, że jąkanie ma podłoże nie w rozwoju mowy, a w psychologii. Najskuteczniejszą formą walki z jąkaniem jest jednoczesna terapia dziecka u balbutologa i psychologa dziecięcego. Techniki maskowania problemu poprawią sytuację i podniosą pewność siebie dziecka, przez co sesje terapeutyczne będą skuteczniejsze i na odwrót. Terapeuty dla swojego dziecka możesz poszukać na przykład na stronie https://www.centrum-ja.com.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/SHVETS production

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania dobrze jest wykonać jeszcze przed zajściem w ciążę?
Jakie badania dobrze jest wykonać jeszcze przed zajściem w ciążę?
Każda kobieta powinna świadomie przygotować się do poczęcia potomka. Dlatego warto, by wykonała pakiet podstawowych badań, które pozwolą wykryć schorzenia mogące zagrażać dziecku. Które warto zrobić?
6 książeczek dla dzieci, które warto maluchowi przeczytać na dobranoc
6 książeczek dla dzieci, które warto maluchowi przeczytać na dobranoc
Czytanie dzieciom przed snem niesie mnóstwo korzyści, jeśli chodzi o rozwój malucha. Sprzyja też budowaniu niewidzialnej i magicznej więzi między rodzicami a ich potomstwem. Podpowiadamy, po jakie publikacje warto sięgać na dobranoc.
Jak radzić sobie z samotnością podczas ciąży?
Jak radzić sobie z samotnością podczas ciąży?
Siedzenie przez kilka miesięcy w domu, nuda, sprawiają, że pogarsza się kondycja psychiczna ciężarnej. Jak więc poradzić sobie z nudą i brakiem towarzystwa? Sposobów jest wiele!
Ostatnie wpisy