CiążaPrzygotowanie

Czy problemy z potencją mogą wpływać na starania o dziecko?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zaburzenia potencji to dość częsty problem wśród wielu młodych mężczyzn. Nie zawsze ma on podłoże zdrowotne. Bywa, że jest to skutek długotrwałego stresu. Nie należy się go wstydzić, ale trzeba szybko podjąć działania, szczególnie, gdy staracie się powiększyć swoją rodzinę.

Marzenie o dziecku nie zawsze jest łatwe w realizacji. Niepłodność czy też niskie libido mogą powodować, że mimo usilnych starań, zajście w ciążę może nie być szybko możliwe. Skutkuje to stresem oraz może rzutować na relacje w związku, doprowadzając nierzadko do napiętych sytuacji. Panuje przekonanie, że to na kobiecie spoczywa największy ciężar w przygotowaniu do powiększenia rodziny. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że również u mężczyzn mogą występować zaburzenia i schorzenia, które mogą mieć wpływ na zwiększone lub zmniejszone szanse na zajście kobiety w ciążę. Najważniejszym z nich są zaburzenia erekcji.

Kiedy to problem do niepokoju?

Musisz wiedzieć, że nie zawsze brak erekcji oznacza problemy zdrowotne. Jeżeli zdarzają się one sporadycznie, mogą wynikać z nadmiernego stresu, który obniża libido. Ta niedyspozycja podczas zbliżeń intymnych może dodatkowo obniżać samoocenę mężczyzny, dlatego ważne jest, abyś nie bała się z nim szczerze rozmawiać i dała do zrozumienia, że ma w Tobie wsparcie. Dla wielu mężczyzn rozmowa o męskości, a zwłaszcza problemach z nią, to temat bardzo wstydliwy, dlatego tak istotna jest rozmowa, mająca na celu określenie przyczyny braku osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Pamiętaj, że brak wzwodu nie zawsze oznacza niepłodność. Często to po prostu, jak już wyżej wskazano, trwający od dłuższego czasu stres lub zmęczenie, które może być spowodowane zwykłą pracą. 

Jeśli zaburzenia potencji będą pojawiać się często lub za każdym razem, gdy ma dojść do stosunku albo też mężczyzna odczuwa ból, wtedy niezwłocznie należy udać się do specjalisty zajmującego się urologią. Oceni on, czy problem stanowi np. zły przepływ krwi do członka oraz zleci badania, takie jak morfologia czy sprawdzenie poziomu cholesterolu, pomagające w wykluczeniu schorzeń.

Być może konieczne będzie zażywanie takich środków jak kamagra czy viagra, co nie jest powodem do wstydu. Wprowadzając szybko leczenie, możesz z partnerem znacząco przyspieszyć starania o dziecko i zyskać pewność, że zaburzenia erekcji zostaną wyeliminowane. Ważne są także konsultacje z seksuologiem oraz ginekologiem, którzy również mogą wskazać przyczyny problemu oraz znaleźć sposób na jego rozwiązanie, jak na przykład przepisanie odpowiedniego leku na receptę.

Jakie zmiany należy wprowadzić w codziennym życiu?

Warto wiedzieć, że na problemy z potencją wpływają złe nawyki. Jednym z nich jest brak snu. Organizm potrzebuje czasu na regenerację, a zmęczenie może wpływać nie tylko na popęd seksualny, ale też na chęć starania się o potomka. Dlatego razem z partnerem powinniście znaleźć czas w ciągu dnia na wypoczynek. Dobry sen, to więcej energii i chęci w ciągu dnia, a to z kolei przekłada się na dobre samopoczucie, dzięki któremu libido może osiągnąć pożądany poziom.

Należy też zmienić dietę, która rzutuje na jakość nasienia oraz ogólny stan zdrowia. Najlepiej w trakcie starań o dziecko zrezygnować z fast foodów, używek oraz wysoko przetworzonych produktów. Codzienne posiłki uzupełnijcie w witaminy oraz minerały. Dobrze jest też zwiększyć aktywnoś fizyczną – poprawi ona krążenia, co ma duże znaczenie w przypadku osiągnięcia erekcji.

Zaburzenia erekcji mogą wpływać na starania o dziecku, budząc frustrację, poczucie niskiej samooceny oraz rodząc konfliktowe sytuacje w związku. Ważna jest profilaktyka w regularnym badaniu stanu swojego zdrowia, rozmowy z partnerem oraz szybkie reagowanie w przypadku zauważenia pierwszych oznak problemów z potencją, co znacząco ułatwi dążenia do zajścia w ciążę.

Przeczytaj też: Niepłodność – jakie mogą być jej przyczyny?

Zdjęcie główne: Wayhome Studio/ adobestock.com

Student filologii polskiej, dla którego historia i językoznawstwo nie mają tajemnic. W modzie ceni powrót do klasycznych rozwiązań, a koszula i krawat to dla niego wyznacznik dobrego stylu.
Polecane artykuły
CiążaZdrowie

Zrozumieć i zwalczyć infekcje bakteryjne - skuteczne strategie przeciwdziałania

Podróżuj w głąb świata bakterii i poznaj skuteczne metody walki z infekcjami. Odkryj strategie, które pomogą Ci lepiej zrozumieć i skutecznie zwalczyć infekcje bakteryjne.
Czytaj więcej
CiążaDieta

Zdrowa żywność, czyli jaka?

Zdrowa żywność to klucz do dobrego samopoczucia. Odkryj zasady zdrowego odżywiania i jakie produkty warto włączyć do codziennej diety.
Czytaj więcej
CiążaDieta

Mleko w proszku a dieta: wartości odżywcze i zastosowanie w diecie

Mleko w proszku to produkt, który od lat jest stosowany w diecie. W tym artykule przedstawiamy wartości odżywcze mleka w proszku, porównujemy je z wartościami innych produktów mlecznych i omawiamy, jak mleko w proszku może być stosowane w diecie sportowców czy osób na diecie wegańskiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *